بلیط هواپیما

جشنواره گل لاله استانبول

استانبول جاذبه های گردشگری شناخته شده ی بسیار زیادی دارد که بخش اعظم آن را جاذبه های تاریخی تشکیل می دهد و مورد توجه مردمان زیادی در سرتاسر دنیاست. اما جشنواره های مختلف در این شهر، بخش دیگری از دیدنی های آن است، جشنواره هایی که از فرهنگ، تاریخ و طبیعت کشور ترکیه و این شهر بر گرفته شده اند. یکی از این فستیوال های جذاب، جشنواره گل لاله استانبول است که امسال هم مانند سال های پیش برگزار می شود. در ادامه همراه الی گشت باشید تا از این فستیوال اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.

مطالب مرتبط:
هتل کروانسرای استانبول
فصل حراج استانبول چه زمانی است؟

اگر قصد خرید تور استانبول را دارید، به شما پیشنهاد می کنیم این کار را در فصل بهار انجام دهید چرا که با یکی از جذاب ترین جشنواره های استانبول یعنی جشنواره گل لاله روبرو خواهید شد، جشنواره ای از گل های لاله ی زیبا و رنگارنگ که چشم شما را نوازش خواهد کرد.

فستیوال گل لاله در استانبولتصویری دیگر از جشنواره گل لاله
این جشنواره مانند سال های قبل، در محل دائمی این جشنواره یعنی در پارک امیرگان شهر استانبول برگزار می شود اگرچه با شروع آن، در جاهای دیگری از شهر مثل خانه های افراد ثروتمند و مشهور هم می توان گوشه هایی از آن را دید. اولین بار این جشنواره در سال ۲۰۰۶ شروع شد و از آن تاریخ به بعد، حدود ۱۰ سال است که مرتبا برگزار می شود و مردم ترکیه هر سال برای رسیدن آن لحظه شماری می کنند. جشنواره گل لاله در واقع از فرهنگ مردم این شهر سرچشمه می گیرد و چندین سال به عنوان نماد شهر استانبول از آن یاد می شده است.

پارک امیرگان در استانبول
این جشنواره، توانسته گردشگران زیادی را به خود جذب کند. در کنار جشنواره گل لاله، باید به جشنواره خرید استانبول هم اشاره کرد که یکی دیگر از عوامل مهم در جذب گردشگر است. علاوه بر بازدید از این جشنواره باشکوه و لذت بردن از آن می توانید گل لاله هم خریداری کنید و در کنار آن از نمایشگاه نقاشی، مجسمه سازی، عکس و موسیقی زنده هم لذت ببرید. این نمایشگاه در نیمه ی اول اردیبهشت برگزار می شود.
نکته ای که شاید دانستنش برایتان جالب باشد این است که بر خلاف تصورات رایج، مبدا گل لاله نه از کشور هلند بلکه از کشورهای ایران، ترکیه و افغانستان است. در هنگام بازدید، گرفتن چند عکس یادگاری را فراموش نکنید.

بهترین زمان سفر به استانبول چه فصلی است؟
بهترین زمان سفر به استانبول چه فصلی است؟
معرفی هتل رامادا مرتر استانبول | ۵ ستاره
معرفی هتل رامادا مرتر استانبول | ۵ ستاره
راهنمای دقیق سیستم حمل و نقل در استانبول
راهنمای دقیق سیستم حمل و نقل در استانبول
معرفی هتل لیونل استانبول | ۵ ستاره
معرفی هتل لیونل استانبول | ۵ ستاره