جنگل های چیتوان در نپال + تصویر

جنگل های چیتوان نپال

نپال به معنای سفر به سرزمین صومعه ها و بناهای تاریخی، مردم مهربان و خونگرم، بعضی از منحصر بفردترین طبیعت های دنیا و بلندترین قله های دنیاست. اگر اهل سفر و خوش ذوق باشید، قطعا دوست خواهید داشت تا هم هیجان و هم تفریح و هم زیبایی را با هم در کنار هم داشته باشید و چه جایی بهتر از نپال؟ سفر به نپال کنید و از حیات وحش بکر، طبیعت خاص و حیوانات درنده در کنار فرهنگ آن لذت ببرید… می خواهیم شما را به قلب جنگل های نپال یعنی جنگل های چیتوان نپال ببریم. با الی گشت همراه باشید:

جنگل های چیتوان نپال
مطالب مرتبط:
مسیر بهشتی کوه آناپورنا در نپال (عکس)
۵ دلیل برای سفر به نپال!

جنگل های چیتوان نپال، از نگاه خیلی از افرادی که به این کشور سفر کرده اند، دیدنی ترین جاذبه ی این پارک بوده است. این پارک با مساحتی برابر ۹۳۲ کیلومتر مربع، بهشتی برای شکارچیان حیواناتی مثل کرگدن، پلنگ و… بود تا اینکه در سال ۱۹۷۳، به عنوان پارک ملی ثبت شد و در نتیجه، در دسته ی مناطق حفاظت شده قرار گرفت و در سال ۱۹۸۴ هم به دلیل اهمیت زیادی که داشت، در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد و همین موضوع باعث شد تا تعداد گردشگران آن بیشتر از قبل شود.

یکی از جذاب ترین بخش های این پارک، حیوانات منحصر بفرد آن است که در انواع گونه های بومی و مهاجر دیده می شود، از انواع پرنده ها گرفته تا خزنده ها و پستاندارانی مثل گوزن، ببر آسیایی، کرگدن، خرس، تمساح و… که دیدن آن ها بسیار هیجان انگیز است.

سافاری در جنگل های چیتوان نپال

یکی دیگر از تفریحات این پارک، سافاری هیجان انگیز در قلب جنگل، فیل سواری، قایق سواری با قایق های کانو و پیاده روی در جنگل است که مطمئنا خاطره ای فراموش نشدنی خواهد بود.

همان طور که در بالا گفته شد، این جنگ ها بسیار وسیع و گسترده اند و حدود یک پنجم مساحت آن ها را دشت های سیلابی و رودخانه تشکیل می دهد و سرتاسر آن با علفزارهای بلند پوشیده شده است. جالب است بدانید که در این بخش از جنگل، حیوانات در خطر انقراض هم زندگی می کنند مثلا ۳۰۰ عدد کرگدن تک شاخ آسیایی و ببر بنگال در خطر انقراض، دو نمونه از این حیوان های در خطر هستند که به شدن نسلشان در حال کمتر شدن است و در صورت نبود مراقبت های لازم تا چندین سال دیگر کاملا منقرض می شوند.

کرگدن تک شاخ
ببر بنگال

قبل از سفر به جنگل های چیتوان نپال خوب است چند نکته را بدانید

  • برای ورود به این جنگل ها باید هزینه را با پول نقد و به وجه رایج نپال یعنی روپیه پرداخت کنید. مبلغ ورودی برای هر نفر ۲۰۰ روپیه است که البته این مبلغ برای گردشگران و افراد غیر نپالی است. نپالی ها می توانند با پرداخت ۲۰ روپیه وارد جنگل شوند.
  • اگر کودک زیر ۱۰ سال به همراه خود دارید، لازم نیست برای آن ها ورودیه ای پرداخت کنید.
  • برای ورود به جنگل های چیتوان می توانید به راحتی از شهر کاتماندو اقدام کنید. از این شهر که پایتخت نپال است به خارج از محدوده ی این پارک باند فرودگاه وجود دارد و از ماه اکتبر تا می بصورت روزانه پروازهایی به این شهر وجود دارد. اگر دوست دارید کمی چاشنی به سفرتان اضافه کنید و ماجراجویانه تر عمل کنید، می توانی مسیر رودخانه ی تریشولی را به سمت رودخانه ی نارایانگات امتحان کنید، این مسیر درست به کنار این پارک می رسد.
صداهای مرموزی که فقط عصرها در این جنگل شنیده می شود!
جنگل هایی با مناظر خیره کننده!
جنگل توسکستانی، بکرترین جنگل گرگان
لذت گشت و گذار در جنگل با دوچرخه + ویدئو

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code