حقایقی از کشور آلمان، غول صنعتی اروپا

حقایقی از آلمان

کشور آلمان یا به طور صحیح جمهوری فدرال آلمان در اروپای مرکزی و غربی واقع شده و با کشورهای دانمارک، لهستان، چک، اتریش، بلژیک و هلند هم مرز می باشد. آلمان با ۱۶ ایالت مساحتی بیش از ۳۵۷ هزار کیلومتر مربع را در برگرفته که دارای آب و هوایی متفاوت می باشد. این کشور با بیش از ۸۳ میلیون نفر جمعیت پس از روسیه به عنوان دومین کشور پرجمعیت جهان شناخته می شود. آلمان کشوری بسیار غیرمتمرکز بوده به گونه ای که پایتخت و بزرگترین شهر آن برلین اما منطقه تجاری و سرمایه گذاری آن فرانکفورت می باشد. از سوی دیگر بزرگترین منطقه شهری این کشور روهر (Ruhr) با مرکزیت دورتموند می باشد. علاوه بر این شهرهای مهم دیگری مانند مونیخ، هامبورگ، کلن، دوسلدورف، اشتوتگارت، درسدن، هانوفر و نورنبرگ نیز که هر کدام قطب صنعتی می باشند قابل ذکر است. در ادامه حقایقی از کشورهای جهان در این مطلب قصد داریم حقایقی از آلمان را معرفی نماییم پس با الی گشت همراه شوید.

حقایقی از آلمان ، واقعیاتی شگفت انگیز از غول صنعتی اروپا

حقایقی از آلمان در مورد سوسیس آلمانی

مطالب مرتبط:
صفر تا صد آزمون گوته آلمان
معرفی فرودگاه بین المللی دوسلدورف آلمان
بهترین مقاصد گردشگری در جنوب آلمان
 1. نام آلمان از کلمه لاتین Germania گرفته شده که رومیان به ساکنان شمال کوه های آلپ می گفتند.
 2. کشور آلمان دارای بیش از ۴۰۰ باغ وحش ثبت شده بوده و باغ وحش Zoologischer Garten در برلین به عنوان بزرگترین باغ وحش در جهان شناخته می شود که ۱۵۰۰ گونه مختلف و مجموعا ۱۴ هزار حیوان را در خود نگهداری می کند.
 3. بیش از ۱۵۰۰ نوع سوسیس و بیش از ۳۰۰ نوع نون در آلمان ساخته شده است.
 4. زبان رسمی پنج کشور آلمان، سوییس، اتریش، لوکزامبورگ و لیختن اشتاین آلمانی می باشد.
 5. از سویی گاها کشور آلمان به عنوان سرزمین شاعران و اندیشمندان نیز شناخته می شود. باخ، بتهوون و گوته آلمانی بودند. علاوه بر این هنل، شومان، مندلسون، برامس، واگنر و استراس نیز ملیت آلمانی داشتند. برخی از بزرگترین فلاسفه جهان نیز مانند گوته، کانت، هگل، شوپنهاور، نیچه و هایدگر نیز آلمانی بودند.
حقایقی از آلمان در مورد سوسیس آلمانی

حقایقی از آلمان در خصوص صنعت این کشور

 1. ژرمن شپرد (German shepherd) یک نژاد سگ آلمانی بوده که دومین نوع سگ پرطرفدار در ایالات متحده است.
 2. فرانکفورتر نسخه آلمانی نوعی سوسیس هات داگ می باشد. این نوع هات داگ در آلمان به سوسیس وینی شناخته شده و در اتریش به فرانکفورتر مشهور می باشد.
 3. آلمان یکی از بزرگترین تولید کنندگان خودرو در سراسر جهان می باشد. این کشور در سال ۲۰۱۴ بیش از ۳ میلیون دستگاه خودرو تولید کرده است. برندهای برتر خودرویی آلمان شامل آئودی، بی ام و، مرسدس بنز و فولکس واگن می باشد. فولکس واگن همچنان یکی از بهترین خودروهای جهان به شمار می رود.
 4. بیشتر تاکسی ها در آلمان مرسدس بوده که شرکت برتر این صنعت Daimler AG می باشد و ۶۰ درصد از تاکسی ها را شامل می شود.
حقایقی از آلمان در خصوص صنعت این کشور

حقایقی از آلمان درباره اختراعات

 1. هنگامی که جان اف کندی در سال ۱۹۶۳ از برلین دیدن کرد در این شهر به زبان آلمانی گفت Ich bin ein Berliner. این کلمه در زبان آلمانی به من یک شیرینی ژله ای هستم ترجمه می شود.
 2. آلمانی ها با برخی از معروفترین اختراعات در دنیا مانند چراغ قوه، ماشین حساب اتوماتیک و خودرو شناخته می شوند. علاوه بر این آلمانی ها برای کشف انسولین، ساعت جیبی، موتورهای دیزل، صفحه نمایش ال سی دی و بسیاری چیزهای دیگر مشهور شده اند.
 3. ورزشکاران آلمانی از سال ۱۸۹۶ تا ۲۰۱۴ در المپیک های تابستانی و زمستانی در مجموع ۱۶۸۱ مدال به دست آورده که پس از ایالات متحده در رتبه دوم قرار دارند.
 4. بر اساس سرشماری صورت گرفته در سال ۲۰۱۰ به ازای هر شش نفری که تابعیت ایالات متحده را دارند، یک نفر دارای ریشه آلمانی می باشد. آمریکایی های مشهوری که آلمانی تبار هستند شامل ساندرا بولاک، بن افلک، اسکار مایر و والت دیزنی می باشند.
حقایقی از آلمان درباره اختراعات

حقایقی از آلمان در خصوص ورزش و مدال ها

 1. فوتبال محبوب ترین ورزش در سراسر آلمان بوده و این کشور در سال ۲۰۱۴ قهرمان جام جهانی گردید. انجمن فوتبال آلمان بیش از ۶ میلیون عضو یعنی در حدود ۸ درصد از جمعیت کشور را داشته و ۲۶ هزار باشگاه فوتبال بیش از هر کشور دیگری در آلمان وجود دارد.
 2. آلمان بیش از ۱۵۰ قلعه خیره کننده دارد. والت دیزنی نقاشی هایی را که در کارتون زیبای خفته طراحی کرده بود را از قلعه نیوشوان اشتین الگوبرداری کرده که توسط پادشاه لودویگ دوم ساخته شده است. این قلعه بی نظیر معروفترین در نوع خود در آلمان می باشد.
 3. در سال ۱۸۸۸ آلمان ۳ امپراتور به نام های ویلهلم اول، فردریک سوم و ویلهلم دوم داشت. فردریک سوم در اثر سرطان حنجره در سن ۵۶ سالگی درگذشت. او تنها توانست ۹۹ روز حکومت کند.
حقایقی از آلمان در خصوص ورزش و مدال ها

حقایقی از آلمان در مورد سیاست این کشور

 1. در سال ۲۰۱۲ مجله فوربز آنگلا مرکل صدراعظم آلمان را به عنوان دومین شخصیت قدرتمند جهان و اولین زن قوی در جهان معرفی کرد. پس از آن شرکت Mattel, Inc نیز یک عروسک باربی را با الگو برداری از او تولید نمود.
 2. باریک ترین خیابان جهان در روتلینگن (Reutlingen) المان می باشد. این خیابان که به نام اسپرورهوف استراب (Spreuerhofstraße) شناخته می شود در باریک ترین نقاط خود تنها ۳۱ سانتی متر پهنا دارد.
 3. در حال حاضر طولانی ترین کلمه در زبان آلمانی بوده و Rechtsschutzversicherungsgesellschaften می باشد. این به معنی شرکت های بیمه ارائه حمایت روزانه است.
 4. ارنست هکل (Ernst Haeckel) زیست شناس آلمانی برای اولین بار اصطلاح محیط زیست را در سال ۱۸۶۶ به کار برد.
حقایقی از آلمان در مورد سیاست این کشور

حقایقی از آلمان درباره جنگ

 1. سالانه بیش از ۸۰۰ میلیون سوسیس کاری (currywurst) در سراسر آلمان خورده می شود. این نوعی سوسیس با سس کچاپ تاند می باشد که به عنوان غذای کلاسیک و خیابانی در آلمان مشهور است. در برلین به تنهایی سالانه ۷ میلیون از این نوع سوسیس خورده می شود.
 2. آلمان اولین کشور اروپایی بود که در سال ۱۹۱۶ در طول جنگ جهانی اول سیستم استفاده بهینه از نور روز (DST) را راه اندازی کرد.
 3. جشن اوکتبرفست (Oktoberfest) در آلمان تاکنون ۲۴ رتبه کنسل شده است. بیشتر این موارد به دلیل شیوع وبا و یا جنگ بوده است. در طول هیچکدام از جنگ های جهانی این جشن برگزار نشده و همچنین در سال های ۱۹۲۳ و ۱۹۲۴ نیز به دلیل تورم بیش از حد این جشن کنار گذاشته شد.
 4. کلیسای جامع کلن در آلمان در سال های ۱۸۸۰ تا ۱۸۸۴ به عنوان بلنترین ساختمان در جهان شناخته می شد. تا اینکه بناهای یادبود واشنگتن تکمیل گردید.
حقایقی از آلمان درباره جنگ

حقایقی از آلمان در خصوص شبکه بزرگراهی این کشور

 1. اتوبان (Autobahn) آلمان قدیمی ترین شبکه بزرگراهی در جهان است که بخش اول آن در سال ۱۹۳۲ تکمیل شد. این تنها بزرگراهی در اروپا است که بدون محدودیت سرعن می باشد. علاوه بر این آلمان بزرگترین و طولانی ترین سیستم بزرگراهی در جهان را با ۱۲ هزار کیلومتر برای کشوری با ۳۵۷ هزار کیلومتر مربع دارد.
 2. فیلمبردار آلمانی به نام فردریش ویلهلم مورنو (Friedrich Wilhelm Murnau) اولین فیلم ترسناک خون آشامی را در سال ۱۹۲۲ ساخت.
 3. نام مرسدس بنز در سال ۱۹۰۲ توسط شرکت دایملر بنز به افتخار دختر فروشنده خودروی اتریشی، امیل جلینک (Emil Jelinek) گذاشته شد.
 4. بلنترین کلیسای جامع جهان در اولم (Ulm) آلمان قرار داشته که ارتفاع آن به ۱۶۱ متر می رسد.
حقایقی از آلمان در خصوص شبکه بزرگراهی این کشور
 1. کتاب مقدس انجیل اولین کتابی است که در انقلاب چاپی یوهان گوتنبرگ در سال ۱۴۵۵ در ماینز آلمان به چاپ رسید. تکمیل چاپ این کتاب با ۶ تایپیست و ۱۲ چاپگر به مدت سه سال طول کشید. در حال حاضر تنها ۴۸ نسخه از این کتاب باقی مانده است.
 2. لودویگ ون بتهوون، آهنگساز آلمانی قطعات شکوهمند خود مانند سمفونی نهم را زمانی اجرا کرد که در سال ۱۸۱۹ به طور کامل شنوایی خود را از دست داده بود.
کاخ شارلوتنبورگ، عمارت باشکوه پادشاهی پروس در برلین
کاخ شارلوتنبورگ، عمارت باشکوه پادشاهی پروس در برلین
آیا اینجا خاص ترین شهر آلمان است؟
آیا اینجا خاص ترین شهر آلمان است؟
معرفی هتل ۵ ستاره بریستول در برلین
معرفی هتل ۵ ستاره بریستول در برلین
راهنمای دریافت ویزای آلمان
راهنمای دریافت ویزای آلمان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code