بلیط هواپیما

حقایقی از فرانسه، امپراتوری بزرگ اروپای غربی

حقایقی از فرانسه

کشور فرانسه که در غرب اروپا واقع شده و از جمله بزرگترین کشورهای قاره سبز به شمار می رود دارای تاریخی بسیار غنی است. قدیمی ترین نشانه های زندگی انسانی متعلق به ۱٫۸ میلیون سال پیش در محلی که امروزه کشور فرانسه واقع شده قرار داشتند. پس از چندین دوره یخبندان و رشد جوامع بشری از حدود ۳ هزار سال پیش از میلاد مسیح دوران نوسنگی در این منطقه آغاز شد. کشور فرانسه که امروزه به جمهوری فرانسه شناخته می شود با پایتخت پاریس به عنوان بزرگترین شهر و مرکز تجاری و فرهنگی این کشور شناخته شده است. از جمله دیگر شهرهای مشهور فرانسه می توان به بوردو، تولوز، لیون، مارسی و نیس اشاره کرد. فرانسه علاوه بر سرزمین اصلی که با کشورهایی مانند سوییس، آلمان، اسپانیا، ایتالیا، لوکزامبورگ و … هم مرز می باشد، دارای چندین جزیره در اقیانوس اطلس، اقیانوس هند و اقیانوس آرام بوده و همچنین گویان فرانسه در آمریکای جنوبی بوده که متعلق به این کشور می باشد. در ادامه حقایق کشورهای مختلف اینبار قصد داریم تا حقایقی از فرانسه را به عنوان کشوری تاریخی با گذشته ای غنی معرفی نماییم پس با الی گشت همراه شوید.

حقایقی از فرانسه ، از گذشته تا به امروز این کشور تاریخی

حقایقی از فرانسه در مورد جغرافیای این کشور

مطالب مرتبط:
با شهر لیون در فرانسه آشنا شوید
لا دفانس، مهم ترین خیابان در سراسر فرانسه!
آشنایی با ۱۰ شهر مهم فرانسه
 1. نام فرانسه از کلمه لاتین فرانسیا (Francia) گرفته شده که به معنی سرزمین پادشاهی فرانک می باشد.
 2. فرانسه بزرگترین کشور در اروپا بوده که وسعت آن بیش از ۶۴۳ هزار کیلومتر مربع می باشد. این مقدار شامل گویان فرانسه و جزایر گوادلوپ (Guadeloupe)، مارتینیک (Martinique)، مایوت (Mayotte) و رونیون (Réunion) می باشد.
 3. بلندترین نقطه در فرانسه همچنین به عنوان بلندترین نقطه در سراسر اروپا شناخته می شود که مونت بلانک (Mont Blanc) با ارتفاع ۴۸۰۷ متر می باشد.
 4. کشور فرانسه به ۲۲ منطقه شهری تقسیم شده که ۵ منطقه آن در خارج از سرزمین اصلی قرار گرفته است.
 5. این کشور با بیش از ۷۵ میلیون گردشگر در سال به عنوان پربازدیدترین کشور از دیدگاه گردشگران به شمار رفته و از نظر درآمد حاصل از گردشگری در رتبه سوم جهان قرار دارد.
حقایقی از فرانسه در مورد جغرافیای این کشور

حقایقی از فرانسه در خصوص استقلال این کشور

 1. نان تست فرانسوی که به نان گمشده نیز شناخته می شود در نوشته های ذکر شده در مورد غذا از هنری پنجم انگلستان دیده می شود. لغت تست فرانسوی اولین بار در یک کتاب آشپزی متعلق به ۱۶۶۰ مورد استفاده قرار گرفته است.
 2. در کشور فرانسه روز ۱۴ ژوئیه به عنوان روز استقلال این کشور جشن گرفته می شود. این جشن در واقع ۱۴ ژوئیه ۱۷۸۹ بوده که در زندان باستیل (Bastille) شورشی به پا شد و در نهایت جنگ انقلابی فرانسه را به وجود آورد.
 3. دولت فرانسه مدال هایی را به نام La Médaille de La Famille Française به خانواده هایی که فرزندان متعددی را با شرافت پرورش داده اند اعطا می نماید.
 4. در سراسر شهر فرانسوی پاریس تنها یک تابلوی ایست (Stop) وجود دارد.
 5. جالب است بدانید که لویی نوزدهم تنها ۲۰ دقیقه پادشاه فرانسه بوده است.
حقایقی از فرانسه در خصوص استقلال این کشور

حقایقی از فرانسه در مورد ویژگی های خاص این کشور

 1. در فرانسه یک فرد می تواند به طور قانونی با یک فرد مرده ازدواج نماید.
 2. رینبو واریور (Rainbow Warrior) یکی کشتی صلح سبز بود که برای متوقف کردن آزمایشان هسته ای فرانسه در اقیانوس آرام فرستاده شد. این کشتی در سال ۱۹۸۵ در بدری در نیوزیلند منفجر شده و یکی از کارگران آن نیز کشته شد. رسوایی زمانی پیش آمد که مشخص شد سرویس های مخفی فرانسه در این انفجار نقش داشتند.
 3. از زمان پایان جنگ جهانی دوم فرانسه به عنوان یکی از پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل بوده است.
 4. فرانسه در کنار اسپانیایی ها دارای زنانی با بالاترین امید به زندگی در سراسر اروپا می باشند.
 5. بازی های سنتی فرانسه به نام پتانک (pétanque) و کمی رسمی تر ان بولز (boules) دارای یک کتاب قانون ۷۰ صفحه ای می باشد. هر دوی این بازی ها توسط مردان روستایی در یک زمین شنی و ماسه ای انجام می گیرد. برای هر دو این بازی ها مسابقات جهانی برگزار می گردد.
حقایقی از فرانسه در مورد ویژگی های خاص این کشور

حقایقی از فرانسه در خصوص هنر این سرزمین

 1. رییس جمهور سابق فرانسه شارل دوگول نامش در گینس ثبت شده است. او از ۳۲ عملیات تروریستی و سوء قصد جان سالم به در برده است.
 2. فرانسه بزرگترین مصرف کننده برق از سوخت های هسته ای در سراسر جهان می باشد.
 3. لئوناردو داوینچی قلعه Château du Clos Lucé را در آمبویز (Amboise) فرانسه به عنوان خانه اش ساخت و از سال ۱۵۱۶ تا ۱۵۱۹ و زمان مرگش در آنجا زندگی کرد.
 4. ستاره برنزی که در پیاده روی اطراف کلیسای نوتردام قرار گرفته، محل دقیق نقطه صفر تمام جاده های فرانسوی می باشد.
 5. لویی شانزدهم که به آن پادشاه خورشید نیز گفته می شد نخستین دولت ملی فرانسه را به وجود آورده و همچنین قصر ورسای را در ۱۴ کیلومتری جنوب پاریس ساخت.
حقایقی از فرانسه در خصوص هنر این سرزمین

حقایقی از فرانسه در مورد ناپلئون بناپارت

 1. فرانسوی ها مخترعین اولین ماشین حساب های دیجیتال، بالن های هوای گرم، چتر نجات، خط بریل، مارگارین و بسیاری موارد دیگر می باشند.
 2. پزشک فرانسوی جوزف ایگانس گیلوتین (Joseph-Ignace Guillotin) وسیله ای را برای کشتن انسان ها به نام گیوتین اختراع کرد. نیکولاس ژاک پلتیر (Nicolas Jacques Pelletier) یک راهزن فرانسوی بوده که در ۲۵ آوریل ۱۷۹۲ اولین فردی بود که سرش به وسیله گیوتین جدا شد. در طول دوران ۱۷ هزار نفر به وسیله گیوتین اعدام شدند. هامیدا ژاندوبی (Hamida Djandoubi) آخرین فردی بود که در سال ۱۹۷۷ پشت درهای بسته در مارسی اعدام گردید. زیرا آخرین اعدام عمومی فرانسوی ها در سال ۱۹۳۹ بود. فرانسه در سال ۱۹۸۱ مجازات اعدام را لغو نمود.
 3. ناپلئون بناپارت در سال ۱۷۹۹ نقش رهبران فرانسوی را با برگزاری رفراندوم از بین برد. روز تولد او به عنوان یک تعطیلات ملی شناخته شد و در سال ۱۸۰۴ پاپ پیوس هفتم او را در کلیسای نوتردام به عنوان امپراتور پاریس در نظر گرفت. ناپلئون در سال ۱۸۲۱ در جزیره سنت هلن در اقیانوس آرام درگذشت و بقایای او در سال ۱۸۴۰ به پاریس منتقل شد.
حقایقی از فرانسه در مورد ناپلئون بناپارت

حقایقی از فرانسه در خصوص نمادهای این کشور

 1. با وجود اسطوره های مقاومت فرانسه در جنگ جهانی دوم اما جنبش های زیرزمینی بیش از ۵ درصد جمعیت را شامل نمی شدند. ۹۵ درصد دیگر مردم یا با نازی ها همکاری کرده و یا هیچ کاری انجام ندادند.
 2. موزه لوور فرانسه که شامل مهمترین مجموعه های هنری و آثار تاریخی در جهان می باشد در ابتدا به عنوان یک قلعه در قرن دوازدهم توسط فیلیپ دوم ساخته شد.
 3. برج ایفل به نام طراح او گوستاو ایفل (Gustave Eiffel) نامگذاری گردید. این برج برای نمایشگاه جهانی در سال ۱۸۸۹ ساخته شده و تقریبا قرار بود در سال ۱۹۰۹ تخریب گردد. اما به دلیل اینکه برای علم جدید رادیو و تلگراف مورد نیاز بود نگه داشته شد. برج ایفل به همراه آنتن بالای آن ۳۲۴ متر ارتفاع دارد.
 4. پاریس برای اولین بار در قرن سئوم پیش از میلاد توسط قبیله سلتیک گولز (Celtic Gauls) شناخته شده و به نام پاریسی (Parisii) نامگذاری شد. بعدها رومیان نام آن را به لوتسه (Lutèce) تغییر دادند.
حقایقی از فرانسه در خصوص نمادهای این کشور
 1. قدیمی ترین پل پاریس که به طرز عجیبی به Pont Neuf یا پل جدید مشهور می باشد غرب Île de la Cité را بر روی رودخانه سینا (Seine) از سال ۱۶۰۷ به یکدیگر متصل می کند. این پل در زمانی پادشاهی هنری چهارم افتتاح شده و او برای اولین بار با اسب سفید از روی آن عبور کرده است.
 2. ناتزویلر استراتوف (Natzweiler-Struthof) که در ۳۱ کیلومتری جنوب غربی استراسبورگ واقع شده تنها اردوگاه کار اجباری ناسی ها در خاک فرانسه بود.
 3. پس از جنگ جهانی دوم تا سال ۱۹۶۶ شهر وردن فرانسه محل حضور نظامیان آمریکایی بود تا زمانی که شارل دوگول از پیمان متحد نظامی ناتو خارج شد. در این منطقه یک ناحیه دو کیلومتری وجود داشته که خانواده های نظامیان در آن زندگی می کردند و خیابان ها همچنان نام هایی مانند فلوریدا، جورجیا و … را دارند.
دیوار عشق در پاریس!
دیوار عشق در پاریس!
آندورا کجاست؟+ ویدیو
آندورا کجاست؟+ ویدیو
بازدید از بهترین موزه های شهر مارسی
بازدید از بهترین موزه های شهر مارسی
از دیدن جاذبه های تولوز فرانسه سیر نمی شوید!
از دیدن جاذبه های تولوز فرانسه سیر نمی شوید!