بلیط هواپیما

واقعیت های کشور کمتر شناخته شده کره شمالی

حقایقی از کره شمالی

کره شمالی که به صورت رسمی به آن جمهوری خلق کره می گویند، کشوری در آسیای شرقی بوده و بخش شمالی شبه جزیره کره را تشکیل می دهد. پایتخت این کشور پیونگ یانگ و بزرگترین شهر این کشور نیز می باشد. نام کره از گوگوریو که یکی از قدرت های بزرگ در شرق آسیا بوده گرفته شده است. کره شمال در قسمت های شمال و شمال غربی با کشورهای چین و روسیه هم مرز بوده و در قسمت جنوبی با کره جنوبی مرز مشترک دارد. هر دو کره خود را به تنهایی تنها دولت شبه جزیره کره و جزایر مجاور می دانند. در این مطلب قصد داریم واقعیت ها و حقایقی از کره شمالی را به عنوان کشوری کمتر شناخته شده در جهان تشریح کنیم پس با الی گشت همراه شوید.

حقایقی از کره شمالی ، کشوری کمتر شناخته شده در جهان

حقایقی از کره شمالی در مورد نحوه جدایی این کشور

مطالب مرتبط:
حقایقی تکان دهنده از قوانین عجیب در کشورهای جهان
حقایقی مرموز از موجودات فضایی که فاش نشده اند
حقایقی حیرت انگیز درباره نروژ، شمالی ترین کشور اروپا
 1. کره شمالی کمی کوچکتر از می سیس سی پی می باشد. این کشور کمتر شناخته شده در حدود ۵۵ درصد از شبه جزیره کره را تشکیل داده که بیش از ۱۲۰ هزار کیلومتر مربع از ۲۲۰ هزار کیلومتر مربع تمام شبه جزیره کره را شامل می شود.
 2. در سال ۱۹۴۸ نام رسمی کره شمالی به جمهوری دموکراتیک خلق کره تغییر پیدا کرد. نام محلی این کشور Choson-minjujuui-inmin-koughwaguk بوده که به ان سرزمین آرامش صبحگاهی گفته می شود.
 3. زمانی که ژاپن در ۱۵ اوت ۱۹۴۵ در انتهای جنگ جهانی دوم تسلیم شد، رییس جمهور ایالات متحده، ترومن و رهبر شوروی، استالین موافقت کردند که ایالات متحده به طور موقت به عنوان وکیل کره جنوبی و شوروی به عنوان وکیل کره شمالی عمل کنند. این اقدام موقت زمانی دائمی شد که کره شمالی در سال ۱۹۴۸ خود را به عنوان کشوری مستقل با حکومت کمونیستی اعلام نمود.
 4. با توجه به اینکه کره شمالی وسعت بیشتر نسبت به همسایه جنوبی خود دارد اما کره جنوبی دارای جمعیتی بیش از دو برابر کره شمالی می باشد.
حقایقی از کره شمالی در مورد نحوه جدایی این کشور

حقایقی از کره شمالی در خصوص نام کره

 1. کلمه کره که بسیاری معتقد هستند آن را مارکوپولو به اروپا آورده است به معنی سرزمین کوه های بلند و رودهای درخشان است.
 2. نقطه DMZ یا منطقه کمونیستی در امتداد خطوط موازی ۳۸ یکی از شدیدترین شرایط امنیتی را در میان مرزهای جهان دارد.
 3. کریسمس در کره شمالی وجود نداشته و به جای این جشن، مردم این کشور تولد رییس جمهور کنونی یعنی کیم جونگ ایل را در ۲۴ دسامبر جشن می گیرند. کره شمالی همچنین روز ولنتاین را جشن نگرفته اما روز ۱۶ فوریه جشن تولد ژنرال را جشن می گیرند. یکی از هدیه های محبوب بین زوج ها در روز ولنتاین نشان حزب کارگزی می باشد.
 4. کیم ایل سونگ که در سال های ۱۹۱۲ تا ۱۹۹۴ زندگی می کرده است با نام کیم سونگ جو به دنیا آم، اما در سال ۱۹۳۵ نام او به کیم ایل سونگ تغییر پیدا کرد که به معنی تبدیل شدن به خورشید است. او که یک فرد پروتستانی بود بنیانگذار جمهوری خلق کره می باشد.
حقایقی از کره شمالی در خصوص نام کره

حقایقی از کره شمالی درباره تاریخچه این کشور

 1. اگرچه که مردم کره شمالی و جنوبی دارای یک زبان مشترک و همچنین فرهنگ و تاریخ ۵ هزار ساله مشترک می باشد اما در حدود ۱۰ میلیون کره ای از سال ۱۹۴۸ به علت مرز موازی ۳۸ از اعضای خانواده خود جدا شده اند.
 2. ژاپن و روسیه برای اولین بار در سال ۱۸۹۶ پیشنهاد کردند تا کره را در مرز موازی ۳۸ برای کاهش تنش ها میان دو کشور تقسیم کنند. با این حال ژاپن در سال ۱۹۰۴ کنترل تمام شبه جزیره کره را به دست آورد.
 3. دولت کره شمالی به شدت بر تمام سطوح آموزش و پرورش این کشور نشارت دارد. نرخ سوادآموزی افراد بالای ۱۵ سال در این کشور ۹۹ درصد می باشد.
 4. کره شمالی دارای اداره تبلیغات خود بوده و تمامی ارتباطات را کنترل می کند. دولت تمامی برنامه های خراجی را ممنوع کرده و ایستگاه های رادیویی و تلویزیونی به برنامه های دولتی متصل است.
حقایقی از کره شمالی درباره تاریخچه این کشور

حقایقی از کره شمالی در مورد رهبران این کشور

 1. کیم جونگ ایل که رهبر کنونی کره شمالی می باشد گفته می شود که در کوه های پکتو (Mount Paektu) همانند یک اسطوره به دنیا آمده است. البته که مدارک روسی نشان می دهد او در سیبری متولد شده است.
 2. کیم جونگ ایل تنها ۱۵۵ سانتی متر قد داشته و او در داخل کفش خود کفی های ۱۰ سانتی متری قرار داده تا کوتاهی قد خود را جبران نماید.
 3. کیم جونگ ایل مجموعه ای از ۲۰ هزار فیلم داشته که از جمله آن ها تمامی سری های فیلم جیمز باند می باشد.
 4. کشور کره شمالی جنگل زدایی سریعی را تجربه کرده است. جنگل زدایی که یکی از بحران های زیست محیطی این کشور به شمار می رود حتی باعث شده تا لوله های توپخانه آن ها که در گذشته با درختان پنهان شده بودند نمایان گردد.
حقایقی از کره شمالی در مورد رهبران این کشور

حقایقی از کره شمالی در خصوص ویژگی های این کشور

 1. میانگین امید به زندگی در کره شمالی برای مردان ۶۱ و برای زنان ۶۶ سال می باشد.
 2. در سال ۲۰۱۰ میلادی کره شمالی با نزدیک به ۲۳ میلیون نفر جمعیت به عنوان پنجاهمین کشور پرجمعیت جهان شناخته می شد. ایالات متحده که رتبه سوم را دارد جمعیتی بیش از ۳۱۰ میلیون و چین با رتبه نخست جمعیتی بیش از ۱ میلیارد نفر را در خود جای داده اند.
 3. کره شمال دارای بزرگترین پرچم جهان بوده که در ارتفاع ۱۶۰ متری زمین نصب شده است. این پرچم وزنی در حدود ۲۷۰ کیلوگرم دارد.
 4. کره شمالی دارای ۳ پایگاه داده های اینترنتی می باشد. این در حالی است که ایالات متحده در جهان بیشترین میزان پایگاه داده را با ۴۳۹ میلیون دارد.
 5. پس از مرگ او کیم ایل سونگ رییس جمهور ابدی کشور شد.
حقایقی از کره شمالی در خصوص ویژگی های این کشور

حقایقی از کره شمالی در مورد احزاب و نیروی نظامی

 1. در کره شمالی تنها یک حزب به نام حزب کارگران وجود داشته که اعضای آن نیز می بایست همیشه نشان رهبر بزرگ خود یعنی کیم ایل سونگ را به همراه داشته باشند.
 2. کره شمالی دارای چهارمین ساختار نظامی در جهان می باشد که ۱۰ میلیون نفر فعال در آن است. به ازای هر ۲۵ شهروند این کشور یک نفر به عنوان سرباز بوده و کره شمالی بالاترین درصد پرسنل نظامی در سراسر جهان را دارد. در سال ۲۰۰۱ کره شمالی بیش از ۵ میلیارد دلار برای ارتش خود هزینه کرده که بیش از ۳۰ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور است. این میزان برای ایالات متحده در حدود ۳٫۷ درصد است.
 3. بر اساس اطلاعات سازمان های سری ایالات متحده کره شمالی توانایی شلیک موشک به آلاسکا، هاوایی و سواحل غربی ایالات متحده را دارد. علاوه بر این کره شمالی در حال حاضر بیش از ۲٫۲ تن سلاح های زیستی و شیمیایی دارد.
 4. در مقایسه با تولید ناخالص داخلی هر شخص در کره جنوبی به میزان ۱۸ هزار دلار، این میزان در کره شمالی به اندازه هزار دلار می باشد.
حقایقی از کره شمالی در مورد احزاب و نیروی نظامی

حقایقی از کره شمالی در خصوص نیروی تسلیحاتی این کشور

 1. کیم ایل سونگ رشد کلسیم غیرقابل کنترل را درون گردن خود داشته است که همچنان نیز در بدن مومیایی شده او دیده می شود. بدن مومیایی او در نمایشگاه کاخ یادبود کومسوسان (Kumsusan) دیده می شود. از آنجا که ظاهر اینتجمع کلسیم ناخوشایند به نظر می رسید بنابراین او همیشه از پهلوی چپ عکس مس انداخت.
 2. اعتقاد بر این است که کره شمالی دارای میزان کافی معادن پلوتونیوم بوده که برای ساختن شش سلاح هسته ای کافی می باشد. این کشور در حال تبدیل شدن به یک کشور دارای سلاح هسته ای بوده و کره شمالی هسته ای می تواند یک مسابقه تسلیحاتی را در شراق آسیا ایجاد نماید.
 3. خدمت نظامی در کره شمالی اجباری بوده و می تواند یک دوره ۵ ساله در ارتش یا نیروی دریایی بوده و یا یک دوره ۳ تا ۴ ساله در نیروی هوایی باشد.
 4. میدان کیم ایل سونگ در پیونگ یانگ بزرگتر از میدان سرخ در مسکو می باشد.
حقایقی از کره شمالی در خصوص نیروی تسلیحاتی این کشور
 1. برج ایده یوچو (Juche Idea) با ارتفاع ۱۷۰ متر به مناسبت هفتادمین سالگرد تولد کیم ایل سونگ ساخته شده است. این برج دارای ۲۵۵۵۰ قطعه سنگی بوده که هر کدام از آن ها به ازای یک روز از عمر کیم ایل سونگ قرار داده شده است.
نکاتی برای جلوگیری از «میگرن در سفر»
نکاتی برای جلوگیری از «میگرن در سفر»
۱۰ حقیقت جالب درباره دبی
۱۰ حقیقت جالب درباره دبی
آشنایی با انواع سکه و اسکناس های رایج در کشورهای مختلف
آشنایی با انواع سکه و اسکناس های رایج در کشورهای مختلف
چگونه در بانکوک از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنیم؟
چگونه در بانکوک از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنیم؟