بلیط هواپیما

در سفر به تایلند مراقب حیوانات باشیم

حمایت از حیوانات در سفر به تایلند

مباحث مربوط به گردشگری حیوانات، روی تاریکی نیز دارند و یک مسافر مسئولیت ‌پذیر باید به دنبال گزینه‌ های جایگزین باشد. همچنین قوانین کلی‌ تری برای کمک به مسئولیت ‌پذیر بودن در سفر وجود دارد که با کمی جست و جو می توانید این نکات را بخوانید تا بتوانید تاثیر منفی کمتری بر روی محلی که از آن بازدید می‌ کنید بگذارید. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
حمایت از حیوانات، گردشگران مسئول
گوش یک فیل در چمدان مسافر؛ معضلی جهانی به نام قاچاق حیوانات
ride an elephant in thailand

فیل‌ سواری

اگر همیشه رویای سواری بر یکی از این موجودات باابهت را داشته ‌اید، بهتر است درباره این‌ که چگونه باید با آن‌ ها رفتار شود و به چه چیزهایی نیاز است تا اراده یک فیل برای سواری دادن به انسان‌ ها درهم ‌شکسته شود، اندکی مطالعه کنید. این صنایع بسیار ناراحت ‌کننده هستند و در جنوب شرقی آسیا این صنایع پابه ‌پای گردشگری رشد یافته‌ اند. به ‌صورت سنتی در تایلند از فیل‌ ها برای کارهای دشوار استفاده می‌شد و مواردی مانند پاک‌ سازی راه ‌ها و جنگل‌ ها توسط این حیوانات انجام می ‌پذیرفت. حال امروزه از طریق گردشگری پول بیشتری به دست می ‌آید ولی این امر به کار کشیدن بیش‌ ازحد و سوءاستفاده از حیوانات منتهی شده است. اگر از آن ‌سوی ماجرا به این قضیه نگاه کنیم، تأمین غذای فیل ‌ها بسیار هزینه ‌بر است و گردشگری (ازجمله فیل ‌سواری) به فیل بانان کمک می‌ کند که بتوانند به ‌صورت مناسبی از فیل ‌های خود مراقبت کنند. این شرایط یک موقعیت پیچیده و بغرنج است ولی با این ‌وجود گزینه‌ هایی برای انتخاب وجود دارد. مراکز امنی در کامبوج و تایلند وجود دارند که به گردشگران امکان تعاملی سالم و بی ‌خطر با حیوانات را می ‌دهند. گردشگران عاشق تجربه‌ های این‌ چنینی که مسئولیت ‌پذیرانه باشد هستند. این مراکز با ایجاد یک‌ خانه و یک زندگی آرام برای فیل ‌ها، کاری فوق ‌العاده را انجام می‌ دهند. برای این‌که بتوانید برنامه سفر خود را تنظیم کنید نیز می ‌توانید به بنیاد نجات فیل‌ها مراجعه کنید.

Thailand Tiger

در آغوش گرفتن ببرها

این عرصه اندکی عجیب ‌تر است. دو منطقه در تایلند وجود دارند که چنین تجربه ‌ای را به شما ارائه می ‌کنند که یکی ساختمان ببر در بانکوک و دیگری پادشاهی ببرها در نزدیکی چیانگ مای است. شما نباید به سراغ ساختمان ببر بروید؛ شبکه نشنال جئوگرافی یک برنامه انحصاری درباره بازار سیاه ببرها (این حیوانات به خاطر استخوان ‌هایشان به ‌عنوان یک کالای محبوب در بازار چین فروخته می ‌شوند) تولید و پخش کرده است. قلمرو ببرها در نزدیکی چیانگ مای مدعی است که به باغ ‌وحش‌های مختلف در جهان یک ببر بال تحویل می‌دهد؛ البته این ببر باید برای زندگی در این پارک پیر به‌ حساب بیاید تا به یک باغ ‌وحش منتقل شود. تابه ‌حال شکایتی از آن‌ها ثبت ‌نشده است و ببرهای حاضر در این محل نیز شادتر به نظر می ‌رسند و گویا به وضعیت تغذیه آن ‌ها نیز بهتر رسیدگی شده است. نکته منفی این مرکز برای من این است که آن‌ها هیچ مورد باارزش آموزشی ارائه نمی ‌کنند ولی به نظر نمی ‌رسد که بر اساس استانداردهای غیراخلاقی عمل کنند. قبل از این‌که بخواهید به سفر بروید اندکی درباره آن تحقیق کنید تا بدانید که دوست دارید چه شرایطی را تجربه نمایید.

سونگکران، جشن آب تایلند
سونگکران، جشن آب تایلند
معرفی هتل ویند میل ریزورت پاتایا | ۳ ستاره
معرفی هتل ویند میل ریزورت پاتایا | ۳ ستاره
معرفی بازارها و مراکز خرید پوکت
معرفی بازارها و مراکز خرید پوکت
دلایلی که باید تایلند را بعنوان مقصد بعدی انتخاب کرد
دلایلی که باید تایلند را بعنوان مقصد بعدی انتخاب کرد