حمل و نقل عمومی وارنا و نکات ایمنی آن

asparuh

تاکسی ها

همواره پیش از سوار شدن به تاکسی، بر سر قیمت نهایی توافق کنید. در این شهر شما باید بر سر قیمت کرایه چانه زده و هیچ گاه نخستین قیمت پیشنهادی توسط راننده را نپذیرید. تاکسی های مستقر در برابر هتل ها معمولا گران قیمت تر هستند. سعی کنید در نقاط دیگری به دنبال تاکسی باشید.

حمل و نقل عمومی

از بندر شهر می توان بلیط انواع کشتی و قایق های مسافری به مقصد شهرها و مناطقی مانند (Balchik)، (SlunchevBryag)، (Nessebar) و (Bourgas) را تهیه و استفاده کرد. راه آهن وارنا همچنین به بخش های مختلف بلغارستان متصل بوده و قطارهای اکسپرس به مقصد صوفیا و پلودیف (Plovdiv) شما را به ترتیب طی ۷ و ۴ و نیم ساعت به مقصد می رسانند. پایانه اصلی اتوبوس های بین شهری وارنا در فاصله ۱ و نیم کیلومتری از مرکز شهر قرار داشته و دسترسی به تمام شهرهای بزرگ و عمده بلغارستان، شهرهای ساحلی منطقه، آتن، استانبول و برخی از شهرهای اروپای مرکزی و شرقی از این محل امکان پذیر است. علاوه بر این سرویس اتوبوسرانی شهر وارنا با دارا بودن ۶۰ خط درون شهری، بیشتر بخش های شهر و مناطق حومه را تحت پوشش قرار داده و در برخی قسمت های وارنا، اتوبوس برقی نیز وجود دارد.

فرودگاه بین المللی وارنا (VAR)

این فرودگاه در حومه غربی شهر و فاصله ۹ کیلموتری وارنا قرار گرفته، زمان محلی آن بر اساس استاندارد جهانی (GMT +2) بوده و از ماه آپریل تا سپتامبر (GMT +3) است.

شماره تماس فرودگاه: +۳۵۹ (۰)۵۲ ۵۰۰ ۸۴۰

اتوبوس های خط ۴۰۹ از مرکز وارنا و (Golden Sands resort) به مقصد فرودگاه و بالعکس حرکت می کنند. تاکسی های فرودگاه به تاکسی متر مجهز بوده و بهتر است با راننده درباره قیمت پیش از حرکت، توافق کنید. البته بسیاری از مراکز اقامتی نیز سرویس های شخصی خود را به مقصد فرودگاه ارائه می کنند. در این فرودگاه امکانات متعددی مانند باجه های تبدیل ارز، رستوران های متعدد و فروشگاه های معاف از گمرک و مالیات (duty free shops) وجود داشته و عوارض خروجی از بلغارستان نیز ۲۰ دلار است. آدرس وب سایت فرودگاه: www.varna-airport.bg

 نکات امنیتی و خطرات احتمالی

در کل تلاش کنید در سفر به وارنا از ایجاد دردسر اجتناب کنید. ممکن است شما در برخورد با کولی ها دچار مشکل شوید، به هیچ عنوان با آن ها درگیر نشده و علاوه بر این در صورتی که از فروشگاه ها یا اغذیه فروشی های آن ها خرید می کنید ممکن است به مشکل زبان برخورد کنید. در این شرایط بهتر است از یک فرد بلغاری که به انگلیسی تسلط دارد، درخواست کمک و راهنمایی کنید. مردم شهر بسیار میهمان نواز بوده و از کمک به غریبه ها اجتناب نمی کنند، به این ترتیب و با درخواست کمک از آن ها، می توانید در بسیاری از موارد مشکلات زبانی و برقراری ارتباط با کولی ها را بر طرف کنید. اگر برای پیدا کردن کسی که به زبان انگلیسی مسلط باشد به مشکل برخورد کردید، از جوانان گروه سنی ۲۰ سال و کمتر کمک بگیرید. زیرا آن ها عموما به زبان انگلیسی تسلط دارند. این افراد می توانند شما را در پیدا کردن مناطق زیبای شهر یاری کرده و شما می توانید این دوستان جدید را به یک قهوه میهمان کرده یا هدیه ای به رسم یادبود به آن ها بدهید.

معرفی هتل ۳ ستاره بونیتا در وارنا
۱۵ حقیقت جالب در مورد بلغارستان که نمی‌دانید
زیباترین کلیساهای بلغارستان، تاریخ مذهبی این کشور
آیا ویزای بلغارستان شینگن است؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code