وقتی خانه ی یک آمریکایی، موزه ای در تایلند می شود!

خانه جیم تامپسون در بانکوک

خانه جیم تامپسون در تایلند

بانکوک از آن شهرهای دیدنی تایلند در جنوب شرق آسیاست که به بازارهای روی آب و مراکز خرید فوق العاده معروف است اما اینها تنها بخشی از جذابیت های این شهر است. اینجا مملو از بناهای و آثار تاریخی و فرهنگی است که هر کدام با داستان های جالب می توانند شما را مجذوب خود کنند. یکی از آنها موزه خانه جیم تامپسون است! کسی که اسمش هیچ شباهتی به اسم های تایلندی ندارد چرا که اصلا تایلندی نبوده است. او یک سرباز آمریکایی در جنگ جهانی دوم بود که بعد از تمام شدن دوران خدمتش در جنگ تصمیم می گیرد در تایلند بماند و صنعت ابریشم این کشور را احیا کند، با رشد این صنعت در تایلند او به یک تاجر معروف در دنیا معروف شد. با الی گشت همراه باشید تا با هم سری به خانه ی جیم تامپسون در بانکوک بزنیم.

مطالب مرتبط:
خائو سان، معروفترین خیابان بانکوک
راهنمای خرید از بازارهای شناور روی آب در بانکوک
خانه جیم تامپسون در تایلند

جیم تامپسون زمینی در یکی از روستاهای بانکوک به نام Ban Krua خریداری کرد و در آن ۶ خانه از چوب ساخت. چوب در خانه ی او حرف اول را می زند، خانه ای که در آن ترکیب شگفتی از زندگی آمریکایی و زندگی سنتی تایلندی به چشم می خورد. دکوراسیون خانه ی او با معماری کلاسیک، سنتی و سلطنتی شکل گرفته است. وسایل و اشیا با هنرمندی خاصی در خانه چیده شده اند و زیبایی آنها زیر روشنایی نورپردازی خانه زیباتر شده است.  اتاق ها و طبقات خانه نیز مملو از وسایل، تزئینات و مجسمه های سنگی و چوبی است که تامپسون با دقت و ظرافت آنها را انتخاب کرده است.
با ورود به موزه ی خانه جیم تامپسون، تصویر خانه های چوبی با وسایل دکوری قدیمی در کنار گیاهان درختان اطراف خانه بدون شک برای یک گشت و گذار چند ساعته وسوسه تان می کند. در این خانه به خوبی می توانید از روند احیای ابریشم در تایلند مطلع شوید.

خانه ی معروف جیم تامپسون

روی دیوارهای خانه آویزهای هنری و سنتی با شکل و شمایل های مذهبی قرار گرفته است، حتی آشپزخانه ی آن نیز مملو از ظرف و ظروف سنتی تایلندی است. اما در برخی قسمت های این خانه نیز نمادی از زندگی آمریکایی را می بینید، برای مثال تایلندی ها در آن زمان حمام و دستشویی خانه هایشان را در بیرون از خانه می ساختند اما در اینجا آنها در داخل خانه قرار گرفتند. اگر مسافر شهر بانکوک هستید پیشنهاد می کنیم سری به این موزه خانه بزنید و به هزار توهای آن سرک بکشید، هر گوشه ی این خانه دیدنی است.

خانه ی جیم تامپسون در شب

شاید برایتان سئوال باشد سرنوشت جیم تامپسون چه شد؟ باید بگوئیم قصه ی زندگی او غم انگیز تمام شد، چرا که او در یکی از روزهای سال ۱۹۶۷ با رفتن به ارتفاعات سرسبز مالزی ناپدید شد و بعد از آن هیچ خبری از او نشد، اما یادگار با ارزشی از او ماند.

تصویری از جیم تامپسون

تصویری از جیم تامپسون در خانه اش
پارچه های ابریشمی در اتاق ها و سالن های خانه فضا را زیباتر کرده اند.

جیم تامپسون

بعد از گم شدن او مرکزی به نام سازمان جیم تامپسون تشکیل شد تا مسئول خانه و دارایی های تامپسون شود. از آن زمان تا به الان این بنیاد خانه ی جیم تامپسون را به عنوان یک موزه مدیریت می کند، در طی این سال ها در محوطه ی خانه یک کافه ی هنری، یک مرکز و فروشگاه هنری نیز در اینجا ایجاد شد تا گردشگران لذت بیشتری را تجربه کنند.
به خاطر بسپارید که ساعت بازدید از خانه ی او از ۹ صبح تا ۱۷ بعد از ظهر است.

معرفی هتل مجستیک گرند بانکوک | ۴ ستاره
معرفی هتل مجستیک گرند بانکوک | ۴ ستاره
معرفی هتل ۴ ستاره مارول در بانکوک
معرفی هتل ۴ ستاره مارول در بانکوک
شهربازی دریم ورلد در بانکوک، یک تجربه هیجان انگیز در تایلند
شهربازی دریم ورلد در بانکوک، یک تجربه هیجان انگیز در تایلند
مناطق دیدنی پاتایا تایلند + ویدیو
مناطق دیدنی پاتایا تایلند + ویدیو

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code