خداحافظ اکس پی

خداحافظی تدریجی با ویندوز ایکس پی

بنیاد موزیلا سازنده مرورگر اینترنتی فایرفاکس به تازگی اعلام کرده است که در ماه مارس سال ۲۰۱۷ یعنی حدود سه ماه دیگر ضمن بررسی تعداد کاربران فایرفاکس که ویندوزهای ایکس پی و ویستا را به کار می برند، در مورد تاریخ نهایی پشتیبانی از این کاربران تصمیم گیری می کنند.

این شرکت همچنین بیان کرده است به پشتیبانی از سیستم عامل ویندوز ایکس پی و ویندوز ویستا تا شهریور ماه سال آینده ادامه می دهند. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
اینترنت با کودکان چه می کند؟
چرا کاربران اینترنت در دام فیشینگ می افتند؟
windows xp

اگر چه بیش از ۱۵ سال از عرضه سیستم عمل ویندوز ایکس پی می گذرد و مایکروسافت به روش های مختلف برای ترغیب کاربران به مهاجرت به سیستم عامل های جدید تلاش انجام داده، اما هنوز هم کم نیستند افرادی که ترجیح می دهند، ویندوز ایکس پی برای اتصال به اینترنت را به کار ببرند.

ویندوز ایکس پی عموما بر روی رایانه های قدیمی یا رایانه های موجود در شرکت های تجاری و موسسات اداری نصب شده که برنامه ها و خدمات آنها تنها با ویندوز ایکس پی سازگار است

موزیلا در آگوست سال ۲۰۱۶ پشتیبانی فایرفاکس از برخی سیستم عامل های قدیمی مک مانند OS X ۱۰.۶ Snow Leopard،  OS X ۱۰.۷ Lion و  OS X ۱۰.۸ Mountain Lion. را به پایان رساند. اما این تصمیم را اتخاذ کرد کماکان به پشتیبانی از ویندوز ایکس پی و ویستا ادامه دهد. در مقابل گوگل چندان منعطف نبود و پشتیبانی از نسخه های قدیمی سیستم عامل های مک و ویندوز را به توقف رسانده است.

مهم ترین نتیجه این تصمیم موزیلا عدم عرضه وصله های به روزرسان برای کاربران فایرفاکس بر روی ویندوز ایکس پی و ویستا از نه ماه دیگر است که می تواند امنیت این افراد را به طور جدی با خطر مواجه کند.

تکنیک های عکاسی در سفر: پرسپکتیو و فاصله کانونی
تکنیک های عکاسی در سفر: پرسپکتیو و فاصله کانونی
فن آوری به کمک نابینایان و آلزایمری ها آمد
فن آوری به کمک نابینایان و آلزایمری ها آمد
خوش خبری توئیتر
خوش خبری توئیتر
شمارش معکوس المپیک ریودوژانیرو و تقویت زیرساخت ها
شمارش معکوس المپیک ریودوژانیرو و تقویت زیرساخت ها

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code