خرج و مخارج در شهر گرانادای اسپانیا

خرج و مخارج در شهر گرانادا

گرانادا تاریخی پر بار و ساختمان هایی تماشایی دارد که به زمان موروها و رومی ها در هزاران سال قبل برمی گردد، این شهر محل تلاقی فرهنگ مردم شمال آفریقا و مردم اروپا بوده است، هنوزم که هنوزه از ریشه های موروها تاثیر می گیرد و هر جایی از این شهر که پایتان را بگذارید بوی فرهنگ مردم آن زمان احساس می شود. اگر به این شهر رفتید حتما از کاخ زیای الحمراء دیدن کنید و در خارج از شهر دوچرخه سواری کنید تا  جاده های زیبا و تماشایی آن را ببینید. این  شهر پر از موزه، بنای یادبود و مجسمه هست که همشون ارزش بازدید کردن و وقت گذاشتن را دارند. غذاهای حیرت آور، معماری خیره کننده و فرهنگ منحصر بفرد گرانادا را تبدیل یه یکی از محبوب ترین شهرهای اسپانیا کرده است. با الی گشت همراه باشید می خواهیم درباره گرانادا بیشتر حرف بزنیم.

مطالب مرتبط:
برای دیدن قلعه‌های تاریخی اسپانیا آماده اید؟
آنچه باید از تاریخ اسپانیا بدانید
گرانادا

قیمت ها در این شهر چگونه است

قیمت هاستل ها: این شهر هاستل زیاد دارد و قیمت همه آن ها هم ارزان است، قیمت اتاق ها برای هر شب بین ۱۲ تا ۲۲ یورو است، همه این هاستل ها وای فای رایگان و بیشتر آن ها صبحانه رایگان هم دارند، آنقدر در این شهر هاستل زیاده که هیچ مشکلی بابت جا و اقامت نخواهید داشت، یک سری اردوگاه با امکانات اولیه هم در خارج شهر پیدا می شود که قیمتش تقریبا مثل همان هاستل است.

هاستل

قیمت هتل های مناسب: قیمت هتل هایی با اتاق دو نفره  بین ۴۵ تا ۷۰ یورو است و در این رنج قیمت هتل های زیبای دیگری را هم می توانید پیدا کنید که حتی استخر هم داشته باشند. حتما قبل از اینکه هتلی را رزرو کنید کمی درباره امکانات آن هتل آشنایی پیدا کنید. می توانید از ایر بی اند بی (اجاره خانه های محلی) هم استفاده کنید که قیمت اجاره اتاق های آن با وسایل اشتراکی شبی ۲۰ یورو است و اگر کل آپارتمان را بخواهید اجاره کنید شبی حدود ۷۰ یورو می شود.

متوسط قیمت غذا: هزینه خرید تاپاس (پیش غذای اسپانیایی یا غذاهای کوچک حاضری) و غذاهای اسپانیایی حدود ۶ تا ۱۳ یورو هست که شامل ۴ تا تاپاس است، اگر به یک رستوران خوب بروید و غذای معمولی سفارش بدهید هزینه آن حدود ۲۴ یورو می شود و غذاهای ارزان مثل مک دونالد حدود ۶ یورو است، اگر خودتان برای خود غذا تهیه می کنید هزینه خرید یک هفته مایحتاج ۳۰ تا ۴۰ یورو می شود.

تاپاس

قیمت حمل و نقل عمومی: اگر سوار اتوبوس شوید هزینه هر سفر تقریبا ۱٫۲۰ یورو است و می توانید با این مقدار به هر نقطه از شهر که می خواهید بروید. به قیمت ۵، ۱۰ یا ۲۰ یورو یک کارت مسافرتی بگیرید که در هر بار استفاده از اتوبوس هزینه های شما را ۳۰ درصد کاهش می دهند. گرانادا شهر کوچکی است و می توانید خیلی از مسیرها را بدون هیچ مشکلی پیاده بروید، و همینطور می توانید دوچرخه کرایه کنید که هزینه آن ۱۲ یورو برای هر روز است و سفرهای درون شهری خود را با دوچرخه انجام دهید.

هزینه یک روز اقامت در این شهر چقدر می شود

اگر در هاستل اقامت کنید، زیاد غذای رستوران نخورید، بیشتر غذاهایتان را خودتان بپزید و از حمل و نقل عمومی استفاده کنید هزینه یک روز اقامت شما در این شهر بین ۴۰ تا ۴۲ یورو می شود.

منبع: nomadicmatt.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد