خریدی متفاوت در بازار های شناور بانکوک

 بازارهایی خاص در بانکوک

بانکوک شهری است که می توانید خرید های لوکس، ارزان و جالبی در بازارهای خیابانی و مراکز خرید این شهر تجربه کنبد. با بیرون آمدن از این شهر با بازارهای شناور بانکوک مواجه می شوید که تجارب جدید و منحصر بفردی از خرید هستند. در گذشته و زمانی که تایلند ونیز آسیا بود این بازارها رونق خا صی داشت اما امروزه بسیازی از کانال های تایلند از بین رفتند و این بازارها جنبه توریستی پیدا کرده اند. با بازدید از این بازارها در محیطی متفاوت و جالب غذاهای تازه خرید می کنید.هم در بازارهای شناور نزدیک شهر و هم در بازارهای دورتر، بر روی قایق ها غذاهای سنتی در زمانی بسیار کم پخت می شود که می توانید مزه بینظیر آن ها را امتحان کنید. با الی گشت همراه شوید تا برخی از این بازارهای شناور را به شما معرفی کنیم تا با آشنایی با حال و هوای آن ها در سفر خود به این کشور بازدید از ان ها را از دست ندهید

مطالب مرتبط:
در سفر به بانکوک چه ببینیم و کجا برویم؟
بلندی های بانکوک

بازار شناور تالینگ چان

یکی از نزدیک ترین بازارهای شناور به شهر بانکوک است و در چند کیلومتری این شهر واقع شده است. این بازار، کوچک و تا حدودی سنتی است . برخلاف دیگر بازارهای شناو، این بازار بصورت یک کانال بزرگ پر از قایق های شناور نیست بلکه در اینجا قایق ها در طول لبه اسکله قرار گرفته اند و بیشتر شبیه بازار کنار رودخانه ای می باشد. وقتی به این بازار می آیید می توانید از فرصت استثنائی قایق سواری در این کانال زیبا استفاده کنید و بعد گوشه ای بنشینید و یکی از اسنک های غذاهای دریایی این بازار را میل کنید و بعد از آن در زیر سایه درختان کنار این کانال ها نشسته و استراحت کنید. اینجا پر از پشه است پس حتما لباس آستین بلند بپوشید.

taling-chan

بازار شناور وات سای

اگر بدنبال بازارهای شناور بانکوک هستید وات سای فقط نیم ساعت رانندگی تا مرکز شهر بانکوک فاصله دارد. قبلا افراد محلی در این بازار شناور جمع می شدند اما ساخت جاده جدید در کنار این بازار آن را از رونق انداخت . در سال های اخیر دوباره بازار رونق پیدا کرده و زندگی به آن بازگشته است. با آمدن به این بازار می توانید از نزدیک زندگی تایلندی را ببینید و از غذاهای خوشمزه قایق های این بازار میل کنید.

بازار شناور خلنگ لات مایوم

در همان منطقه از شهر که بازار شناور تالینگ چان قرار دارد این بازار نیز در آنجا واقع شده و در سال های اخیر به لیست بازارهای شناور بانکوک اضافه شده است. این بازار جنبه توریستی ندارد و فقط افراد محلی به آن می آیند برای همین سنتی تر از بازارهای دیکر است بعد از رونق تالینگ چان، مردم محلی تصمیم گرفتند خود این بازار را راه بیندازند و در آن به فروش میوه ها و سبزیجاتی که خود به عمل آورده اند مشغو ل شوند. با ۹۰ دقیقه قایق سواری در این رودخانه می توانید با  زندگی روستایی تایلند بیشتر آشنا شوید.

khlong-lat-mayom

بازار شناور بانگ فلی

در ۲۹ کیلومتری مرکز شهر بانکوک قرار دارد اما دسترسی راحتی دارد می توانید تا شرق ترین نقطه بانکوک با قطار آمده و از آنجا تاکسی بگیرید و بعد از ۲۰ دقیقه به این بازار برسید. اگر می خواهید با تایلند سنتی آشنا شوید حتما به این بازار سر بزنید چون می توانید قاطی مردم محلی شوید و از غذاهای محلی خوشمزه اینجا میل کنید.

بازار شناور امفاوا

این بازار کمی دورتر و در فاصله ۵۰ کیلومتری مرکز شهر بانکوک قرار دارد و در کانال امفاوا برپا می شود. بشتر افراد بومی تایلند به اینجا میآیند و بیشتر آثار هنری و لباس در اینجا بفروش می رشد.

amphawa

بازار شناور دامنوئن سادوک

این بازار، سنتی نیست و آخر هفته ها پر از توریست هایخارجی می شود برای رسیدن به اینجا یاید در ترمینال جنوب اتوبوس گرفت و پس از ۲ ساعت به این بازار زیبا رسید.

راهنمای خرید از بازارهای روی آب در بانکوک
راهنمای خرید از بازارهای روی آب در بانکوک
شهر سوخته بانکوک، فانوسی که خاموش شد
شهر سوخته بانکوک، فانوسی که خاموش شد
 ۷ کتابفروشی و کتابخانه دیدنی بانکوک
 ۷ کتابفروشی و کتابخانه دیدنی بانکوک
مرکز خرید ترمینال ۲۱ بانکوک
مرکز خرید ترمینال ۲۱ بانکوک

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code