خطرناک ترین گذرگاه جهان+ تصویر

ال کامینیتو دل ری

به جرات می توان گفت که تور اسپانیا با دیدنی های فراوانی که دارد از جذاب ترین تورهای دنیاست، جایی که جذابیت های بسیارش باعث شده تا هر گردشگر و توریستی مشتاق به دیدن آن جا شود. از سواحل وسیع و زیبا و آرام گرفته تا تعدادی از هیجان انگیزترین فستیوال های دنیا که از آن ها تا حالا زیاد گفته ایم از جشن های معروف گاو بازی تا فستیوال لاتوماتینا که همان فستیوال پرتاپ گوجه یا به زبان عامیانه جنگ گوجه ای است. در این مطلب از الی گشت قصد داریم تا خطرناک ترین و ترسناک ترین گذرگاه جهان به نام گذرگاه ال کامینیتو دل ری را به شما معرفی کنیم، جایی که هر ساله ماجراجویانی را به دیدن خود می کشاند، افرادی که برای تجربه ی هیجان، جان خود را به معنای واقعی کلمه به خطر می اندازند…

ال کامینیتو دل ری
مطالب مرتبط:
اگر به دنبال تاریخ اسپانیا هستید بخوانید!
شهرهای توریستی کشور اسپانیا

ال کامینیتو دل ری نام گذرگاهی است که به آن مسیر کوچک پادشاه هم می گویند. شاید خیلی ها نام این گذرگاه را به اسم نشنیده باشند اما قطعا وقتی صحبت از گذرگاه کوچک پادشاه باشد به آن خطرناک ترین گذرگاه جهان را هم می گویند. این گذرگاه در دیواره های دل کورو در نیمه ی جنوبی اسپانیا و در نزدیکی روستایی به نام Álora قرار دارد.

ساخت این گذرگاه به گذشته های نه چندان دور و به سال ۱۹۰۱ برمی گردد، در آن دوران کارگرانی که در نیروگاه هیدروالکتریک بین آبشارهای کورو و آبشار گایتانئو کار می کردند نیازداشتند تا به نوعی راه بین این دوآبشار را برقرار کنند و اتصالی را بین آن ها به وجود بیاورند تا از طریق آن بتوانند مواد و مصالح مورد نیاز را جابه جا کنند و در صورت نیاز به عبور و مرور بتوانند راحت رفت و آمد کنند. ساخت این گذرگاه تقریبا ۴ سال طول کشید و  در سال ۱۹۰۵ به اتمام رسید  که البته افتتاح آن تا چندین سال بعد و تا سال ۱۹۲۱  طول کشید تا این که یکی از پادشاهان آن زمان به نام آلفونسو از آن رد شد و از آن زمان بود که به آن لقب گذرگاه کوچک پادشاه داده شد.

ال کامینیتو دل ری اسپانیا

گذرگاه ال کامینیتو دل ری عرضی ۱ متری دارد و ارتفاع آن از روی سطح دریاچه بیشتر از ۱۰۰ متر است و در جاهایی حتی نگاه کردن به این ارتفاع و تصور این که بخواهی از روی آن رد شوید واقعا ترسناک می شود. این گذرگاه از بتن ساخته شده است و در جاهایی در زیر آن از فلز هم استفاده شده است. البته در جاهایی این گذرگاه کاملا فرو ریخته است و به نظر می رسد اصلا عبور از روی آن دیگر ممکن نیست و نتیجه هم به وجود آمدن فضاهای خالی بسیار در مسیر ال کامینیتو دل ری است. البته در قسمت هایی که این گذرگاه کاملا فرو ریخته است، از نرده های استیل بسیار بسیار نازکی استفاده شده است طوری که انگار فقط می خواسته اند تا ارتباط قطع شده دوباره برقرار شود و اصلا مهم نبوده که این ارتباط به شکل بسیار خطرناکی درست شده است.

در هر صورت، در قسمت هایی هم در روی صخره های کوه سیم های کشیده شده است و همین ها باعث شده تا این گذرگاه به یکی از ماجراجویانه ترین مقاصد سفر برای گردشگران جان در کف! تبدیل شود. البته همان طور که امکان دارد بدانید نوعی ورزش به نام اکستریم اسپرت در دنیا وجود دارد که در واقع همان ورزش های آدرنالین ساز است عده ای کوه نوردی و گذر از گذرگاه ال کامینیتو دل ری را یکی از انواع ورزش های اکستریم اسپرت معرفی کرده اند. جالب است بدانید که طول این گذرگاه خطرناک چیزی حدود ۳ کیلومتر است و  گردشگران مجبورند تا همه ی این مسیر را بسیار آهسته و با احتیاط و قدم های کوچک بردارند و بی هیچ اغراقی، هر لحطه ای منتظرحادثه باشند! پس اگر شما هم سر نترس دارید و به عبارتی دلتان برای دیدن و تجربه کردن همچین جاهایی می لرزد، در سفر به اسپانیا می توانید به آن جا هم بروید و به نوعی روی لبه ی تیغ راه رفتن را تجربه کنید.

ال کامینیتو دل ری در اسپانیا

تا به حال افراد زیادی در جریان ماجراجویی در مسیر گذرگاه کوچک پادشاه یا همان گذرگاه ال کامینیتو دل ری جان خود را از دست داده اند و یا حوادث بسیار ناگوار و ترسناکی مثل سقوط و از دست دادن اعضای بدن یا فلجی کامل برای آن ها رخ داده است. تا آن جا که دولت اسپانیا تصمیم گرفت تا این مسیر را به عنوان یکی از مسیرهای ممنوعه در نظر بگیرد و بنابراین در سال ۲۰۰۰ این مسیر را کاملا بست.

اما حتی این کار هم مانع گردشگران شجاع نشد و آن ها از تمام موانعی که بر سر راهشان بود عبور کردند و باز هم راه خودشان را به این جا پیدا کردند.

به همین خاطر دولت اسپانیا تصمیم گرفت حالا که نمی تواند مانع ماجراجوها شود، هزینه و بودجه ای ۸٫۳ میلیون یورویی را به امن کردن آن اختصاص دهد و از این طریق هم گذرگاه امن تر شود و افراد در امان باشند و هم افرادی که از عدم امن بودن آن می ترسند ترسشان را کنار بگذارند و از ال کامنیتیو دل ری دیدن دکنند و از این راه به صنعت گردشگری اسپانیا هم کمک شود.

گذرگاه ال کامینیتو دل ری

گفته می شود که پروژه ی مرمت و بازسازی این گذرگاه ۳ سال طول می کشد اما با این حال شاید که این مدت زمان طولانی به نظر برسد ولی بعد از آن باید انتظار امنیت کامل ال کامینیتو دل ری را داشت، جایی که دیگر درآن خبری از مردن انسان ها نیست  و گردشگران می توانند با خیال راحت از آن دیدن کنند. در طی این مرمت قرار است تا علاوه بر بازسازی خود مسیر، از نرده های محافظ و چراغ هایی برای روشنایی در بین راه استفاده شود. علاوه بر این یک مرکز گردشگری هم در پایین آن ساخته می شود تا افراد اجراجو بعد از گذری نفس گیر از این خطرناک ترین گذرگاه جهان، در آن استراحت کنند و نفسشان را برگردانند…

منبع: amusingplanet.com

معرفی هتل ۳ ستاره پتیت پالاس پرسیادوس در مادرید
۹ حقیقت جالب درباره کلیسای جامع بارسلونا
زیباترین قلعه هایی که در نزدیکی شهر مادرید قرار گرفته اند
معرفی هتل ۳ ستاره کاتالونیا کستلنو در بارسلونا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code