خوشمزه ترین های کره جنوبی

۵ غذای خوشمزه ی کره جنوبی 

سئول، پایتخت کره جنوبی، بهشت غذاها است! مخصوصا برای آن دسته از افرادی که عاشق امتحان کردن طعم های اصیل و محلی این کشور با قیمت پایین هستند. از آنجایی که مواد اولیه بیشتر غذاهای کره ای زیاد و قابل تغییر است،  می توانید بنا به ذائقه خودتان بهترین غذاها را درست کرده و یا پیدا کنید. علاوه بر آن، خوردن این غذاهای رنگارنگ و چیدمان زیبای آن ها، یک تفریح هم به حساب می آید. نمی دانید از بین این همه تنوع چه غذاهایی را انتخاب کنید؟ با الی گشت همراه باشید تا شما را با خوشمزه ترین غذاهای کره ای آشنا کنیم.

غذای کره ای

بیبیمباپ

مطالب مرتبط:
دانستنی های جالب از شکم گردی در کره جنوبی
مهمترین نکات رستوران گردی در کره جنوبی

بیبیمپاپ احتمالا یکی از خوش قیافه ترین و معروف ترین غذاهای کره ای است. این غذای هیجان انگیز از برنج به همراه رویه ای از سبزیجات مختلف، گوشت و تخم مرغ تهیه می شود. این غذا با چیلی مخصوص کره ای سرو می شود و بدون این که به شما حس سنگینی بدهد احساس خوشایند سیری را به شما القا می کند.

غذای کره

کیمچی

کیمچی یکی از اصلی ترین غذاهای کره ای است. غذایی که تقریبا با بیشتر وعده ها در کره خورده می شود و بدون آن میز غذا به نظر ناقص می آید. این غذای تند و کمی ترش، خواص تغذیه ای بالایی دارد و به خصوص برای مشکلات گوارش بسیار مفید است. کیمچی معمولا با کاهوی چینی درست می شود اما در تولید آن مواد اولیه ی ی دیگر ی مثل کاهو یا ترب کره ای  می توانند به کار بروند. این غذا معمولا با برنج خورده می شود و به هر وعده ی غذایی کمی طعم تند و ترش دلنشین اضافه می کند.

کیمچی

تیوکبوکی

یکی از رایج ترین غذاهای خیابانی که در سطح شهر سئول می توانید پیدا کنید تیوکبوکی است. بیشتر محلی ها این کیک برنجی های استوانه ای شکل را در مسیرشان به سر کار یا هنگام نهار می خورند. انواع دیگر این کیک ها، کیک ماهی و سبزیجات است که در سس ملایم و شیرین چیلی درست می شوند. تیوکبوکی یکی از غذاهای ارزان و پر طرفدار کره ای است.

کیک کره ای

کیمباپ

احتمال این که با دیدن این غذا یاد سوشی بیافتید زیاد است. البته اشتباه هم نکرده اید، کیمباب نام دیگر سوشی کره ای است که شباهت زیادی به سوشی ژاپنی دارد. این غذای سریع و سبک، از برنج با مغز بسیار متنوعی از سبزیجات و یا گوشت آبزیان درست می شود که در ورقه های جلبک درست مثل انواع دیگر سوشی پیچیده می شوند. برخلاف ژاپن، این غذا در کره یکی غذای سریع و ساندویچ مانند است که رسمیت زیادی هم ندارد.

سوشی

هوتئوک

دنبال یک خوشمزه ی شیرین می گردید که حالتان را جا بیاورد؟ این شیرینی خوشمزه را در بیشتر مغازه ها و بوفه های غذای خیابانی سئول می توانید پیدا کنید. خمیر هوتئوک درست مثل خمیر پنکیک است و وسط آن با دارچین، شکر و در بعضی موارد آجیل پر شده و سرخ می شود. این شیرینی های خوشمزه رویه ترد و درون نرمی دارند و حسابی در سئول پرطرفدارند.

شیرینی کره ای

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد