سفر به گوا و خوراکی هایی که نباید از دست داد

اگر در گوا این غذاها را نخورید انگار به گوا نرفته اید

گوا همه چیزهایی را که یک گردشگر به دنبال آن است، در خود دارد؛ آفتاب دلچسب، ساحل ماسه ای، طبیعت زیبا، تاریخ جذاب و از همه مهمتر غذاهای خوشمزه! غذاهای گوا یکی از دلایلی است که توریست ها را به این منطقه جذب می کند. غذاهای گوا منحصربه‌فرد و اعتیاد آورند.

خوراکی های گوا با غذاهای سایر مناطق هند تفاوت دارد. این تفاوت را میتوان به فرهنگ غنی و متفاوت گوا نسبت داد. با غذاهای گوا ترکیبی از طعم های مختلف را تجربه می کنید: گوشت، نارگیل، شکر زرد و تنوعی بی‌پایان از غذاهای دریایی. از آنجایی که گوا حدود ۴۵۰ سال مستعمره پرتغال بوده، غذاهای گوایی شباهت بسیاری به غذاهای پرتغالی دارند.

با الی گشت همراه باشید و با غذاهای گوا آشنا شوید:

مطالب مرتبط:
در سفر به گوا بهترین طعم ها را در این ۱۰ رستوران بچشید
به گوا سفر کنید، حتا اگر سنگ از آسمان بارید!
goan prawn curry

میگو و کاری گوایی

تجربه میگوی تازه و آبدار پخته شده در شیرنارگیل همراه با ادویه کاری شما را به حال و هوایی گوایی جادو خواهد کرد.

Fish Recheado

ماهی ریچیادو (Fish Recheado)

رچیادو در زبان پرتغالی معنای «پرشده» را می دهد. شکم این ماهی با نوعی خمیر و ادویه های تند و مزه دار پر شده و با پیاز سرخ می شود تا به حالتی ترد برسد.

bebinca

ببینکا (Bebinca)

نوعی دسر خوشمزه گوایی است که به دقت و لایه لایه تهیه می شود. این دسر با شیرنارگیل، تخم مرغ، کره و شکرزرد تهیه می شود. همین که تکه ای ببینکا به دهان بگذارید از طعم بی نظیر آن هیجان زده خواهید شد.

chicken cafreal

مرغ کارفریل (Chicken Cafreal)

این غذا از دوران سلطه پرتغالی ها باقیمانده است و به همین خاطر اسم پرتغالی دارد. برای تهیه این غذا مرغ را در نوعی رب بسیار تند می خوابانند و با سرکه و عرق نیشکر می پزند تا مرغ ترد و لطیف شود.

Goan Nevri

نوری های گوایی (Goan Nevri)

این نوع شیرینی با نام کارانجی (karanji) هم شناخته می شود. تکه های شیرین و خوشمزه ای که با آرد پخته می شوند و با نارگیل و شکر و هتل و بادام پر شده اند. این شیرینی را معمولا برای فستیوال های دیوالی و گانش چاتورتی آماده می کنند.

rava fried fish

ماهی سرخ‌شده راوا

هر کسی که یک بار به گوا سفر کرده باشد، با این غذا آشناست. برای پختن این غذا، فیله ماهی را با زنجبیل، سیر و فلفل قرمز طعم‌دار می‌کنند و بعد آن را به خوبی سرخ می‌کنند و با اضافه کردن چاشنی گشنیز معطر به این غذای خوشمزه طعمی به یادماندی می‌دهند.

sorpotel

گوشت سورپوتل (Sorpotel)

این غذا با الهام از آشپزی پرتغالی پخته می‌شود. خانواده‌های کاتولیک گوایی کریسمس‌ها این غذا را می‌پزند. این غذا بعد از سه یا چهار روز حسابی جا می‌افتد!

Chicken Xacuti

مرغ زاکوتی (Xacuti)

این مرغ برای کسانی که تکه‌های مرغ آبدار و پخته شده در ادویه های مختلف را دوست دارند بهترین گزینه است. این غذا را می‌توانید همراه با برنج بخورید و لذت ببرید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code