بلیط هواپیما

مشهورترین خیابان های دنیا کجا هستند؟

معروفترین خیابان های دنیا

گرچه در اغلب شهرها هزاران خیابان وجود دارد ولی یک یا دو خیابان از دیگر خیابان ها شناخته شده تر و معروف ترند. به دلیل وجود مراکز خرید، امکان شب زنده داری، داشتن مراکز تفریحی یا موقعیت تاریخی شان، در هرحال به هر دلیل که باشد مسافران همیشه از این خیابان ها دیدن می کنند. این خیابان ها، بلوارها و جاده های معروف در بیشتر عکس هایی که مسافران می گیرند، دیده می شوند واغلب اوقات در ردیف مشهورترین ها قرار می گیرند. با الی گشت همراه باشید تا با هم سری به این خیابان ها بزنیم.

مطالب مرتبط:
چرا خیابان شانزلیزه پاریس معروف است؟
خائو سان، معروفترین خیابان بانکوک

خیابان لومبارد Lombard Street   

خیابان لومبارد در سانفرانسیسکو که بین خیابان هاید Hyde و خیابان لیون ورث Leavenworth واقع شده، به عنوان پرپیچ و خم ترین خیابان دنیا شهرت یافته است. بخش تک بلوکی خیابان لومبارد با هشت پیچ تند ۱۸۰ درجه ای به منظور کاهش سراشیبی تند طبیعی تپه ایجاد شده است. سرعت مجاز در این قسمت فقط ۸ کیلومتر در ساعت است. خیابان ورمونت که آن هم در سانفرانسیسکو است و خیابان  إسنیک ألی Snake Alley واقع در برلینگتون ایالت آیوا دو خیابان مشهور دیگر هستند که گفته می شود پرپیچ و خم ترین خیابان های جهانند.

lombard

جاده آبی Abbey Road  

جاده أبی در شمال لندن قرار دارد. استودیوی جاده آبی Abbey Road Studios که در منتهی الیه جنوب شرقی خیابان قرار دارد استودیویی است که گروه بیتل ها ۹۰% کارهایشان را در آن ضبط کردند. اعضای گروه در آپریل ۱۹۶۹ در استودیو گرد آمدند تا به عنوان یک گروه، آخرین آلبوم خود را ضبط کنند و نام آن را هم «جاده آبی» گذاشتند. این آلبوم پرفروش ترین آلبوم آن ها شد و عکس خط کشی عابر پیاده ای که درست بیرون استودیو قرار دارد و امروزه به یک عکس نمادین تبدیل شده، تصویر روی جلد آلبوم شد. امروزه گردشگران به طور خاص  و ویژه به این جا می آیند تا تصویر روی جلد آلبوم «جاده آبی» خود را خلق کنند.

abbey road

مسیر شهرت در هالیوود  Hollywood Walk of Fame

مسیر شهرت در امتداد بلوار هالیوود در لس آنجلس پوشیده از ستاره های برنجی پنج پری است که به یاد هنرپیشگان، موسیقی دانان، کارگردانان، تهیه کنندگان و گروه های نمایشی مشهور در پیاده رو کارگ ذاشته شده اند. بیش از ۲۴۰۰ ستاره به این ترتیب جاودانه شده اند. همه افراد، از جمله طرفداران هنرمندان، می توانند هر کسی را که در زمینه هنرهای نمایشی  فعال است معرفی کنند و درخواست کنند اسم او در مسیر شهرت ثبت گردد  و هرساله حدود  ۲۰۰هنرمند به کمیتۀ اتاق تجارت هالیوود معرفی می شوند.

Hollywood Walk of Fame

رامبلا La Rambla

رامبلا شلوغ ترین و سرزنده ترین خیابان مخصوص عابران پیاده و غیر ماشین رو در بارسلونا است. اغلب اوقات تعداد گردشگران به مراتب بیش از افراد محلی است و همین امر نوع مراکز خرید و خصوصیات خیابان را به طورکل تغییر داده است. همچنین این امر موجب گشته که این خیابان به بهترین نقطه برای جیب بری بدل شود. چندین خیابان دیگر با همین حال و هوای متفاوت در بارسلونا وجود دارد و به دلیل همین شباهت آن ها را هم رامبلا خطاب می کنند و غالبا به جای خیابان رامبلا  گفته می شود خیابان های رامبلا Las Rambblas.

La Rambla

جاده باغ Orchard Road

جاده باغ مرکز اصلی خرید درسنگاپور است که هم مردم شهر به طور مرتب برای خرید به آن جا می روند و هم یک جاذبه عمدۀ گردشگری است. دو طرف این خیابان، که به دلیل باغ های میوه ای که این جاده زمانی بدان ها منتهی می شد جاده باغ نام گرفته است، سرتاسرمملو از پاساژها و بازارهای خرید، رستوران های شیک و گران قیمت، قهوه فروشی ها، کافه و هتل ها است. علاوه بر این، محل اقامت رسمی رئیس جمهور سنگاپور، ایستانا Istana، نیز در همین خیابان قرار دارد. تزئینات کریسمس درامتداد جاده باغ، با گوزن هایی که در لابلای نخل ها جست و خیز می کنند و خانه های ساخته شده از شیرینی زنجفیلی که بام هایشان پوشیده ازبرف مصنوعی است، شهرت دارند .

Orchard Road

جادۀ خائو سان Khao San Road

جاده کائو سان، اگر بخواهیم دقیق بگوییم، جاده کوچکی است در بانکوک واقع در نزدیکی رودخانه چائو فرایا Chao Phraya River  . کائو سان که ترجمه آن ” برنج آسیاب شده” می باشد یادآور زمان های گذشته است که این خیابان یکی از بازارهای عمده برنج بانکوک بوده است. ولی در بیست سال اخیر به پاتوقی با معروفیت جهانی برای مسافران کوله پشتی به دوش تبدیل شده است . کائو سان دارای اقامتگاه های ارزان، از مسافرخانه های  معمولی گرفته تا هتل های سه ستاره  با نرخ  مناسب، اغذیه فروشی ها، رستوران ها، فست فود ها، کافی نت ها و آژانس های مسافرتی متعدداست.

خیابان خائو سان

وال استریت Wall Street

وال استریت قلب تاریخی «منطقۀ پولی» Financial District و محل  بازاربورس نیویورک است. وال استریت، مظهر تجارت های بزرگ و معاملات سهام آمریکا است. وال استریت خیابان باریک سراشیبی است که از برادوی تا «رودخانه شرقی» East River  امتداد یافته و به خاطر دیواری که در قرن هفتم میلادی توسط هلندی ها برای حفاظت از مناطق رو به رشد هلندی نشین آن، ساخته شده بود، به آن نام وال استریت ( والبه معنی دیوار و استریت street به معنای خیابان) دادند.  در اواخر قرن هجدهم معامله گران و بورس بازان برای معامله و خرید و فروش غیررسمی در پایین وال استریت زیر درخت چناری گرد هم می آمدند. اساس و هستۀ اولیۀ بازاربورس نیویورک New York Stock Exchange  که در سال ۱۸۱۷ تاسیس گردید، همین گردهم آیی ها بود. دیگر خیابان های مشهور نیویورک عبارتند از برادوی، خیابان پنجم Fifth Avenue  و خیابان مدیسون .Madison Avenue

Wall Street

ویا دولوروس  Via Dolorosa

ویا دولوروسا (واژه لاتین به معنای راه اندوه) خیابان مشهوری است. در دو بخش در داخل شهر قدیم اورشلیم که مسیر آخرین گام های مسیح به سوی صلیب است. این جاده ۲۵۰ متری طی قرن ها دستخوش تغییرات بسیار شده است و اکتشافات باستان شناسی قرن بیستم اکنون نشان می دهد که جاده قدیمی «ویا دولوروسا» برفراز تپۀ غربی در واقع مسیر معقول تر و مناسب تری است. به هر حال زائرین برطبق سنت، با به یاد آوردن مصائب مسیح و تجسم رنج های او، این جاده را طی می کنند. در طی مسیر ۱۴ جایگاه صلیب Stations of the Cross وجود دارد که هریک مربوط به واقعه یا داستان خاصی است.

Via Dolorosa

شانزه لیزه Champs-Elysees

شانزه لیزه با سینماها، کافه، مغازه های شیک و درختان هرس شده شاه بلوط هندی اش یکی از مشهورترین خیابان های پاریس و فرانسه است. این خیابان عریض و زیبا از میدان کنکورد تا طاق پیروزی امتداد دارد. علاوه براین یکی از معتبرترین و آبرومندانه ترین بلوارهای خرید پاریس نیز هست. طبقات بالای مغازه ها اغلب در اختیار ادارات است زیرا افراد معدودی توان مالی زندگی در شانزه لیزه را دارند. از سال ۱۹۷۵ تاکنون آخرین مرحله مسابقات دوچرخه سواری تور دو فرانس Tour de France در شانزه لیزه به پایان می رسد و دوچرخه سواران پس از رسیدن به خط پایان معمولا شش تا هشت بارشانزه لیزه را دور می زنند.

Champs-Elysées
لونا پارک، مهیج ترین پارک سیدنی استرالیا
لونا پارک، مهیج ترین پارک سیدنی استرالیا
این جاذبه ها را رایگان ببینید!
این جاذبه ها را رایگان ببینید!
اتفاقات عجیبی که در چین می افتد
اتفاقات عجیبی که در چین می افتد
برای حمایت از سمندر لرستانی این گونه در حال انقراض را نخرید!
برای حمایت از سمندر لرستانی این گونه در حال انقراض را نخرید!