خیابان های معروف لندن، تلفیقی از سنت و مدرنتینه

خیابان های معروف لندن

گاهی با دیدن عکس هایی از خیابان های لندن حس و حال عجیبی پیدا می کنیم که در کنار حفظ قدیمی بودن برخی از قسمت های قدیمی در جهت پیشرفت و مدرنیته هم این شهر گام برداشته است و قدم زدن را برای افرادی که پیاده روی می کنند دلچسب تر و شورانگیزتر کرده است. همانطور که گفتیم یکی از جذاب ترین و بی همتاترین تجربه هایی است که افراد می توانند در سفر به لندن بدست بیاورند.  نقاط محبوبی در این شهر وجود دارد که از سایر قسمت ‌های شهر بسیار متمایز هستند، در این مطلب از مجله ی گردشگری الی گشت می خواهیم درباره خیابان های معروف لندن صحبت کنیم. شما چه عاشق اسطوره‌ های موسیقی باشید یا طرفدار دنیای مد خیابان هایی در لندن هستند که بتونند رضایت شما را جلب کنند، پس با ما در ادامه همراه باشید.

خیابان های معروف لندن

۱- خیابان آکسفورد | Oxford Street

مطالب مرتبط:
در لندن به کدام رستوران ها برویم؟
راهنمای قدم به قدم بازدید از کاخ باکینگهام لندن
بیگ بن، بزرگ ترین برج ساعت جهان در لندن

یکی از معروف ترین خیابان های لندن خیابان آکسفورد است و یکی از شلوغ ترین خیابان ها برای خرید می باشد. بهترین مغارهای لندن در این خیابان قرار دارند و همین خود یکی از دلایلی است که این خیابان به یکی از خیابان های شلوغ لندن تبدیل شود. طول خیابان آکسفورد چندین کیلومتر است و از چرینگ کراس تا هاید پارک در غرب نیز کشیده شده است. همیشه پیاده‌ روهای این خیابان پر از جمعیت خریداران بوده و به ویژه‌ در زمان کریسمس با جمعیت زیادی روبرو خواهید شد. تمام دیپارتمنت استورها هم در اینجا حضور دارند.

خیابان آکسفورد

۲- خیابان ریجنت | Regent Street

خیابانی در سال های ۱۸۱۳ تا ۱۸۲۳ در لندن به نام خیابان ریجنت نیز ساخته شده که در آن مرزی میان ساکنین شیک و محلی می کشد. این خیابان در سال ۱۸۹۸ مورد بازسازی قرار گرفت و مغازه های بزرگتری را در خود جای داد. در سرتاسر خیابان ریجنت و اطرافش می ‌توانید مغازه‌ هایی منحصر به فرد را پیدا کنید. همچنین در فروشگاه (Liberty) می توانید بهترین پارچه ها را تهیه کنید.  اگر دنبال اسباب‌ بازی‌های گوناگون بودید، به سراغ مغازه ی (Hamleys) بروید.

خیابان ریجنت

۳- بیکر استریت | Baker Street

خیابانی به نام بیکر بین دو خیابان بیکر و آکسفور نیز قرار دارد و نیمه جنوبی آن بیشتر مراکز و دفاتر تجاری قرار داردند. اما در قسمت شمالی آن هنوز هم هویت قرن هجدهمی ‌اش شده است، جالب است بدانید که در همین خیابان موزه ای به نام شرلوک هلمز در ساختمان شماره ۲۳۹ نیز واقع شده است. بیکر هم یکی دیگر از خیابان های معروف لندن به شمار می آید.

۴- خیابان کارنابی | Carnaby Street

خیابانی به نام کارنابی در شهر لندن وجود دارد که از سال ۱۹۵۷ این شهر آغاز کرده و یک بوتیک همزمان با تولد این خیابان با نام جان استفن نیز افتتاح شد.

خیابان کارنابی

۵- چانسری لین | Chancery Lane

یک خیابان بسیار قدیمی در شهر لندن به نام چانسری لین وجود دارد که در اواخر قرن چهاردهم نیز و در دوران حکومت ادوارد سوم نیز ساخته شد. این خیابان در گذشته پناهگاه یهودیانی بود که ایمان خود را از دست داده بودند و تحت کنترل لرد چانسلر در آمده بودند.

۶- کینگز رود | King’s Road

یک خیابان طولانی به نام کینگز رود در لندن وجود دارد که توسط چارلز دوم نیز ساخته شده تا بتوانید پیوندی میان کاخ وست مینستر و همپتون کورت نیز باشد. در گذشته برای عبور از آن باید مجوز ویژه تهیه می‌ شد زیرا اعتباری سلطنتی داشت. از سال ۱۸۳۰ خانه‌های شیک و کسب و کار‌ها به سمت آن سرازیر شدند. اکثر این خانه‌ها امروزه وجود ندارند اما می‌توانید معدودی از آن‌ها را ببینید.

چانسری لین

۷- خیابان پورتوبلو | Portobello Road

از خیابان های معروف لندن می توان به خیابان پوتوبلو اشاره کرد که در آن می توانید انواع چیزهای دست دوم و عتیقه را که متعلق به دهه شصت هستند نیز را تهیه کنید. برای دسترسی به این خیابان می توانید سوار مترو شوید و به آن برسید. مغازه های و غرفه های جذاب و دیدنی در این بازار نیز وجود دارد و قدمت آن برمی گردد به سال ۱۸۷۰ که تاجران برای فروش اسب های خود در آن گرد هم جمع می شدند. در سال ۱۹۲۹ اندازه این بازار توسعه یافت و مقامات لندن مجبور شدند به آن مجوز تجارت خیابانی اعطا کنند. در این بازار هر چیزی که فکرش را بکنید می‌فروشند پس هرگز رفتن به آن را فراموش نکنید.

خیابان پورتوبلو

۸- داونینگ استریت | Downing Street

یکی دیگر از معروف ترین خیابان های لندن که به غیر از معروف بودن نیز بسیار مهم است خیابان داونینگ استریت است که در آن به دلیل این که اقامتگاه رسمی و دفاتر کار نخست وزیر انگستان قرار دارد نیز حائز اهمیت شده است. این خیابان از ساختمان پارلمان فاصله کمی هم دارا هست، کاخ باکینگهام را می‌ توانید در همین حوالی خیابان داونینگ مشاهده کنید؛ این خیابان در دهه ۱۶۸۰ ساخته شد و خانه ‌های ضلع جنوبی ‌اش در قرن نوزدهم تخریب شدند تا جا برای اداره ‌های دولتی باز شود.

داونینگ استریت

۹- خیابان شفتسبری | Shaftesbury Avenue

خیابان شفتسبری در قلب منطقه وست اند تئاتر نیز قرار دارد و در دهه ۱۸۸۰ نیز ساخته شده است. در این خیابان تئاترهای زیادی در آن ساخته شده و همین خود دلیل شهرت این خیابان نیز در لندن نیز شد. ساختمان لیریک (Lyric) اولین تئاتری بود که در سال ۱۸۸۸ ساخته شد و بعد از آن هم ساختمان های تئاتر پلیس و آپولو نیز به ترتیب ساخته شدند.

خیابان شفتسبری

۱۰- استرند | The Strand

یکی از خیابان های معروف لندن که امروز بسیار هم مردم این شهر و مسافران نیز محبوب است خیابان استرند است که در امتداد رودخانه تیمز به سمت شرق نیز قرار گرفته است. در اوایل قرن شانزدهم استرند یکی از مهم ترین خیابان های لندن بود و امروزه هم کافه ها و رستوران های زیادی در آن وجود دارد، همچنین چندین کلیسا و ساختمان مهم هم در امتداد این خیابان خواهید دید.

استرند

۱۱- کنزینگتون های استریت | Kensington High Street

خیابان دیگری در لندن به نام کنزینگتون وجود دارد که در آن تمام دیپارتمنت استورهای معروف  نظیر بارکرز نیز واقع هستند. این ساختمان آردکویی متعلق به سال ۱۸۷۰ بوده و هر چیزی که فکرش را بکنید، از پوشاک گرفته تا لوازم آرایشی و ناهار تا تلویزیون و ماشین ظرفشویی یا یک جفت کفش نو را به مشتریانش عرضه می‌کند.

خیابان شفتسبری

ی۱۲- باند استریت | Bond Street

آخرین خیابانی که در این مطلب معروف ترین خیابان های لندن معرفی کنیم، خیابان باند استریت است که یکی از اصلی ترین خیابان های قلب «می فر» است. در این خیابان انواع مغازه های دیزاینرهای معروف و جواهرسازان گران قیمت نیز را خواهید دید. برخی از برندهای لوکس مانند گوچی یا ورساچه و برندهای جواهرآلات مانند «کارتیه» و «تیفانی» هم در اینجا حضور دارند. می‌توانید برخی از خانه ‌های حراجی معروف را هم در باند استریت پیدا کنید.

منبع:  www.londondrum.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد