۴ خیابان معروف در مادرید

معروفترین خیابان های مادرید

در شهر بزرگی همچون مادرید که نسبت به جاهای دیگر، جاذبه‌های بیشتری دارد، پرسه زدن بدون هیچ هدف مشخص می‌تواند بهترین روش برای کشف چهره واقعی این شهر باشد. اما حتی ماجراجوترین گردشگران، یعنی کسانی که کتابچه راهنمای گردشگری نمی‌خرند و از به همراه داشتن نقشه هم تنفر دارند، به نوعی راهنمایی نیاز دارند. دانستن معروف ‌ترین نواحی در شهر مطمئنا کار را برای شما ساده ‌تر خواهد کرد. همچنین، بیشتر شهرهای اروپا دارای یک مرکز شهر کوچک و فشرده هستند، به این معنی که بیشتر جاذبه‌های گردشگری در چند خیابان متمرکز شده‌اند. با الی گشت همراه باشید تا تا مشهورترین خیابان‌های مادرید را با هم مورد بررسی قرار دهیم.

مطالب مرتبط:
مشهورترین خیابان های بارسلونا
معروف ترین خیابان های دنیا
خیابان های مادرید

خیابان گران بیا (Gran Via)

گفته می‌شود که گران ویا، بهترین خیابان مادرید و نماینده بخش مدرن این شهر است. این خیابان در اوایل قرن بیستم و برای رفت و آمد آسان طراحی و ساخته شد ولی اکنون تبدیل به یکی از شلوغ ‌ترین نواحی در پایتخت اسپانیا شده است. امروزه نام گران ویا مترادف است با نام‌های لوکس مد، هتل‌ ها و رستوران‌های گران‌ قیمت و تعداد زیادی از ساختمان‌های تاریخی که بیشتر آنها مربوط به دهه ۲۰ و ۳۰ میلادی هستند.

Gran Via

خیابان کایه د پرسیادوس (Calle de Preciados)

برای اینکه از مشهورترین میدان مادرید با نام پوئرتا د سول (Puerta de Sol) به مراکز خرید برسید، باید از خیابان کاله د پرسیادوس عبور کنید. یکی از چندین خیابانی که از نقطه صفر مادرید در پورتا دل سول منشعب می‌شوند، خیابان کاله د پرسیادوس است که به داشتن فروشگاه‌های سطح بالا مشهور می‌باشد. در این قسمت فروشگاه ‌های متعددی کنار هم جمع شده‌اند و یکی از جاذبه‌ های محبوب در مادرید را تشکیل می‌دهند: یعنی فروشگاه بزرگ ال کورته اینگلس (El Corte Ingles).

خیابان کایه د پرسیادوس (Calle de Preciados)

خیابان کایه مایور (Calle Mayor)

کاله مایور نماد مادرید قرون وسطایی است. این خیابان تاریخی و زیبا مرکز بسیاری از ساختمان‌های قدیمی همچون قصر، کلیسا و ویلاهای شخصی است. در این قسمت، خانه یادبود نویسنده اسپانیایی مربوط به قرن هفدهم، کالدرون د لا بارسا (Calderon de la Barca) را نیز خواهید دید.

خیابان کایه مایور (Calle Mayor)

خیابان پاسئو دل پرادو (Passeo del Prado)

این بلوار زیبا واقع در قسمت مرکزی مادرید به گونه ‌ای است که می‌توان ساعت‌ها در آن به گردش پرداخت. در سرتاسر این خیابان درخت‌های بلند وجود روییده ‌اند و در روزهای گرم تابستانی، فضای خنک و بسیار خوبی را فراهم می‌کنند. این خیابان مرکز تعداد زیادی از نمادهای مادرید است؛ از جمله موزه پرادو (Prado)، موزه رئینا سوفیا (Reina Sofia)، آکادمی سلطنتی اسپانیا و باغ‌های سلطنتی.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد