بلیط هواپیما

پکینی، خیابانی معروف برای خرید در تفلیس

مسافر تفلیس هستید؟ می خواهیم شما را یک راست به اصلی ترین خیابانی که باید به آن بروید یعنی؛ خیابان پکینی بفرستیم! اگر برای شما سوال است که چرا می گوییم یک راست به این خیابان بروید در جواب باید بگوییم که در خیابان پکینی تفلیس می توانید انواع و اقسام مراکز خرید مختلف و فروشگاه های جورواجور و تعداد زیادی رستوران و کافه را در کنار هم داشته باشید! در این مقاله می خواهیم برای شما توضیح دهیم که چرا خیابان پکینی بهترین گزینه برای خرید کردن است، چه ساعت هایی باید به این خیابان بروید تا دست پر برگردید، بهترین رستوران ها و کافه های پکینی کدام ها هستند و دست آخر این که چطور به این خیابان بروید را برایتان توضیح دهیم. خیلی وقت ها هم پیش آمده که شما به شهری رفتید و برای پیدا کردن هر کدام از این جاها وقتتان تلف شده و نتوانستید از دیگر مکان های مقصدتان دیدار کنید. به همین خاطر ما امروز در الی گشت می خواهیم تا این خیابان مهم در تفلیس را به شما معرفی کنیم پس، با ما همراه باشید.

خیابان پکینی تفلیسخیابان پکینی چرا معروف شد؟

خیابان پکینی (pekini street) در شهر تفلیس از آن دسته خیابان هایی است که همه چیز را به صورت یک جا در خودش دارد. از مغازه های مختلف و مرکز تفریحی های متنوع گرفته تا انواع و اقسام هتل ها و کافه و رستوران ها همگی با هم در این خیابان در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و کار همه را راحت کرده اند. از این ها که بگذریم بالاتر سوال پرسیدیم که اصلا چرا مکانی به نام پکینی در تفلیس معروف شد؟ جواب این سوال را باید در میل هر مسافری در مقصدش به خرید و تفریح کردن جستجو کرد. هم من و هم شما اصولا اولین انتخابمان این است به جایی برویم که مغازه های مختلفی مثل لباس فروشی ها، فروشگاه های کیف و کفش، انواع مغازه های مختلف فروش صنایع دستی در گرجستان و حتی انواع طلا و جواهر فروشی ها را در کنار همدیگر داشته باشیم. علاوه بر این مغازه های مختلف، انواع رستوران ها و کافه های مختلف و هتل های گوناگون هم در خیابان پکینی تفلیس هست، با این حساب چرا نباید این خیابان مخصوصا برای گردشگرها جای معروفی باشد؟!

ویترین فروش لباس های زنانه در خیابان پکینیدر خیابان پکینی چه چیزهایی می فروشند؟

در این منطقه از تفلیس می توانید انواع و اقسام وسایل وسایل مختلف را پیدا کنید. کالاهای مختلفی از لباس های محلی و سنتی مردانه و زنانه ی گرجستانی، صنایع دستی، انواع لباس های مختلف زنانه، مردانه و بچه گانه، زیورآلات مارک دار و غذاهای خیابانی را خریداری نمایید. البته مغازه های کتاب فروشی، فروشگاه های لوازم الکترونیکی و موبایل و یا حتی اسباب بازی فروشی هم در خیابان پکینی برای خرید کردن موجود است. در این خیابان نمایندگاه برندهای معروف و بین المللی مثل؛ بنتون، پوما، کالینز و ریباک اشاره کنیم. البته می توانید برندهای ارزان و یا فروشگاه هایی که اجناس متنوع اما با با قیمت پایین تری را می فروشند را در دسترس خود داشته باشید. از فروشگاه های ارزان قیمت تفلیس در این خیابان می توانیم از فروشگاه I Love Moda Lux را برای شما مثال بزنیم. از مغازه های معروف پکینی هم می توانیم به فروشگاه طلا و جواهر Mandarina، فروشگاه لباس زنانه ی ORSAY و یا عطر فروشی Voulez-Vous اشاره کنیم.

داخل یک مغازه ی لباس های زنانه در خیابان پکینیچه زمانی به این خیابان برویم؟

برای رفتن به خیابان پکینی تفلیس بهترین زمانی که به شما پیشنهاد می کنیم، ساعت ۱۰ صبح به بعد است زیرا مغاره ها و فروشگاه هایی که در این منطقه فعالیت می کنند اصولا بیشتر آن ها از ساعت ۱۰ صبح تا نهایت بین ۱۰ تا ۱۱ شب باز هستند. البته کافه ها و رستوران هایی در این منطقه وجود دارند که تا ساعت ۱ الی ۲:۳۰ بعد از نیمه شب هم فعالیت می کنند.

مردم در حال رفت و آمد در خیابان پکینیبه کدام رستوران در منطقه ی پکینی برویم؟

یکی از ویژگی هایی که این خیابان دارد و باعث معروفیت آن شده، وجود رستوران ها و کافه های مختلف با منوهای متنوع است که اتفاقا تعدادشان هم بسیار زیاد و مختلف است. در ادامه بعضی از این رستوران ها و کافه ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

بهترین چیپس و لیمونادهای تفلیس در رستوران گرونر!

رستوران گرونر (Gruner) در خیابان پکینی تفلیس در اصل یک رستوران آلمانی در مهم ترین منطقه ی مخصوص خرید در این شهر است که با ایجاد محیطی دوستانه و خودمانی برای مشتریانش اوقات خوبی را رقمی می زند. گرونر برای وعده های صبحانه، ناهار و شام باز است و طبق گفته ی بیشتر کسانی که به این رستوران رفته اند، چیپس و لیمونادهای آن خیلی خوشمزه است. آدرس: Gagarini Square (41 Pekini Str.), Tbilisi, 0160, Georgia

رستوران گرانر در خیابان پکینیپیشنهادی برای طرفداران غذاهای ایتالیایی، رستوران گراند ۸۴

رستوران گراند ۸۴ (Ground 84) که در خیابان پکینی تفلیس قرار گرفته، انتخاب خوب و مطمئنی برای کسانی است که بدشان نمی آید که در قلب تفلیس با ایجاد یک پارادوکس جذاب، غذاهای ایتالیایی و یا اروپایی بخورند! این رستوران از ساعت ۸ صبح تا ۱۱ شب باز است و در وعده های صبحانه، ناهار و شام خدمات غذایی ارائه می دهد. آدرس: Pekini Ave, T’bilisi 0171, Georgia

رستوران گرانر 84 در خیابان پکینیغذای چینی خوشمزه در رستوران سیانگ گان

و اما می رسیم به معرفی مختصر یک رستوران چینی به نام سیانگ گان (Siang-gan) که منویی کاملا پر شده از غذاهای چینی و آسیای شرقی دارد. این رستوران برای وعده های ناهار، شام و میان وعده خدمات غذایی ارائه می دهد و از ساعت ۱۱ صبح تا ۱۱ شب باز است. آدرس: , Pekini Ave, T’bilisi, Georgia

رستوران سیانگ گان در خیابان پکینیبهترین بستنی فروشی تفلیس، لوکا پولار

اگر در تفلیس هوش بستنی کردید حتما به بستنی فروشی لوکا پولار (Luca Polare) در خیابان پکینی سر بزنید. بستنی های خوشمزه ی لوکا پولار همیشه تازه هستند و حتی افرادی هم که گیاه خوار هستند می توانند از این بستنی ها نوش جان کنند. صبح، ظهر، شب و هر وقت دیگری که به این بستنی فروشی بروید، می توانید با دستانی پر از بستنی برگرید و کلی از طعم شیرین و خاص این خوراکی خوشمزه لذت ببرید. این بستنی فروشی تا ساعت ۱ بامداد باز است. آدرس: a Pekini Ave, T’bilisi, Georgia

بستنی فروشی لوکا پولار در خیابان پکینیچطوری به خیابان پکینی برویم؟

راه های مختلفی برای رفتن به خیابان پکینی تفلیس وجود دارد که از بین همه ی آن ها استفاده از اتوبوس با داشتن ۳ ایستگاه در خیابان های شماره ی ۵، ۳۳ و ۴۶ پکینی به صرفه تر به نظر می رسد. اگر بخواهید که از وسایل حمل و نقل عمومی برای رفتن به این خیان استفاده کنید، ۶ راه مسیر مختلف برای شما وجود دارد که سه مسیر از بین آن ها شما را زودتر به مقصدتان می رساند که ما آن ها را برای شما شرح خواهیم داد.

اتوبوس های خیابان پکینیمسیر شماره ی ۱ از برج اسکار شروع می شود و با استفاده از متروی خط ۱ تفلیس و اتوبوس شماره ی ۸۷ می توانید در عرض ۳۲ دقیقه به این خیابان برسید. مسیر شماره ی ۲ از هتل کروز تفلیس است که با استفاده از اتوبوس شماره ی ۴۶ و خط ۲ متروی تفلیس شما را در عرض ۳۳ دقیقه به این خیابان می رساند. مسیر شماره ی ۳ از هتل تفلیس قدیم است که با استفاده از خط ۱ مترو و اتوبوس شماره ی ۸۷ تفلیس و همچنین پیمودن مقداری پیاده شما را به پکینی خواهد رساند.

متروی خیابان پکینیاین توصیه ها را درباره ی خیابان پکینی جدی بگیرید!

  • تقسیم بندی های این خیابان به صورت عددی است. به طور مثال هم خیابان شماره ی ۵ پکینی داریم و هم خیابان شماره ی ۴۴ پکینی.
  • در این خیابان و مناطق اطرافش هتل های بسیار زیادی وجود دارد که شما می توانید برای رزرو هتل تفلیس از بین آن ها استفاده کنید.
  • ممکن است برخی از اجناسی که در این خیابان برای فروش عرضه می شوند تقلبی باشد بنابراین حواستان را کاملا جمع کنید.
  • در این خیابان چانه نزدن ممنوع است! مطمئن باشید که هر چقدر هم که تخفیف گرفته باشید، هم شما و هم فروشنده در نهایت برد کرده اید پس، تا جایی که می شود تخفیف بگیرید.

هتل پلازا در خیابان پکینیسخن پایانی!

ما در این مطلب درباره ی این که شما برای خرید کردن به کدام خیابان تفلیس بروید و اصلا این خیابان چرا معروف شد، چه فروشگاه هایی دارد، رستوران های معروفش کدام ها هستند و اصلا چطور باید به آن رفت صحبت کردیم. حتی برای شما نکاتی را هم بازگو کردیم که با این که مهم هستند اما شاید کمتر به چشم بیایند. حتی برای این که در این شهر چگونه امور سفر خودتان را بهتر مدیریت کنید، پیشنهاد می کنیم که مطلب راهنمای سفر به تفلیس را هم مطالعه نمایید.

نمایندگی برند ال سی واکیکی در یکی از فروشگاه های خیابان پکینی تفلیساگر هم که در نهایت قصد خرید تور تفلیس را دارید و می خواهید که به زودی به این شهر سفر کنید، می توانید که از خدمات تور تفلیس الی گشت برای سفر خوب و خاطره انگیز به این شهر استفاده نمایید.

در انتها از شما می خواهیم که اگر تجربه ی رفتن به این خیابان را دارید و یا مطلبی درباره ی آن می دانید را برای ما کامنت بگذارید.

معرفی بهترین موزه های تفلیس
معرفی بهترین موزه های تفلیس
تفلیس؛ پاریس اوراسیا
تفلیس؛ پاریس اوراسیا
موزه مردم شناسی، فرصتی برای آشنایی با مردم تفلیس از قدیم تا به اکنون!
موزه مردم شناسی، فرصتی برای آشنایی با مردم تفلیس از قدیم تا به اکنون!
معرفی هتل کورتیارد تفلیس | ۴ ستاره
معرفی هتل کورتیارد تفلیس | ۴ ستاره