بهترین دانشگاه های سوئیس برای تحصیل

بهترین دانشگاه های سوئیس

سوئیس یکی از معتبرترین سیستم های تحصیلات دانشگاهی اروپا را دارد، از طرفی با کوه های باشکوه آلپ و دریاچه های خیره کننده، زیبایی های کارت پستالی ای دارد که جذابیت های تحصیل در آن را صد برابر کرده است. سوئیس از نظر کیفیت زندگی یکی از بهترین کشورهاست و با ۴ زبان رسمی ترکیبی از فرهنگ های مختلف را در خود جای داه است. دانشگاه های سوئیس حضور فعالی در جدول رنکینگ های بین المللی دارند و ۹ تا از دانشگاه های این کشور در رتبه بالاتر از ۵۵۰ رنکینگ QS قرار دارند. اگر خیال دارید این کشور را برای تحصیلات دانشگاهی انتخاب کنید شاید بخواهید تحقیقی کلی در مورد دانشگاه های سوئیس داشته باشید پس در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا درباره دانشگاه های سوئیس بیشتر بدانید.

بهترین دانشگاه های سوئیس

موسسه تکنولوژی فدرال زوریخ (ETH Zurich)

مطالب مرتبط:
معرفی فرودگاه زوریخ سوئیس
نکاتی دانستنی قبل از سفر به سوئیس

موسسه تکنولوژی فدرال زوریخ بهترین دانشگاه زوریخ و یکی از بهترین دانشگاه های دنیا برای تحصیل در رشته های فنی و مهندسی است. این دانشگاه رتبه ۱۰ جهانی دارد و البته تنها دانشگاه غیر بریتانیایی اروپاست که به چنین جایگاهی دست پیدا کرده است. این دانشگاه در سال ۱۸۵۵ تاسیس شده و از دانشگاه های پیشرو در زمینه های علمی و فنی است به طوری که تا به حال ۲۱ نفر از فارغ التحصیلانش موفق به دریافت جایزه نوبل شده اند. امروز حدود ۱۹ هزار دانشجو در دو پردیس این دانشگاه تحصیل می کنند، پردیس هایی که یکی از آن ها در مرکز زوریخ و دیگری در حومه شهر است. این دانشگاه در رشته مهندسی و فنی و رشته علوم طبیعی به ترتیب در رتبه ۵ ام و ۶ ام QS  قرار دارد. آموزش در مقطع لیسانس بیشتر به زبان آلمانی است اما بیشتر دوره های مقطع فوق لیسانس به زبان انگلیسی هستند.

موسسه تکنولوژی فدرال زوریخ

مؤسسه پلی‌تکنیک فدرال لوزان (Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne)

شهر لوزان در فاصله حدود ۲۳۰ کیلومتری زوریخ قرار دارد و شهری فرانسوی زبان است. این دانشگاه دومین موسسه تکنولوژی فدرال سوئیس است و کمی زودتر از دانشگاه قبل در سال ۱۸۵۳ تاسیس شده است. این دانشگاه  در رنکینگ QS رتبه ۱۲ دارد و در در رشته های مهندسی و علوم طبیعی هم به ترتیب ۱۲ و ۱۱ ام است. اگر می خواهید در شهری مثل لوزان درس بخوانید باید فرانسوی بلد باشید چون از آنجایی که لوزان بخش فرانسوی زبان سوئیس است بیشتر دوره هایی که در این دانشگاه تدریس می شود به زبان فرانسوی است هر چند که بعضی از دوره ها هم به زبان انگلیسی آموزش داده می شود. این دانشگاه از نظر وسعت نصف دانشگاه موسسه تکنولوژی فدرال زوریخ است و در آن حدود ۱۰ هزار دانشجو در حال تحصیل هستند.

مؤسسه پلی‌تکنیک فدرال لوزان

دانشگاه زوریخ (University of Zurich)

دانشگاه زوریخ با ۲۵ هزار دانشجو بزرگ ترین دانشگاه زوریخ است و اینطور که به نظر می رسد در مقایسه با دیگر دانشگاه های سوئیس بیشترین تنوع رشته ها را هم دارد. این دانشگاه رتبه ۷۳ جهانی دارد و دانشکده هایش در سراسر شهر زوریخ پراکنده هستند. کارهای فرهنگی زیادی مثل برگزاری موزه ها، راه اندازی کتابخانه های عمومی، برنامه های آموزشی و … توسط این دانشگاه انجام می شود و دانشجوهایش حق استفاده از بیشتر کتابخانه ها را دارند. دوره های لیسانس بیشتر به زبان آلمانی تدریس می شود اما در بعضی از دانشکده ها هم زبان انگلیسی رایج است. تنها رشته دوره لیسانس که کاملا به زبان انگلیسی درس داده می شود زبان و ادبیات انگلیسی است از طرفی همه دوره های فوق لیسانس در دانشکده علوم به زبان انگلیسی آموزش داده می شود. این دانشگاه ۷ دانشکده فلسفه، پزشکی، علوم اقتصاد، حقوق، ریاضیات و علوم طبیعی، الهیات و دامپزشکی دارد.

دانشگاه زوریخ

دانشگاه ژنو(University of Geneva)

ژنو، دومین شهر بزرگ سوئیس در فاصله حدود ۲۸۰ کیلومتری زوریخ است و یکی از بهترین دانشگاه های کشور را دارد که در رتبه ۹۸ جهانی قرار گرفته است. دانشگاه ژنو یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین دانشگاه های سوئیس است و در سال ۱۵۵۹ افتتاح شده است. این دانشگاه در مناطق مختلف بخش شرقی شهر قرار دارد و در آن آموزش در دوره های لیسانس بیشتر به زبان فرانسوی است در حالی که در دوره فوق لیسانس بیشتر دوره ها به زبان انگلیسی تدریس می شود. دانشگاه در مجموع ۹ دانشکده علوم، پزشکی، علوم انسانی، اقتصاد و مدیریت، علوم اجتماعی، حقوق، الهیات، روانشناسی و ترجمه دارد.

دانشگاه ژنو

دانشگاه لوزان (University of Lausanne)

دانشگاه لوزان در سال ۱۵۳۷ به عنوان مدرسه الهیات تاسیس و چند سال بعد در سال ۱۸۹۰ تبدیل به دانشگاه شد. این دانشگاه در بین ۱۵۰ دانشگاه برتر دنیاست و امروز حدود ۱۳ هزار دانشجو و ۲ هزار محقق در آن درس می خوانند و کار می کنند.  این دانشگاه ۷ دانشکده هنر، زیست شناسی و پزشکی، تجارت و اقتصاد، علوم زمین شناسی و محیط زیست، حقوق، علوم اجتماعی و سیاسی و الهیات دارد و پردیس اصلی آن در خارج شهر لوزان در سواحل دریاچه لمان قرار دارد البته به راحتی با خط یک متروی لوزان می توانید خودتان را به این پردیس برسانید. پردیس اصلی ساختمان های زیادی دارد که در بین آن ها پارک ها و باغ های سرسبزی هست. در قسمت مرکز این پردیس، کتابخانه اصلی قرار گرفته که چشم انداز جذابی از کوه های آلپ و قله معروف مون بلان دارد. همانطور که گفتیم لوزان شهری فرانسوی زبان است و بیشتر رشته های این دانشگاه هم به همین زبان تدریس می شود، شهریه تحصیل در این دانشگاه نسبت به دیگر دانشگاه ها کم است و برای هر سال حدود ۱۲۰۰ دلار آمریکاست.

دانشگاه لوزان

دانشگاه بازل (University of Basel)

شهر بازل در شمال غربی سوئیس در کنار رودخانه راین و در فاصله ۸۸ کیلومتری زوریخ قرار دارد. دانشگاه بازل در سال ۱۴۶۰ تاسیس شده و در بین قدیمی ترین دانشگاه های دنیا قرار دارد. دانشگاه، کتابخانه مهم و معتبری دارد که از مهمترین کتابخانه های کشور است از طرفی این دانشگاه ۷ دانشکده الهیات، حقوق، پزشکی، علوم انسانی و اجتماعی، علوم، تجارت و اقتصاد و روانشناسی دارد.

دانشگاه بازل

دانشگاه برن (University of Bern)

برن پایتخت سوئیس در فاصله حدود ۱۲۵ کیلومتری زوریخ قرار دارد و زبان رسمی اش آلمانی است. دانشگاه برن در سال ۱۸۳۴ تاسیس شده و با حدود ۱۸ هزار دانشجو یکی از ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیاست.  دانشگاه برن ۸ دانشکده و ۱۵۰ موسسه دارد و همیشه در پروژه های تحقیقاتی اروپایی و جهانی نقش پررنگی را ایفا می کند.

منبع: topuniversities.com

شرایط پذیرش تحصیلی در استرالیا
شرایط پذیرش تحصیلی در استرالیا
بهترین دانشگاه های رومانی برای تحصیل
بهترین دانشگاه های رومانی برای تحصیل
بهترین دانشگاه های هلند برای تحصیل
بهترین دانشگاه های هلند برای تحصیل
راهنمای کامل مهاجرت تحصیلی به کانادا
راهنمای کامل مهاجرت تحصیلی به کانادا
  1. Avatar
    mehdi

    با سلام بنده فوق لیسانس گیاهان زینتی دارم
    کدوم کشور از نظر کشاورزی و کاهش هزینه تخصیلی گزینه خوبی برای دکتری هست؟؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code