بلیط هواپیما

بهترین دانشگاه های پرتغال برای تحصیل

دانشگاه های پرتغال

پرتغال با آب و هوای ملایم مدیترانه ای، خط ساحلی زیبا و شهرهایی مملوء از آثار تاریخی و فرهنگی غربی ترین کشور اروپاست و مطمئنا در بین جذاب ترین کشورهای اروپا قرار دارد. به غیر از جاذبه های تاریخی و زیبایی های طبیعی پرتغال به فرهنگ و شب های سرزنده هم معروف است. اگر عاشق موسیقی هستید در شهرهای مهم ساحلی این کشور جشنواره های  جذابی برگزار می شود که مطمئنا تعدادی از آن ها با سلیقه ی شما جور در می آیند. حتی اگر از هیچ کدام از جذابیت های این کشور خوشتان نیامد باز هم نگران نباشید چون حضور دانشجویان مختلف در شهرهای مهم پرتغال به این معنی ست که در این کشور همیشه چیزی برای سرگرمی وجود دارد. پس اگر عاشق غذا، کوهنوردی، جشنواره های موسیقی و یا آثار تاریخی هستید پرتغال را برای تحصیل انتخاب کنید. می خواهیم درباره تعدادی از بهترین دانشگاه های پرتغال حرف بزنیم، الی گشت را همراهی کنید.

دانشگاه های پرتغال

کمی درباره دانشگاه های پرتغال

مطالب مرتبط:
پارک ملی پندا- گرس، تنها پارک ملی پرتغال
قصر سینترا، کاخی سفید در پرتغال

۵ تا از دانشگاه های پرتغال در لیست رتبه بندی جهانی QS قرار دارند که در بین آن ها دانشگاه پورتو با رتبه ۳۰۱ از همه بهتر است! پرتغال در طول تاریخ همیشه دانشگاه های خوبی داشته برای همین موفق شد در اولین رتبه بندی جهانی از نظر سیستم آموزشی در جایگاه ۳۵ ام قرار بگیرد. در پرتغال به غیر از دانشگاه های با کیفیت تعداد زیادی پلی تکنیک های معتبر هم هست. تفاوت اصلی بین پلی تکنیک و دانشگاه این است که دانشگاه بیشتر بر روی تحقیقات آکادمیک تمرکز دارد در حالی که پلی تکنیک دانشجویان را در راه رسیدن به شغل دلخواه آماده می کند. بعضی از رشته ها در یکی از این دو دانشگاه ارائه می شوند اما بیشتر رشته ها در هر دو. مثلا هم در دانشگاه و هم در پلی تکنیک مدارک مهندسی، مدیریت و علوم انسانی ارائه می شود.

پرتغال از سال ۲۰۰۶ مطابق با پیمان بلونیا (برپایی دستورالعمل های مشترک در همه ی دانشگاه  های اروپا) پیش می رود. برای سازگاری با این پیمان دانشگاه های پرتغال سه مدرک ارائه می دهند:

  • لیسانس: که بین سه تا ۴ سال طول می کشد.
  • فوق لیسانس: ۱ تا ۲ سال طول می کشد تا موفق به گرفتن این مدرک شوید.
  • دکترا: زمان اخذ مدرک دکترا معمولا ۳ سال است.

بیشتر رشته ها مخصوصا در دروه لیسانس به زبان پرتغالی تدریس می شوند از طرفی در پرتغال معمولا هر کسی توانایی صحبت کردن به زبان انگلیسی را ندارد.

تحصیل در پرتغال

دانشگاه پورتو | University of Porto

دانشگاه دولتی شهر پورتو با رتبه ی ۳۰۱ جهانی در سال ۲۰۱۸٫ این دانشگاه در سال ۱۹۱۱ تاسیس شده و بیش از ۳۱ هزار دانشجو دارد که حدود ۳۲۰۰ تا از آن ها دانشجوهای بین المللی هستند. این دانشگاه به تازگی فعالیت های تحقیقاتی زیادی انجام می دهد و مقاله های تحقیقاتی جالب توجهی را در زمینه های مختلف علمی ارائه داده است. دانشگاه پورتو بعد از دانشگاه لیسبون دومین دانشگاه بزرگ پرتغال است و بیشتر وقت ها در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر اروپا قرار دارد.

دانشگاه پورتو

دانشگاه لیسبون | University of Lisbon

بزرگ ترین دانشگاه پرتغال که با ۴۷ هزار دانشجو و ۱۸ دانشکده در سال ۲۰۱۸ به رتبه ی جهانی ۳۰۵ رسیده است. این دانشگاه در سال ۲۰۱۳ با ادغام دانشگاه فنی لیسبون و دانشگاه لیسبون (که در سال ۱۹۱۱ تاسیس شده بود) شکل گرفت و در رشته های زیادی مثل طراحی، مهندسی معدن و جغرافیا در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارد. این دانشگاه ۱۸ مدرسه و بیش از ۱۰۰ واحد تحقیقاتی دارد و مرکز مهم آموزش، نوآوری، ورزش، تحقیق، فرهنگ و هنر است. با توجه به سیستم آموزشی معتبر، فرهنگ، آب و هوا و مهمانوازی لیسبون هر سال بیش از ۱۰۰۰ دانشجوی خارجی به دانشگاه لیسبون وارد می شوند.

دانشگاه لیسبون

دانشگاه نوین لیسبون | New University of Lisbon

سومین دانشگاه برتر پرتغال با رتبه ی ۳۶۱ جهانی در سال ۱۹۷۳ تاسیس شده و حدود ۲۰ هزار دانشجو دارد. این دانشگاه با تاکید بر رشته های علوم، تکنولوژی، مهندسی، ریاضیات، علوم مالی، حسابداری، مدیریت و اقتصاد امکانات خاص زیادی دارد که خیلی ها را تشویق ادامه ی تحصیل در آن می کند.

دانشگاه نوین لیسبون

دانشگاه کویمبرا | University of Coimbra

شاید باورتان نشود ولی این دانشگاه تاریخی در سال ۱۲۹۰ تاسیس شده و قدیمی ترین دانشگاه پرتغال است. دانشگاه کویمبرا در شهر کویمبرا (پایتخت سابق پرتغال) قرار دارد و و با حدود ۲۵ هزار دانشجو در رتبه ی ۴۰۱-۴۱۰ جهانی جای دارد. تعداد زیادی دانشجوی خارجی و همینطور دانشجوی داخلی در ۸ دانشکده ی این دانشگاه در رشته های هنر، علوم انسانی، علوم، تکنولوژی، مهندسی و ریاضیات مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه کویمبرا

دانشگاه مینهو | University of Minho

دانشگاهی در شمال پرتغال که در سال ۱۹۷۳ تاسیس شده و حدود ۲۰ هزار دانشجو دارد. با اینکه این دانشگاه از دانشگاه های تازه تاسیس به شمار می ورد اما در این مدت رشد و پیشرفت زیادی کرده و حتی از تعدادی از دانشگاه های قدیمی تر هم پیشی گرفته است. در ۱۰ دانشکده ی این دانشگاه رشته های متنوع و پرطرفدار زیادی تدریس می شود.

دانشگاه مینهو

دانشگاه ایوورا | University of Évora

دانشگاه ایوورا در شهر ایوورا در حدود ۱۵۰ کیلومتری لیسبون قرار دارد و سالانه دانشجویان زیادی برای ادامه تحصیل به سراغ آن می روند. دومین دانشگاه قدیمی پرتغال در سال ۱۵۵۹ افتتاح شده و حدود ۹ هزار دانشجو دارد که در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در حال تحصیل هستند. دانشگاه ایوورا بیشتر بر روی رشته های علوم و تکنولوژی، پرستاری، علوم اجتماعی و هنر تاکید دارد.

دانشگاه ایوورا

دانشگاه الگارو | University of Algarve

از بهترین دانشگاه های دولتی دنیا که در جنوبی ترین منطقه پرتغال یعنی الگارو قرار دارد و با چشم اندازهای خیره کننده از سواحل اقیانوس اطلس از مقاصد رویایی برای تحصیل است. این دانشگاه در سال ۱۹۷۹ تاسیس شده و شامل دو موسسه ی علمی و تحقیقاتی است. حدود ۱۰ هزار دانشجو در این مرکز عالی و منحصربفرد در حال تحصیل هستند که در بین آن ها دانشجویانی از ۶۰ کشور مختلف هم دیده می شود. این دانشگاه در مجموع ۳ دانشکده و ۵ دپارتمان و مدرسه دارد که در بین آن ها دانشکده اقتصاد، زیست فناوری، علوم و تکنولوژی طرفداران زیادی دارند.

منبع: topuniversities.com

۱۰ مورد از گران ترین دانشگاه های جهان
۱۰ مورد از گران ترین دانشگاه های جهان
راهنمای کامل مهاجرت تحصیلی به کانادا
راهنمای کامل مهاجرت تحصیلی به کانادا
معرفی ۱۰ مورد از بهترین دانشگاه های استرالیا
معرفی ۱۰ مورد از بهترین دانشگاه های استرالیا
بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل
بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل