درختان غول پیکر سنگاپور

جاذبه های گردشگری سنگاپور

سنگاپور کشور مدرنی است که از تعدادی جزیره تشکیل شده است. سنگاپور همچنین یکی از مراکز بزرگ تجاری در دنیا است و جاذبه های گردشگری آن بسیار متنوع هستند. اما چیزی که ما می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم، درختان غول پیکر و البته دست سازی هستند که به عنوان یکی از مشهورترین جاذبه های سنگاپور شناخته می شوند. این درختان مصنوعی ۵۰ متری در محوطه بزرگی خودنمایی می کنند. این درختان که به عنوان سلول‌های ذخیره انرژی خورشیدی به کار می روند در جنوب باغ خلیج (Gardens by the Bay) واقع هستند. با الی گشت همراه باشید.

درختان غول پیکر سنگاپور

درختان غول پیکر سنگاپور (Supertrees)

مطالب مرتبط:
برای شرکت در فستیوال غذا، کی به سنگاپور برویم؟
تیونگ بارو، یکی از قدیمی ترین محله های سنگاپور

درختان غول پیکر بخشی از یک پروژه محوطه سازی ۲۵۰ هکتاری باغ خلیج می‌باشند. این باغ شبیه به باغ‌های گیاه شناسی است که گونه‌های گیاهی و جانوری سراسر دنیا را به نمایش می‌گذارد. محوطه درختان غول پیکر شامل ۱۸ درخت است که به عنوان باغی عمل می‌کنند که انرژی خورشیدی تولید می کند، وظیفه تهویه هوا را دارد و همچنین به جمع آوری آب باران می پردازد. برای تولید برق، ۱۱ درخت با سیستم سلول های خورشیدی، نور آفتاب را به انرژی تبدیل می کنند و به تکنولوژی آبی توسط اتاقک‌های زیرین کمک می کنند.

هر درختی بین ۲۵ تا ۵۰ متر ارتفاع دارد و دارای گل های گرمسیری و سرخس های مختلفی است که از قاب فولادی آن بالا رفته اند. سایبان های بزرگ آن همچنین به عنوان مدیریت، جذب و دفع گرما عمل می کند، و همچنین برای بازدیدکنندگانی که به این پارک می آیند، سایه هایی برای فرار از گرمای سنگاپور به ارمغان می آورد.

درختان غول پیکر در سنگاپور

این درختان منحصر به فرد را می توان در سراسر باغ مشاهده کرد. دوازده تای آن ها در منطقه درختان غول پیکر هستند، در حالی که شش تای باقی مانده در میان باغ های طلایی و نقره قرار گرفته اند. برای تجربه نمای دیگری از باغ می توانید از مسیر “او سی بی سی اسکای وی” شروع کنید و در پیاده رویی ادامه دهید که به دو درخت غول پیکر در منطقه اصلی می رسد. درختان که به محیط زیست منطقه نیز کمک می کنند، امروزه به عنوان طرحی در نظر گرفته می شوند که شاید بتوان از آن برای بهبود آب و هوای شهرهای صنعتی و پرجمعیت که به آلودگی هوا دچار هستند، استفاده کرد.

سازه

هر درخت شامل چهار بخش اصلی است:

هسته تقویت بتنی: ساختار عمودی داخلی که استقامت درخت را حفظ می کند.

تنه: یک قاب فولادی که در اطراق هسته تقویت بتنی قرار دارد.

پنل های گیاهی: این پنل روی تنه قرار دارد تا به رشد گیاهان کمک کند.

سایبان: به شکل یک چتر معکوس است و با استفاده از یک سیستم جک هیدرولیکی به هم متصل است (به جز درختان ۵۰ متری که سایبانشان در بالای آن جای گرفته اند).

درختان مصنوعی سنگاپور

این پروژه بخشی از طرح توسعه مجدد برای ایجاد یک منطقه جدید مرکز شهر در ناحیه خلیج مارینا، در سمت جنوب سنگاپور است. مجریان پروژه در ابتدا امیدوار بودند که این باغ ها تبدیل به یک محل توریستی محیط زیستی شوند که توسعه پایدار را در سراسر جهان نشان دهند. به هر حال باغ خلیج به یکی از جاذبه های گردشگری سنگاپور تبدیل شد. مدیران این پروژه گفته اند که با ساختن این مکان قصد داشته اند تا به دنیا نشان دهند که تمام گیاهان دنیا را می شود به سنگاپور آورد.

“پل های اسکای واک”، برای متصل کردن درخت های ۵۰ متری درست شده اند (ارتفاع آن ها مثل طاق پیروزی پاریس می باشد) و برای بازدیدکنندگان این امکان را فراهم کرده اند که در بالای درختان پیاده روی کنند و چشم اندازی از بالا به باغ داشته باشند. معمولا بازدید کنندگان از دیگر مناطق مختلف این باغ نیز از جمله گلخانه بهشت، باغ فرهنگی، دریاچه های سنجاقک و … دیدن می کنند.

جاذبه های سنگاپور

گلخانه ی بهشتی

“گلخانه ی بهشتی” دارای دو گلخانه زیبا است که در نزدیکی درختان غول پیکر قرار دارد. به آن گلخانه های گنبد گل و جنگل ابر می گویند که ساختار معماری آن ها با الهام از یک نوع گل ارکیده درست شده است. این گلخانه ها به نظر می رسد که بعد از درختان پربازدیدترین جاذبه های گردشگری سنگاپور در باغ خلیج باشند.

یکی از ویژگی های پایدار گنبد گل این است که زباله های باغبانی، جریان یک توربین بخار را فعال می کند و از آن به عنوان خنک کننده فضا انتخاب می کند. با این حال، درختان غول پیکر و باقی زیست بوم ها تنها ۵٪ از چند میلیون دلاری که برای ساخت این محوطه طول کشد را تا مدت ها بعد به دست آوردند. یه هرحال شما می توانید یک سفر یکروزه به باغ خلیج سنگاپور بروید و در آن روز هم از درختان غول پیکر و هم از دیگر جاذبه های سنگاپور در این منطقه دیدن کنید. این محوطه همه روزه برای گردشگران باز می باشد.

گنبد گل در سنگاپور

دریاچه های سنجاقک و ماهی خورک

این دریاچه ها فراتر از یک منظره زیبای معمولی هستند. غرق در جهان جذابی بشوید که در این دریاچه ها وجود دارند، آن ها به جز آنکه یک چشم انداز زیبا هستند، منبعی غنی از زندگی آبزیان، چه ماهی ها و چه گیاهان در زیر این دریاچه ها وجود دارند. این گیاهان با جذب بیش از حد نیتروژن و فسفر، نقش مهمی در حفظ مقدار مناسب مواد مغذی در دریاچه ایفا می کنند. آنها توسط یک فیلتر طبیعی محیط زیستی کمک می کنند تا کیفیت آب بهتر شود و از نظر استراتژیک، نیترات آبزی نیز به عنوان فیلتر عمل می‌کنند.

دریاچه سنجاقک سنگاپور

باغ فرهنگی

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری سنگاپور در این باغ، هریتج گاردن است. این باغ مجموعه ای از باغ های موضوعی است که شما را به سه گروه اصلی قومی و گذشته تاریخ و فرهنگ سنگاپور، از طریق داستان جالب گیاهان می برد. باغ‌های چینی، مالایی، هندی و … را می توانید در این محوطه کشف کنید. در میان درختان و محیط های جالب قدم بزنید و در مورد این موضوع که گیاهان با فرهنگ های مختلف چه ارتباطی دارند، بیشتر اطلاعات کسب کنید.

منبع: gardensbythebay.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code