دریاچه قو جواهرده رامسر، لوکیشن سریال عاشقانه ها!

استان سرسبز مازندران با وجود جاذبه های دل انگیز و زیبایش در هر سال گردشگران بسیار زیادی را به سمت خود می کشد. جنگل ها و سواحل زیبای این استان همیشه مورد توجه گردشگران بوده است. دریاچه قو رامسر نامش در میان جاذبه های این استان دیده می شود. البته روستای جواهر ده یکی از بی نظیرترین مراکز ییلاقی با انواع تفریحات روی دریاچه در این استان محسوب گردد.

دریاچه ای که مطمئنا، تصاویر آن را در سریال های نمایش خانگی مانند عاشقانه دیده اید. مکانی که در روزهای تعطیل آنچنان بازدید کننده دارد که مجبور شده اند برایش هزینه ورودی بگذارند. کاری که برای پارک های ملی یا جاذبه های مطرح دنیا انجام می دهند. تمیزی و صفای اطراف دریاچه با غذایی سنتی در رستوران کناری آن، را در تعطیلات از دست ندهید.

در این مقاله از مجله ی گردشگری الی گشت، شما را با دریاچه قو در جواهر ده آشنا می کنیم. از تنوع زیبایی هایش می گوییم؛ و اینکه چگونه خود را به این دیدنی شمال برسانید، حرف می زنیم.

دریاچه قو در روستای جواهرده مازندران

ییلاق جواهرده با دریاچه ای تازه متولد شده

یکی از زیباترین ییلاق های رامسر و حتی استان مازندران جواهرده نام دارد. جواهرده در یونسکو نیز ثبت شده است و شهرت جهانی دارد. روستای سرسبز و رویایی جواهرده در ابتدا جئورده یا جوردی به معنای ده بالا، نام داشت که بعد ها به نام کنونی یعنی جواهرده تغییر نام پیدا کرد. علت اینکه این روستا جواهرده نام گذاری شد، به خاک سپاری مردگان با طلا و جواهر در زمان قدیم بوده است. برای اطلاعات بیشتر راجع به این ییلاق، راهنمای سفر به جواهرده را بخوانید.

این روستای دوست داشتنی در فاصله بسیار کمی از شهر رامسر و با فاصله  ۲۶ کیلومتری واقع شده است. روستای جواهرده در فصول تابستان و بهار دارای آب وهوای فوق العاده دل انگیز و آرامش بخشی است و به همین دلیل با استقبال زیادی از سوی مسافران و بومیان منطقه قرار می گیرد. ساکنان این روستا، تعداد اندکی هستند اما به دلیل موقعیت آب و هوای بی نظیرش، گروه گردشگری به روستا اضافه شدند. گروه هایی که به صورت دائمی در آن جا زندگی می کنند. تعدادی از نگهبانان مجتمع های اقامتی و رستوران داران جزو این افراد هستند.

دریاچه قو لاهیجان در جواهرده

دریاچه قو رامسر از جاهای دیدنی جواهرده

دریاچه قو رامسر که توجه همگان را به خود جلب کرده، در نزدیکی روستای جواهرده قرار دارد. دریاچه قو، یک دریاچه فوق العاده زیباست که با توسعه یک برکه کوچک و با تلاش بخش خصوصی تشکیل شده است. دریاچه جواهرده رامسر یک دریاچه مصنوعی است. محیطی تفریحی که با اهداف گردشگری توسعه داده شده و یکی از جاهای دیدنی رامسر به حساب می آید. جاده جواهرده هر چند پر پیچ و خم است اما بسیار زیباست و شما را به مقصدی تماشایی می رساند.

در نظر داشته باشید که برای ورود به دریاچه قو جواهرده رامسر باید مبلغی را به عنوان ورودی پرداخت کنید. چرا که متعلق به بخش خصوصی بوده و هزینه پرداختی، صرف جمع آوری زباله های اطراف می شود. کاری که برای محیط زیست و زیبایی محیط بسیار حائز اهمیت است. پس از پرداخت هزینه ورودی و ارائه آن می توانید از طبیعت فوق العاده این منطقه لذت ببرید. اینجا از بهترین مناطق شمال برای مسافرت است.

دریاچه های اطراف رامسر در جواهرده

جاذبه های گردشگری جواهرده رامسر در اطراف دریاچه

نسیمی که به چهره شما می وزد بی اختیار موجب می گردد تا چشمان خود را ببندید و نوازش نسیم را روی صورت احساس کنید. طراوات و تازگی هوا، روحتان را تازه می کند؛ و مات و مبهوت آب و هوای دل انگیز و تمیز اطراف دریاچه خواهید شد. محیط و آب و هوا اولین جاذبه ای است که شما را به سمت خود می کشاند.

اگر ییلاق خلوت باشد هم بدون هیچ انتظاری می توانید سوار قایق ها شوید. قایق های پدالی در کنار دریاچه وجود دارند که با استفاده از آن ها می توان به میانه دریاچه رفت و از نزدیک سری به اردک ها و مرغابی های درونش زد. کرایه این قایق ها هزینه چندانی ندارد.

آبشار صفارود: اگر اهل طبیعت گردی هستید، مسیر ۱۷ کیلومتری را درون جنگل پیاده روی کنید تا به آبشار ۱۷ کیلومتری برسید.

جنگل سخت سر: اینجا جنگلی در میان جاذبه های گردشگری رامسر بوده که در نزدیکی دریاچه قرار گرفته است. جنگلی عالی برای پیاده روی که باید مراقب باشید در آن گم نشوید و مسیرهای مشخصی را طی کنید.

دریاچه قو جواهرده در رامسر

رستوران سنتی و محلی جواهر ده

اطراف دریاچه رستورانی وجود دارد که راحتی را برای مسافران فراهم می کند. انواع غذاهای محلی خوشمزه با دوغ های سنتی و نوشیدنی های محلی را در این مکان سفارش دهید. یک سینی چای در انتها می تواند منظره زیبای دریاچه را تمام کند.

قبل از رسیدن به دریاچه، رستوران های دیگری هم در طول مسیر وجود دارند. دو رستوارن اکبر جوجه و رستوران سلیمی قبل از دریاچه قو و رستوران عموم رجب بعد از جاده فرعی دریاچه قو جواهرده قرار گرفته اند. بهترین غذاهای سنتی و محلی مازندرانی را در این رستوران ها می توانید سفارش دهید. غذاهایی همچون باقالاقاتوق، کباب ترش و میرزا قاسمی!

دریاچه قو رامسر و جنگل جواهرده بالای ابرها

اقامت در ییلاق جواهر ده و دریاچه اش

در اطراف دریاچه قو، آلاچیق هایی وجود دارد که می توانید آن ها را اجاره کنید و وسایل خود را درون آن بگذارید. همچنین برای کسانی که دوست دارند بیش از یک روز را در کنار این دریاچه سپری کنند، امکانات اقامتی در نزدیکی دریاچه ساخته شده است. همچنین مراکز اقامتی جواهرده هم، برای سفرهای چند روزه مناسب هستند. دریاچه قو جواهرده رامسر در واقع یکی از جاذبه های گردشگری از میان جاذبه های بی شمار مازندران است. رامسر هم شاید زیباترین شهر ایران باشد که الی گشت این جاذبه گردشگری دوست داشتنی را به شما به ویژه در فصل گرما پیشنهاد می دهد.

در مسیر روستای جواهرده جاذبه های گردشگری زیادی وجود دارد که از چند آبشار در این جائه می توان نام برد. طبیعت بکر این روستا و وجود جنگل های سرسبز در جاده جواهرده و خود روستا، چشم انداز و منظره بی نظیری را تشکیل داده که فقط نگریستن به آن روح آدمی را نوازش می کند.چندین چشمه که دارای آب بسیار گوارایی هستند در این روستا موجود است از جمله آنها برتل چشمه،چشمه آب علی،سلیمان چشمه و… که این امر موجب گردیده تا در نزدیکی روستای جواهرده کارخانه تولید آب معدنی نیز احداث گردد.جاذبه های رامسر روستای جواهرده مانند دریاچه قو

مسیر دریاچه قو، مسیری که نمی خواهید پایان یابد

در طول مسیر به تابلوها دقت کنید. هنگامی که به رامسر رسیدید، از سه راه فلسطین به بعد تابلوهای جواهرده ظاهر می شوند. در بعضی از تابلوها، به اشتباه دریاچه غو نوشته اند. این اشتباهات املایی مسیر دریاچه قو جواهرده را به شما نشان می دهد. از این دست غلط های املایی بسیار است، پس تعجب نکنید. برای رسیدن به دریاچه قو جواهرده رامسر می بایست از روستای جواهرده به سمت پایین و جنوب این روستا بروید. در مسیر جواهرده به رامسر، یک جاده فرعی و خاکی را مشاهده خواهید کرد که می توانید از این مسیر به دریاچه قو برسید.

در حقیقت طی کردن مسیر جواهرده آسان است. جاده آسفالته را تا روستای جواهر ده پیش بگیرید. پس از رسیدن به روستا باید مسیر دیگر به سمت دریاچه را پیش بگیرید. مسیری که به سمت دریاچه می رود، فوق العاده زیباست و طراوت و سرسبزی دل انگیزی دارد. به گونه ای که اندکی تامل در این جاده و نظاره آن باعث می شود از آن بسیار لذت ببرید.

 • آدرس جواهر ده رامسر: مازندران، رامسر، جواهرده، دریاچه قو

جاده جواهرده از مکان های دیدنی جواهرده

 • چه سوغاتی هایی در دریاچه قو جواهرده رامسر می توان خرید؟

مردم محلی درون روستا، بازارهای روبازی دارند که انواع صنایع دستی مانند نمد، سفال و چادربافی را می فروشند. محصولات غذایی مانند مرباها و انواع ترشی‌ را با بهترین کیفیت هم پیشنهاد می دهیم از روستا تهیه کنید.

هر چند که دریاچه قو جواهرده در ابتدا همانند آبگیری کوچک به نظر می رسد اما مطمئن باشید، فضایی منحصر به فرد دارد. همین که در ارتفاع قرار گرفته و مرتفع ترین منطقه رامسر است، نشان دهنده خاص بودن دریاچه است. حتی دریاچه ای که در فیلم عاشقانه بود و فیلمبرداری اطرافش انجام گرفت، دریاچه قو رامسر نام داشت. اگر خوش شانس باشید و هوای جواهر ده آفتابی باشد، آسمانی صاف با ابرهای پنبه ای اطرافتان را فرا می گیرد.

پس از خواندن مقاله به راحتی می توانید بهترین زمان سفر به دریاچه قو را مشخص کنید. کوله بار خود را ببینید و با آدرس دریاچه قو رامسر به جاده بزنید. اگر تاکنون از این دریاچه در رامسر دیدن کرده اید، برای ما در کامنت ها بنویسید و تجربه خود را شرح دهید. برای سفر به شمال ایران، باید یک سری نکات را مد نظر قرار دهید. نکات سفر به شمال ایران را با کلیک روی نام آن پیدا خواهید نمود.

چشمه گل فشان تنگ، جاذبه ای شگفت انگیز در سیستان
چشمه گل فشان تنگ، جاذبه ای شگفت انگیز در سیستان
با موزه های تبریز آشنا شوید
با موزه های تبریز آشنا شوید
مسجد جامع میبد در یزد، بنایی با شکوه از سده ی دوم هجری
مسجد جامع میبد در یزد، بنایی با شکوه از سده ی دوم هجری
معرفی خانه تاریخی عامری ها در کاشان
معرفی خانه تاریخی عامری ها در کاشان
 1. Avatar
  hasanpouri

  تا نری تو آلاچیلاقا کنار دریاچه مصنوعی جواهرده بشینی، یک وعده غذا نازخاتون نزنی روزت کامل نمیشه! مطمئن باش. کسایی که میرن کلبه اجاره می کنن تو جواهر ده حتما از اینجا دیدن کنن

  • تیم خبری الی گشت
   تیم خبری الی گشت

   سلام به دوست عزیز الی گشت آتنا.نون
   از تهران تا دریاچه حدود ۶ ساعت رانندگی را در نظر بگیرید. از جاده چالوس به سمت رامسر بروید. فقط اینکه تو راه برگشت زمانی برگردید که به ترافیک برخورد نکنید. ممنون که سوالتون رو با ما مطرح کردید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code