دریاچه های زیبای رنگی

معرفی دریاچه های رنگارنگ جهان

دریاچه های زیبای زیادی در سراسر جهان هستند که رنگ آن ها از رنگ طبیعی آب ها فاصله زیادی دارد. سایه روشن های رنگی بعد دیگری به چشم انداز کامل اطراف این دریاچه ها اضافه می کند. با الی گشت همراه شوید تا شما را به سفر رویایی آشنایی با این دریاچه های زیبا و رنگارنگ ببریم.

مطالب مرتبط:
صحرای لیبی با دریاچه ای دیدنی در دل آن
۵ دریاچه ی شگفت انگیز در آفریقا

دریاچه لاگونا ورده

دریاچه لاگونا ورده دریاچه ای نمکی در جنوب غرب دشت های مرتفع بولیوی است. برای کسانی که به زبان اسپانیایی صحبت می کنند این که این دریاچه سایه روشن های های سبز دارد چندان جای تعجب نیست چون آن ها معنی لاگونا ورده را می دانند. معنی آن، تالاب سبز است. این دریاچه در پایین آتشفشان لیکانکابور قرار دارد و رنگ زیبای آن به دلیل خاک و شن هایی است که ته نشین های مسی را بوجود می آورند. این دریاچه همچنین به چشمه های آب گرم و محیط طبیعی زیبای اطرافش معروف است.

دریاچه لاگونا ورده

بند امیر

بند امیر زنجیره ای از ۶ دریاچه آبی پر عمق است که بر روی کوه های هندوکش افغانستان مرکزی قرار دارند. این منطقه در سال ۲۰۰۸ به عنوان اولین پارک ملی افغانستان معرفی گردید. این دریاچه های زیبا از آب های معدنی ای تشکیل شده اند که از گسل ها و صخره های اطراف تراوش می کنند و دلیل شدت و تنوع رنگ این دریاچه ها املاح معدنی بینظیر آن است.

بند امیر

دریاچه پوکاکی

دریاچه پوکاکی که در نیوزلند قرار دارد به رنگ آبی یخی معنای جدیدی می بخشد. این دریاچه رنگارنگ در دهه های گذشته به دلیل عقب نشینی یخچال های یخی ایجاد شده است. امروزه خوراک یخچال های طبیعی، ذرات صخره ای را بوجود آورده اند که به دریاچه رنگ آبی یخی شفاف می دهد.دریاچه پواکی دومین دریاچه بزرگ آلپی در حوضه مکنزی است که در جزایر جنوبی نیوزلند قرار دارد.

دریاچه پوکاکی

لگونا کلورادا

لگونا کلورادا در بولیوی در نزدیکی مرز شیلی واقع شده است. رنگ قرمز این دریاچه به دلیل رسوبات قرمز و رنگدانه های جلبک هاست. به غیر از رنگ قرمز، این دریاچه مامن فلامینگوها و تعدادی جزیره سفید است.

لگونا کلورادا

کلیمیتو

آتشفشان کلیمیتو از سه دریاچه دهانه آتشفشانی تشکیل شده که هر یک رنگ های مختلفی دارند. “تیوو آتا” رنگ آبی ، “تیوو نووا” رنگ سبز و “تیوو آتا” سایه روشن هایی از رنگ قرمز دارد . این دریاچه زیبا از جاذبه های محبوب گردشگری است و زمین شناسان بسیاری را هم به این منطقه کشانده است.

کلیمیتو

آبشار هاواسو

آبشار هاواسا قسمتی از یک دره بزرگ است، اینجا محل سکونت قبیله ای بوده که در شهر کوچک سوپای زندگی می کرده است. این آبشار در یکی از دور افتاده ترین دهکده هایی آمریکا قرار دارد و دسترسی معمول به این دهکده با هلیکوپتر و اسب انجام می شود دلیل اصلی بازدید از این دهکده آبشار رنگارنگ آن است که رنگهای زیبای آن به دلیل املاح معدنی کربنات است که در کف آن ته نشین شده و سفید رنگ می شوند و حالا نور صخره ها و آسمان آبی را منعکس می کنند.

آبشار هاواسو

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد