بلیط هواپیما

زیر این دریاچه مرموز می توانید راه بروید!

دریاچه گرین در اتریش (Green Lake)

پدیده های عجیب و غریب طبیعی زیادی در گوشه گوشه ی این دنیا اتفاق می افتد. یکی از این پدیده ها در کشور اتریش اتفاق افتاده است و یکی از زیباترین مسیرهای پیاده روی این کشور را به رودخانه ای با عمق ۱۰ متر تبدیل کرده است. البته این اتفاق فقط در نیمی از سال می افتد و در نیم دیگر اوضاع به حالت عادی در می آید. اسم این دریاچه، دریاچه گرین در اتریش است. با الی گشت باشید تا ببینیم این دریاچه ی جادویی دقیقا کجاست و چه اتفاقی در آن می افتد.

دریاچه گرین در اتریش
مطالب مرتبط:
از بالای این سکو در اتریش، شهر ونیز را ببینید!
۷ مورد از برترین جاذبه های گردشگری اتریش

این دریاچه در یکی از مناطق کوهستانی- جنگلی اتریش به نام Styria و در دامنه ی کوه های Hochschwab واقع شده است و یکی از غیر عادی ترین پدیده های طبیعی جهان محسوب می شود. در طول زمستان و ماه های سرد سال این دریاچه کاملا خشک می شود و به یک پارک معمولی تبدیل می شود و مردم این منطقه برای جدایی از شلوغی ها و هرج و مرج های شهر و تمدد اعصاب به آن پناه می برند. اما همین که دمای هوا کمی بیشتر می شود، برف هایی که روی کوه ها وجود دارد، کم کم آب می شوند و آب آن ها به پایین کوه می رود و دریاچه شفاف و زیبای گرین را تشکیل می دهد.

در فصل تابستان عمق دریاچه گرین در اتریش از ۱ تا ۲ متر شروع می شود و در جاهایی به ۱۰ متر هم می رسد و در ماه ژوئن به بیشترین سطح خود می رسد و به محلی برای غواصی و شنا کردن تبدیل می شود. برای خیلی از افراد هم جالب است بدانند که پارکی که زیر آب می رود دقیقا چه شکلی است و به همین دلیل گردشگری این منطقه به اوج خود می رسد.

عکس های دریاچه گرین در اتریش

چه کارهایی در دریاچه گرین در اتریش می توانیم انجام دهیم؟

علاوه بر غواصی در دریاچه ی گرین، گردشگران و ماجراجویان علاقه ی زیادی به ماهیگیری و شنا کردن و نشستن روی صندلی در زیر آب، دیدن درخت ها، پل ها و هر آنچه که متعلق به خشکی است و به زیر آب رفته ، دارند. پیشنهاد می کنیم نگاهی به تصاویر دریاچه گرین در اتریش بیندازید، شاید دریاچه گرین تنها دلیل سفر گردشگران به اتریش نباشد اما مطمئنا یکی از دلایل اصلی است.

غواصی در دریاچه گرین در اتریش
دریاچه گرین اتریش

یکی از غواص هایی که در این دریاچه ماجراجویی  کرده از تجربه ی خودش می گوید: وقتی که زیر آب غواصی می کردم انگار که در یک دنیای جادویی بودم، همه چیز واقعا زیبا بود. تجربه ی شنا روی علف ها و چمنزارهای سبز، گل ها، صخره ها، پل ها و مسیرها تجربه ی افسانه ای است که در هر جایی نمی توانید داشته باشید. به همه ی  این ها اشعه های خورشید را که از آب رد می شوند و نور فوق العاده ای را در آب به وجود می آورند هم اضافه کنید. دریاچه گرین در اتریش به اندازه ای زیباست که می توانید روزها در کنار آن باشید و کمپ بزنید و گذر زمان را حس نکنید.

اگر فرصت سفر به اتریش و دیدن این دریاچه را داشتید دوربین عکاسی تان را حتما همراهتان ببرید، چشم انداز دریاچه در کنار درختان سوزنی و بلند و در دامنه ی صخره های سنگی بیشتر شبیه به یک تابلوی نقاشی است.

منبع: www.odditycentral.com

معرفی هتل کوتیارد بای ماریوت وین | ۴ ستاره
معرفی هتل کوتیارد بای ماریوت وین | ۴ ستاره
معرفی هتل هیلتون وین دانوب واترفرانت | ۴ ستاره
معرفی هتل هیلتون وین دانوب واترفرانت | ۴ ستاره
از دانشگاه های برتر اتریش چه می دانید؟
از دانشگاه های برتر اتریش چه می دانید؟
معرفی هتل ملیا ویئنا در وین+ تصویر
معرفی هتل ملیا ویئنا در وین+ تصویر