بلیط هواپیما

در این موزه به تاریخ باستان یونان سفر کنید! + تصویر

موزه آکروپلیس آتن

موزه آکروپلیس آتن معروف ترین موزه ی یونان و یکی از شناخته شده ترین موزه های دنیاست. این موزه تاسیس شد تا اشیای مهم و با ارزشی را که در صخره ی مقدس آتن پیدا شده بود، در آن نگهداری شود. معمار این موزه ی ارزشمند، شخصی به نام Bernard Tschumi و  Michael Photiadis بوده است. تمام اشیا این موزه در ۳ سطح جداگانه نگهداری می شوند. همراه الی گشت باشید:

موزه آکروپلیس آتن
مطالب مرتبط:
راز عبادتگاه های آتن
کدام دیدنی های آتن را ببینیم و لذت ببریم؟

با ورود به این موزه، در طبقه ی همکف آن به گالری the Slopes of the Acropolis  برمی خوریم. در این گالری، اشیایی که از مخفیگاه ها و راه های پنهان آکروپلیس کشف شده است و همچنین اشیا و ابزارهایی که مردم آتن در زندگی روزمره شان از آن استفاده می کرده اند، نگهداری می شود. بعد از آن به سرغ طبقه ی اول می رویم. در طبقه ی اول که ۹ متر ارتفاع دارد، گالری بایگانی (Archaic Gallery) در بخش های شرقی و غربی طبقه به چشم می خورد.

در گالری بایگانی، مجسمه ها و تندیس هایی که زینت بخش عبادتگاه اکروپلیس بوده اند به چشم می خورند. همچنین تمام اشیای و هدایایی که مردم باستان به عنوان نذورات خود اهدا می کرده اند، در این گالری نگهداری می شود. مانند انواع مجسمه های بزنزی و اشیا ساخته شده از خاک رس و…

طبقه همکف موزه آکروپلیس آتن

نمایشگاه این موزه که به گالری پارتنون معروف است، در طبقه ی سوم قرار دارد و در آن تندیس های مختلفی از پارتنون وجود دارد، تندیس هایی که هیچ قیمتی روی آنها نمی توان گذاشت و تقریبا می توان گفت یکی از حساس ترین بخش های موزه آکروپلیس آتن است. جدای از این ها، اشیایی از اساطیر یونانی هم در بین ستون های این گالری به نمایش گذاشته شده اند، ستون های گالری طبقه ی سوم دقیقا به تعداد ستون های بنای پارتنون است.

موزه آکروپلیس آتن به گونه ای طراحی شده است که بیننده بعد از بازدید از گالری پارتنون در طبقه ی سوم می تواند دوباره به طبقه ی اول برگردد و تور دیدنی هایش از بازدید از کارهایی که بعد از ساخته شدن پارتنون ایجاد شده اند، را کامل کند. کارهایی مثل Propylaia و عبادتگاه Athena Nike و  Erechtheion از این دسته اند. بخش شمالی طبقه ی اول، تندیس های کلاسیک و زیبایی از نسخه های رومی ای که به قرن چهارم و پنجم قبل از میلاد مسیح، عهد عتیق و بالاخره دوران بیزانس برمی گردد را به نمایش گذاشته است.

دیدنی های جالبی از شهر باستانی آتن، یکی دیگر از بخش های موزه اکروپلیس آتن است که طرفداران زیادی دارد.

طبقه دوم موزه آکروپلیس آتن

چند پیشنهاد برای بازدید از موزه اکروپلیس آتن

  • پیشنهاد می کنیم یک روز کاملتان را برای دیدن این موزه کنار بگذارید و همه ی بخش های آن را با دقت ببینید. علاوه بر بازدید از بخش های مختلف گالری ها می توانید سری هم به کتاب های این موزه بزنید و خودتان را در دنیای کتاب های مربوط به تاریخ یونان غرق کنید.
  • شنبه و یکشنبه ی هر هفته، این موزه بوسیله ی تکنولوژی واقعیت مجازی، بازدید کننده ها را به دنیای آتن باستانی می برد و بصورت خلاصه، چند دقیقه ای افراد را مهمان این شهر در قدیم می کند.
مجسمه هایی از نذورات مردم در آکروپلیس
معرفی هتل ۳ ستاره آپولو در آتن
معرفی هتل ۳ ستاره آپولو در آتن
۲۰ خوراک خوشمزه یونانی (بخش دوم)
۲۰ خوراک خوشمزه یونانی (بخش دوم)
معرفی هتل اسکار آتن | ۳ ستاره
معرفی هتل اسکار آتن | ۳ ستاره
معرفی هتل ۳ ستاره ریو در آتن
معرفی هتل ۳ ستاره ریو در آتن