بلیط هواپیما

آشنایی با دشت میشان در همدان

دشت میشان

طبیعت گردی همیشه از تفریحات لذت بخش علاقمندان به طبیعت است برای همین است که خیلی ها در جست و جوی نقاط بکر طبیعت ایران اند تا سفری به آنجا ترتیب دهند و چهره های مختلف طبیعت را از نزدیک کشف کنند. از زیباترین نقاط برای طبیعت گردی دامنه های کوهستان هاست که دشت هایی زیبا را در آغوش کشیده اند. یکی از دشت های رویایی و بهشتی ایران را باید در دامنه های کوه الوند پیدا کنید؛ دشت میشان که از جاذبه های گردشگری استان همدان است. در ادامه با الی گشت همراه باشبد تا از دشت میشان بیشتر بدانید.

دشت میشان
مطالب مرتبط:
همه چیز درباره آبشار گنجنامه همدان
رنسانس اروپا را در روستای ورکانه همدان ببینید!

دشت میشان به مساحت ۱ هکتار در مسیر صعود به کوه الوند است و برای رسیدن به آن باید کوهپیمانی نیمه سنگینی را بگذراید. قبل از رسیدن به این دشت جاده ای هست که در انتهای آن آبشار گنجنامه و کتیبه تاریخی هخامنشی قرار دارد، آبشار و کتیبه ای که از جاذبه های گردشگری همدان اند و هر کدام زیبایی های خاص خودشان را دارند.  قبل از کتیبه ی تاریخی مسیر کوهنوردی شروع می شود می روید و می روید تا به دشت میشان برسید. در میانه ی راه لحظه ای بایستید و به پشت سرتان نگاه کنید تابلویی دیدنی را می بینید که تماشایش بسیار لذتبخش است.

جویبار دشت میشان

جایی در نزدیکی قله الوند دشتی خوش آب و هوا خودنمایی می کند دشتی که چشمه سارها و جویبارها طراوت و سرسبزی بی بدیلی را برایش رقم زده است. دشت میشان با طبیعت بینظیرش شما را غرق در آرامش می کند و برای مدتی بین شما و دنیای پرهیاهو فاصله می اندازد. در این دشت همه چیز رنگ آرامش و طبیعت است؛ گل های زرد کوچک، جویبارها، برف روی کوه ها و چمنزارها در این جا دشتی را شکل داده اند که آمدن به آن آرزوی هر طبیعت گردی ست. اینجا آنقدر خوش آب و هوا و خوب است که سال ها قبل عشایر در هنگام گرمای تابستان برای ییلاق به این دشت سرسبز می آمدند.

اسب های دشت میشان

در تابستان دشت میشان جایی عالی برای پیکنیک برپا کردن است. ساعاتی به اینجا می آیید و هم نفس طبیعت می شوید در این میان نسیم خنک و صدای جریان آب چنان لذتبخش است که دل کندن از دشت را برایتان سخت می کند. دشت میشان فقط گوشه ای از زیبایی های کوهستان الوند است چون این کوهستان پر از دشت های سرسبز و چشمه سارهای پرآب است.

گل های دشت میشان

چگونه به دشت میشان برویم؟

به همدان که رسیدید سراغ میدان امام را بگیرید، از آنجا به میدان قائم بروید، سمت راست را در پیش بگیرید تا به یک دو راهی برسید اگر مسیر گنج نامه را ادامه دهید به مسیر کوهنوردی می رسید.

کی به دشت میشان برویم؟

طبیعت این دشت در بهار رویایی و بینظیر است؛ جویبارهای پرآب و چمن زارهای باطراوت بهار را بهترین فصل بازدید از این دشت کرده است هر چند که پاییزش هم زیبایی های خاص خودش را دارد.

تنگ کافرین، یکی از زیباترین مناطق استان ایلام
تنگ کافرین، یکی از زیباترین مناطق استان ایلام
روستای گرسماسر، زمستانی در دل تابستان
روستای گرسماسر، زمستانی در دل تابستان
ماجرای هولناک زندان دیو در آذربایجان غربی!
ماجرای هولناک زندان دیو در آذربایجان غربی!
همدان، پایتخت گردشگری آسیایی در سال ۲۰۱۸
همدان، پایتخت گردشگری آسیایی در سال ۲۰۱۸

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code