بهترین مسیرهای دوچرخه سواری در هند

مسیرهای دوچرخه سواری در هند

هند کشوری جذاب و ترکیبی تماشایی از فرهنگ ها، سنت ها و چشم اندازهاست. این کشور به غیر از جاذبه های معروف مملوء از مقاصد ناشناخته است که بازدید از آن ها با ماشین امکان پذیر نیست پس دوچرخه سواری بهترین راه برای گشت و گذار در چشم اندازهای متنوع و فرهنگ هند است. دوچرخه سواری نه تنها مقرون به صرفه است بلکه هیچ آلودگی ای را هم به محیط زیست تحمیل نمی کند. تصور کنید در کنار چمنزارها، سواحل شگفت انگیز و رودخانه های پر پیچ و خم دوچرخه سواری می کنید و خنکای وزش باد، خستگی را از تن تان به در می برد. تجربه کشف نقاط جدید هند با دوچرخه با هیچ ماجراجویی دیگری قابل جایگزین نیست چون تعدادی از بهترین مسیرهای دوچرخه سواری هند از میان چشم اندازهای جذاب می گذرد. چه می خواهید دوچرخه سواری کوتاه در شهرها داشته باشید و یا از ایالتی به ایالت دیگر بروید در هر دو صورت مسیرهای متنوعی برای دوچرخه سواری در هند وجود دارد. در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا تعدادی از بهترین مسیرهای دوچرخه سواری در هند را به شما معرفی کنیم.

مسیرهای دوچرخه سواری در هند

مسیر شهر مونار تا آنایمالای، یکی از بهترین مسیرهای جنوب هند

مطالب مرتبط:
برای تماشای دلفین های هندی به کدام مناطق سفر کنیم؟
معرفی بهترین پارک های ملی هند
هیجان انگیزترین ورزش های آبی در هند

این مسیر ۲۲۰ کیلومتری که به خوبی نشانه گذاری شده بهترین مسیر دوچرخه سواری در ایالت های «تامیل نادو» و «کرالا» ست. ماجراجویی از شهر مونار شروع می شود، از دهکده های پنهانی همچون مادوپتی، مارایور، آمارواتی می گذرد و در نهایت هم به تپه های آنایمالای در ایالت «تامیل نادو» منتهی می شود. بعد از عبور از از کنار مزارع چای در دهکده کانتالور بوی عطرآگین چوب صندل سفید را به خوبی در فضا احساس می کنید چون در حال نزدیک شدن به مقصد بعدی یعنی مارایور هستید، جاییکه به جنگل های صندل سفید معروف است. روبرو شدن با عبادتگاه های زیبا یعنی وارد شهر پالانی شده اید در ادامه ی مسیر در میان جنگل های سرسبز و انبوه پدال می زنید و به مقصد نهایی یعنی آنایمالای می رسید.

مسافت:۲۱۰ کیلومتر

مدت:۴ تا ۵ روز

سطح دوچرخه سواری: آسان

مسیر شهر مونار تا آنایمالای

مسیر شهر بنگلور تا گوا، تجربه زیبایی طبیعت

مسیر بنگلور تا گوا شما را به چشم اندازهای متفاوتی از ایالت های گوا و کارناتاکا می برد. این مسیر طولانی ۶۹۸ کیلومتری از ایالت شمالی به ایالت جنوبی می رسد و در نهایت به گوا ختم می شود. ممسیر ماجراجویی از شهر الکترونیکی هند یعنی بنگلور شروع می شود، بعد از مدتی دوچرخه سواری به شهر میراثی میسور می رسید. بعد از گشت و گذر در شهر و گذر از میراث غنی کارناتاکا وارد شهر هسن می شوید. مقصد بعدی تپه چیکماگالور است که به تولید قهوه و چشم اندازهای تماشایی معروف است. در ادامه به گوکارنا، ایستگاه ساحلی می رسید و از دهکده های پنهان لوکاوالی و باناواسی گذر می کنید. جاده های خلوت و سواحل درخشان گوکارنا، مسیر را به سمت آخرین مقصد یعنی گوا هموار می کنند.

مسافت:۶۹۸ کیلومتر

مدت: ۱۱ تا ۱۵ روز

سطح دوچرخه سواری: سخت

مسیر شهر بنگلور تا گوا

مسیر شهر چنای تا پوندیچری، دوچرخه سواری در امتداد ساحل

این مسیر ساحلی آسان یکی از محبوب ترین مسیرهای دوچرخه سواری در هند است و از زیباترین بخش های ایالت «تامیل نادو» و «پوندیچری» می گذرد. دوچرخه سواری از شهر چنای شروع می شود و از مقاصدی مثل موتوکادو عبور می کند تا در نهایت به سکونتگاه فرانسوی سابق یعنی پوندیچری برسد. در هنگام عبور از این مسیر با تماشای آب های درخشان، درختان نخل و ماسه های سفید به وجد می آیید و می توانید از جاذبه هایی مثل موزه داکشیناچیترا و عبادتگاه «موروندس وارار» دیدن کنید. اگر دوست دارید دوچرخه سواری در این مسیر را تجربه کنید باید در ماه های آبان تا بهمن راهی این منطقه شوید.

مسافت:۱۵۵ کیلومتر

مدت: ۲ تا ۴ روز

سطح دوچرخه سواری: آسان

مسیر شهر چنای تا پوندیچری

مسیر شهر میسور تا اوتی از طریق پارک ملی باندی پور، احساس فوران آدرنالین

مسیرهای هموار و مسطح در اطراف شهر میسور شما را به جنگل های سرسبز و انبوه پارک ملی باندی پور می برد. قسمت هیجان انگیز ماجرا این است که در زمانی که که در حال رکاب زدن هستید ممکنه حیواناتی مثل ببر یا دیگر جانوران وحشی را ببینید. گاهی در مسیر به جاده های باریکی برمی خورید که گذر از آن ها شما را با چالش های زیادی روبرو می کند و در نهایت هم به ایستگاه تپه وسوسه انگیز اوتی می رسید. این مسیر با گل ها و حیوانات خطرناک یکی از هیجان انگیز ترین مسیرهای دوچرخه سواری در هند است. جاذبه هایی مثل باغ گیاهشناسی اوتی، پارک آهو، باغ رود و راه آهن کوهستانی اوتی ای مسیر را خاص تر و هیجان انگیز تر کرده است.

مسافت:۱۲۶ کیلومتر

مدت: ۲ تا ۳ روز

سطح دوچرخه سواری: چالش برانگیز

مسیر شهر میسور تا اوتی از طریق پارک ملی باندی پور

مسیر شهر مانگلور تا گوا، ترکیب چرخ و آب!

این مسیر یکی از آرامش بخش ترین مسیرهای دوچرخه سواری در این لیست است و در طول گذر از آن رفتارهای متفاوتی از طبیعت را شاهد هستید. جاده NH17 اصلی ترین بزرگراهی است که مستقیما گوا را به منگلور وصل می کند و در این مسیر به دور از هیاهوی شهرهای بزرگ به سواحل تمیز و بکر، عبادتگاه ها، آبشارها و پارک های ملی جذاب برمی خورید. از چشم اندازهایی متنوع می گذرید و در مسیر به شهرهایی مثل کایوپ، اودوپی، کاروار و … می رسید. مسیر منگلور به گوا حدود ۳۸۲ کیلومتر است، می توانید در ساحل ماروانته مدتی استراحت کنید و از چشم اندازهای آرام دریای عربی لذت ببرید.

مسافت:۳۸۲ کیلومتر

مدت: ۸ تا ۱۰ روز

سطح دوچرخه سواری: متوسط

منبع: tourmyindia.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد