دوچرخه سواری، اسکی و قایق سواری در ایتالیا

در ایتالیا خوش بگذرانید

سالانه تعداد زیادی از گردشگران ایتالیا را به عنوان مقصد گردشگری شان انتخاب میکنند. این کشور زیبای اروپایی فرهنگ غنی و جاذبه های دیدنی فراوانی دارد. در اینجا نگاهی داریم به چند تفریح متفاوت که در ایتالیا میتوانید آن ها را تجربه کنید. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
سیر و سفر در ۱۰ منطقه زیبای ایتالیا
در سفر به ایتالیا حواستان به زمان باشد
skiing in italy

اسکی در دولومیتس (Dolomites)

چه هوا آفتابی باشد و در پیست مبتدی های Cortina d’Ampezzo, Arabba/Marmolada یا Alta Badia   باشید یا در تور یک روزه اسکی ۲۲ مایلی شرکت کنید، تجربه بودن در دولومیتس برای علاقه مندان به اسکی جالب و جذاب خواهد بود. در این کوه ها که در مرز ایتالیا و اتریش قرار دارند، ۲۰ ریزورت اسکی مختلف وجود دارد که بیش از ۱۲ تای انها در ارتفاع بیش از ۳۰۴۸ متری قرار دارند و در مجموع یک مسیراسکی ۱۲۰۰ کیلومتری را تشکیل می دهند. بسیاری از مناطق از طریق مسیرهای پیاده روی و بالابرها به هم متصل اند و با استفاده از کارت عبور سوپر اسکی دولومیتی (Pass (Dolomiti Superski به ۱۲ مسیر و بالابر دسترسی دارید. بزرگ ترین شهر اقامتی Cortina d’Ampezzo است که محل برگزاری المپیک زمستانی ۱۹۵۶ بوده است که امکان دسترسی به پنج قله آن از طریق ۳۶ بالابر فراهم شده است. کورتینا دارای مسیرهای بلندی است که از نوک قله تا زیر شهر ادامه دارند.  این مکان همچنین به خاطر یکی از بزرگ ترین پیست های اسکی در سرزمین ایتالیا مشهور و معروف است.

روستاهای کوچک تر مانند وال گاردنا (Val Gardena/Alpe di Siusi) بیشتر اتمسفر کوه های آلپاین را دارند و زمین های مختلف، همراه با ۱۶۰ کیلومتر مسیر و سه دره اطراف گروپو دل سلا (Gruppo del Sella) یک مسیر ۴۸۰ کیلومتری پیوسته را در این بخش بوجود آورده اند. از اینجا می توانید به مسیر Marmolada Glacier نیز دسترسی داشته باشید. در اینجا انواع مسیر های مختلف برای افراد مبتدی که می خواهند اسکی یاد بگیرند و افراد حرفه ای که می خواهند خارج از پیست اسکی کنند، وجود دارد.

gondola in venice

گشت در ونیز با قایق های گاندولا

این اولین کاری است که همه در ونیز انجام می دهند، اما هیچ چیز جای قایق سواری با گاندولا در کانال های ونیز را نمی گیرد. پیدا کردن گاندولا ران ها کار سختی نیست. آنها را می توانید در کانال بزرگ نزدیک Doge’s Palace و پل ریالتو پیدا کنید. همه آنها پیراهن راه راه و کلاه حصیری می پوشند و می توانید موقع گشت زدن آنها را بر روی پل ها و درکانال ها ببینید. قیمت ها مشخص است و مطمعن باشید که نرخ استاندارد را دارید پرداخت می کنید و در آخر اگر دلتان خواست می توانید انعام هم به آنها بدهید و قبل از سوار شدن درباره طول مسیر و مدت زمان قایق سواری توافق کنید.

انتخاب مسیر و زمان روز بستگی به خودتان و  محلی که سوار می شوید دارد. وقتی هوا تاریک می شود، چراغ های کاخ های اطراف و رستوران های اطراف کانال بزرگ بر روی آب منعکس می شود، اما کانال بزرگ شلوغ است و خیلی دنج نیست.کانالهای کوچکتر Cannaregio و مناطق دیگر خلوت ترند و می توانید دور بزنید و در مسیر خود بخشی از کانال بزرگ را هم ببینید. این مسیر ها در نور روز زیبا ترند. رمانتیک ترین زمان هنگام غروب و وقتی است که چراغ ها روشن می شوند. احتمالاً دیدن پارکینگ قایقهای گاندولا نزدیک کاخ Doge’s، از جایی که سواری شروع می شود و پهن ترین و شلوغ ترین نقطه کانال بزرگ است هم، غیر رمانتیک ترین صحنه ای است که می بینید. یک نصحیت : دوربین و موبایل را کنار بگذارید و به جای عکس ، خاطره بسازید. چون چیزی که در ذهن می ماند، به طور حتم با عکس و تصویر برابری نمی کند.

bike in toscana

گشت در حومه تپه ای توسکان با دوچرخه یا ماشین

حومه تپه ای شهر توسکانی یکی از بهترین مکان ها برای گذراندن اوغات فراغت است. در میانه راه رفتن به شهرهای قرون وسطایی بزرگ تر که بر بالای تپه قرار دارند، می توانید از خانه ها و سکونت گاههای بین راه نیز دیدن کنید. در تورهایی که با ماشین اجرا می شوند شهرهای بیشتری را می بینید و در تورهای دوچرخه سواری به طبیعت نزدیک ترید و زمان کافی برای دقت کردن به جزییات را دارید. مسیر های کم تردد و جدیدی موسوم به جاده های سفید Strade Bianche نیز وجود دارند، که از میان باغ ها و مزارع موجود در تپه های جنوبی و شرقی San Gimignano می گذرد و برای دوچرخه سواری عالی هستند. مجریان تورهای مختلف خدمات گوناگونی ازجمله برپایی تورهای دوچرخه سواری همرا با راهنما و بدون راهنما، برپایی کمپ، پذیرایی و جابه جایی بار و بازدید های برنامه ریزی شده را به شما ارائه می کنند. برای داشتن یک تور سفارشی می توانید به بخش تورهای دوچرخه سواری خصوصی توسکانی مراجعه کنید و برنامه مورد نظرتان را درخواست کنید.

راننده ها ممکن است در ابتدا از پیدا کردن یک مسیر مستقیم بین شهرهای اصلی مانند San Gimignano، Volterra، Montalcino،Cortona و Montepulciano  نا امید شوند، اما به خاطر داشته باشید، جاده های بین این شهرها هم مانند خود آنها دیدنی و جذاب هستند. برای مثال از San Gimignano مسیر SP1 به سمت جنوب ومسیر SP36 و روستای زیبای Colle di Val d’Elsa می رسد. از آنجا مسیر SP5 به سمت Monteriggioni می رود. همه جای مسیر عالی نیست اما باید حواس تان باشد شتاب شما برای رسیدن به مکان دیدنی بعدی، باعث نشود مناطق زیبای بین راه را نادیده بگیرید. روستاها، ویرانه ها، مزارع و رستوران های اطراف شهرها، اغلب تبدیل به خاطره انگیز ترین بخش سفرتان خواهند شد.

رم، شهری جاودانه +‌ ویدیو
رم، شهری جاودانه +‌ ویدیو
فرودگاه مهرآباد و ساخت ترمینالی جدید توسط ایتالیایی ها
فرودگاه مهرآباد و ساخت ترمینالی جدید توسط ایتالیایی ها
میدان سن مارکو، بزرگ ترین میدان ونیز
میدان سن مارکو، بزرگ ترین میدان ونیز
روش های نگهداری آثار باستانی در ایتالیا چگونه است؟
روش های نگهداری آثار باستانی در ایتالیا چگونه است؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code