بلیط هواپیما

دیدنی ترین جشنواره های تایلند

وقتی نام تور تایلند می آید، خیلی از افراد یاد سواحل وسیع شنی سفید رنگ، جنگل های انبوه استوایی و عبادتگاه های بی شمار این کشور می افتند، اما این کشور مهمان نواز دیدنی، جایگاه فرهنگ فوق العاده جذابی است که ریشه در مذهب و معنویت آن دارد. اگر می خواهید جدای از طبیعت باورنکردنی تایلند، روح این کشور و تنوع قومی و ملیتی آن را با تمام وجود لمس و احساس کنید، هیچ راهی بهتر از فستیوال های آن نیست. مطمئنا بعد از اتمام این مطلب از الی گشت و دیدن وقایع با شکوه و شاید عجیب این فستیوال ها، این احساس در شما بوجود می آید که باید پاسپورتتان را بردارید و یک پرواز به قصد این کشور رزرو کنید…

مطالب مرتبط:
همه چیز درباره ویزای تایلند
طعم اصیل غذاهای تایلندی در ۵ غذای خوشمزه این کشور

جشنواره گیاهخواری پوکت

علیرغم ظاهر اسم این جشنواره، فستیوال گیاهخواری پوکت، یکی از شوکه کننده ترین و عجیب و غریب ترین فستیوال های تایلند است. در این جشنواره، تعدادی از مردم محلی، مخصوصا آن هایی که اصالتا چینی هستند، از خوردن هر گرونه گوشتی پرهیز می کنند، پا برهنه روی ذغال های داغ راه می روند و بطور داوطلبانه برای اینکه روحشان را خالص و پاک کنند، صورت یا بدنشان را با اشیا عجیب سوراخ می کنند.
این مراسم برای بزرگداشت Lam Tao و Pak Ta،  دو نفر از افراد بزرگ و مقدس برای تایلندی ها است و با صدای ضرب موسیقی و درام، آتش بازی و البته غذای بی نهایت خوش طعم گیاهی همراه است. نمایشی ترین آیین این فستیوال، در جلوی عبادتگاه چینی ها اتفاق می افتد. این فستیوال، ۹ روز طول می کشد و از آن به عنوان «فستیوال ۹ امپراطور» هم یاد می شود.

فستیوال گیاهخواری پوکت | تور تایلندغذای گیاهی در فستیوال گیاهخواری پوکت

 

جشنواره نور (Loi Krathong)

این جشنواره ی دوست داشتنی و زیبا، هرساله در غروب دوازدهمین ماه سال وقتیکه ماه کامل باشد، برگزار می شود و در تقویم سنتی تایلندی ها، یکی از زیباترین فستیوال های تایلند محسوب می شود. این فستیوال که به عنوان فستیوال فانوس هم شناخته می شود، برای بزرگداشت «فرد مقدس تایلندی ها» و «الهه ی رودخانه» است و برگزاری آن با رژه و موسیقی و کنسرت همراه است.

جشنواره نور | تور تایلند
اما مهمترین سنت این فستیوال، به آب انداختن krathongs است. Krathongs، یک کشتی نیلوفری شکل است که از ساقه ی درخت موز درست می شود و پر از گل، شمع و عودهای خوشبو است. در شبی که ماه کامل می شود، افراد دور رودخانه ها، دریاچه ها و کانال های آب جمع می شوند و سبدهایشان را که غرق در عود و شمع و گل است به آب می اندازند…

فستیوال نور | تور تایلندشرکت راهبه ها در فستیوال نور

 

سال نوی چینی ها

یکی از رنگارنگ ترین و پر جنب و جوش ترین مراسم سالانه ی جهان، سال نوی چینی ها (فستیوال بهاره) است که توسط جوامع چینی در سرتاسر دنیا جشن گرفته می شود و تایلند هم که ۱۴ درصد جمعیت آن را چینی ها تشکیل می دهند، از این قاعده مستثنی نیست. پر زرق و برق ترین این جشن ها در یائووارت Yaowarat- محله ی چینی ها در بانکوک- برگزار می شود که در آن خیابان ها پر از رژه های تئاترگونه ی اژدها، رقص های عروسکی، دکه های مواد غذایی، فشفشه و فانوس های قرمز رنگ چینی می شود. علاوه بر این، جشن و مراسم مفصلی هم در عبادتگاه ها به همراه موسیقی برپا می شود که در سرتاسر کشور از جمله پوکت، چیانگ مای، کوه ساموی و استان ناخون ساوان است.

سال نوی چینی ها | تور تایلند

منبع: travelaway.me

معرفی هتل ۵ ستاره کیپ دارا ریزورت در پاتایا
معرفی هتل ۵ ستاره کیپ دارا ریزورت در پاتایا
بهترین اقامتگاه های ساحلی تایلند
بهترین اقامتگاه های ساحلی تایلند
راهنمای سفر به چیانگ مای در تایلند
راهنمای سفر به چیانگ مای در تایلند
بایدها و نبایدهایی که در سفر به تایلند باید بدانید!
بایدها و نبایدهایی که در سفر به تایلند باید بدانید!