۱۲ مورد از پر بازدیدترین دیدنی های قبرس

دیدنی های قبرس

قبرس جواهری در دریای مدیترانه شرقی است. این شهر دارای جاذبه های تاریخی، افسانه ای و فرهنگی بوده و بازدیدکنندگان می توانند سری هم به مکان های مختلف باستان شناسی بزنند برخی هم برای شرکت در جشنواره های هیجان انگیزی مثل فستیوال پیاده روی دسته جمعی و آب بازی به آن سفر می کنند. قبرس سومین جزیره بزرگ مدیترانه، مقصدی ایده آل برای مسافرت های خانوادگی است. در ادامه با الی گشت همراه شوید تا ۱۲ مورد از پر بازدیدترین دیدنی های قبرس را به شما معرفی کنیم.

دیدنی های قبرس

معرفی قبرس

مطالب مرتبط:
راهنمای استفاده از حمل‌و‌نقل عمومی در قبرس
چه زمانی برای سفر به قبرس مناسب تر است؟
نکات کاربردی سفر به قبرس شمالـی

قبل از این که سراغ دیدنی های قبرس برویم بد نیست کمی بیشتر درباره جزیره رویایی مدیترانه بدانیم. قبرس جاییست که فرهنگ سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا در مقابل هم قرار گرفته است. در حال حاضر آن ها به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده که بخش شمالی کشور جمهوری ترک قبرس شمال نام دارد و ۳۵ سال پیش شکل گرفته است. قبرس جنوبی،قبرس یونانی و یا قبرس اروپایی نیز در بخش دیگر جزیره قرار دارد.

جالب است بدانید که برای سفر به قبرس شمالی ایرانی ها نیازی به دریافت ویزا ندارند. مسیرهای هوایی و دریایی رسیدن به قبرس شمالی تنها از طریق ترکیه امکان پذیر است و لازم است توجه داشته باشید که اگر از قبرس شمالی وارد جزیره قبرس شوید دیگر هیچ راهی برای رفتن به قبرس جنوبی نخواهید داشت.

اگر از راه هوایی و  یا دریایی به قبرس جنوبی بروید دیگر مشکلی برای تردد مرز بین دو قبرس نخواهید داشت و با نشان دادن پاسپورت براحتی می توانید از مرز میان آن ها عبور کنید.

راهنمای سفر به قبرس

کلیسای کیکوس | Kykkos Monastery

کلیسای کیکوس با دکوراسیون و نمایشگاه هایی از عتیقه ها، شامل فلزات گرانبهای طلا، نقره، برنج و برنزی تزئین شده است. در صورتی که مایل به تماشای این مورد از دیدنی های قبرس هستید بدانید که در بالای کوه ساخته شده و برای رسیدن به آن باید کوهنوردی سبکی انجام دهید، به همین دلیل بازدید از آن برای کودکان یا افراد دارای محدودیت های حرکتی دشوار است. کلیسا برای علاقه مندان به تاریخ جذابیت های زیادی دارد و می توانند گزارش هایی متعلق به پیش از مسیحیت را در نسخه های خطی و همچنین سایر اسناد تاریخی در مجموعه ببینید. قبل از برگشت به پایین بهتر است کمی بنشینید و نوشیدنی بخورید بین ۱۵ آگوست تا ۸ سپتامبر نیز در کلیسا مراسم مذهبی خاصی برگزار می شود.

اطلاعات بیشتر

ساعت بازدید: یکشنبه ها ساعت ۱۰:۰۰ صبح تا ۱۶:۰۰ عصر

آدرس: F966, Troodos, Cyprus

شماره تماس: ۹۶۵۹۸۹۵۳۸۶۴+

فضا: سرپوشیده، جاذبه تاریخی، خلوت و مناسب برای خانواده ها

کلیسای کیکوس

ساحل نیسی | Nissi Beach

برای پیاده روی های شبانه یا قدم زدن های صبح زود در امتداد ساحل انتخابی بهتر از نیسی پیدا نمی کنید. طول آن حدود ۵۰۰ متر (۱،۶۴۰ فوت)  است که تمامشی با بهترین ماسه سفید و آب هایی نیلگون فرش شده است. همیشه عده ای مشغول اسکی روی آب، موج سواری و دیگر ورزش های آبی در این مورد از دیدنی های قبرس هستند. برخی نیز در ساحل والیبال بازی می کنند و انواع و اقسام تفریحات براه است. نیسی در فهرست یکی از ۵۷ ساحل دارای پرچم آبی جای گرفته و مقصدی ایده آل برای مسافرت های خانوادگی است.

اطلاعات بیشتر

آدرس: Ayia Napa, Ayia Napa, Cyprus

فضا: فضای باز، شن های سفید، مناظر رویایی و مناسب برای خانواده ها و کودکان

ساحل نیسی

سنگ آفرودیت (پترا تو رمیو) | Aphrodite’s Rock- Petra tou Romiou

افرودیت تنها نام اسطوره عشق و زیبایی یونانیان باستان نیست بلکه امروز محلی برای شنا کردن میان آب های سرد در روزهای داغ تابستانی است. برخی از محلی ها با اعتقاد به این که شنا در این آب ها برایشان جوانی به همراه دارد به ساحل آفرودیت می آیند و سایرین تنها برای زیبایی ها و آب خنکش، هر دلیلی که داشته باشید آفرودیت مقصدی ایده آل برای مسافرت های خانوادگی است. بیایید و شاهد زیبایی قبرس و دریای پنهاورش باشید که محل تولید اسطوره های یونانی و دیدنی های قبرس است.

اطلاعات بیشتر

آدرس: Kouklia, Paphos, Cyprus

فضا: فضای باز، مناسب شنا، موقعیت عکاسی و مناسب برای خانواده ها و کودکان

کلیسای لازاروس مقدس

مقبره پادشاهان

این میراث جهانی سازمان یونسکو، در ۲ کیلومتری ( ۱٬۲۴ مایل) شمال بندر پافوس قرار دارد و بنایی زیرزمینی کنده شده در میان  صخره های سنگی است. قدمت این مورد از دیدنی های قبرس به قرن چهارم پیش از میلاد باز می گردد. با شنیدن نامش احتمالا حدس می زنید که پادشاهان و خاندان سلطنتی در آن به خاک سپرده شده اند. اما باید بگوییم که مقامات بلندپایه در اینجا دفن شدند و چنین نامی به خاطر اندازه بزرگ، شکوه و ابهت سازه برای آن انتخاب شده است. مقبره ها با دقت به شکل منحنی در سنگ ها کنده شده اند. امروزه مردم محلی و بازدید کنندگان زیادی از دور و نزدیک برای تماشا و تحسین کار بزرگ کارگران این سنگ های باستانی به مقبره پادشاهان می آیند.

اطلاعات بیشتر

آدرس: Paphos, Paphos, Cyprus

شماره تماس:‌ ۳۵۷۲۶۳۰۶۲۹۵+

فضا: فضای باز، مناسب برای ویلچر، موقعیت عکاسی و مناسب برای خانواده ها

مقبره پادشاهان از دیدنی های قبرس

آیوس لازاروس (کلیسای لازاروس مقدس) | Ayios Lazaros (The Church of Saint Lazarus)

معماری قبرس دارای پیشینه و فرهنگی غنی است. یکی از زیباترین معماری ها منطقه ساختمان باستانی کلیسای ارتدکس سنت لازاروس است. کلیسای آیوس لازاروس نام شناخته شده آن در میان مردم محلیست و در کنار آرامگاه لازاروس ساخته شده است. معماری قابل توجه آن و دیدنی های داخلش، نشانگر صنایع دستی بیزانسی در قبرس است. هر سال، هشت روز قبل از عید پاک، سنت های مذهبی مردم منطقه لارناکا در کلیسا برگزار می شود. موزه بیزانسی نیز تنها ۸۰۰ متر (۲۶۲۵ فوت) با این مورد از دیدنی های قبرس فاصله دارد با ۸ دقیقه پیاده روی به آن خواهید رسید.

اطلاعات بیشتر

ساعت بازدید: یکشنبه ها و دوشنبه ها ساعت ۸:۰۰ صبح تا ۱۸:۳۰ عصر

آدرس: Larnaca, Larnaca, Cyprus

شماره تماس: ۳۵۷۲۴۶۵۲۴۹۸+

فضا: فضای داخل سالن، جاذبه تاریخی، معماری تماشایی و مناسب برای خانواده ها و کودکان

کلیسای لازاروس-مقدس

پارک باستان شناسی کاتو پافوس | Kato Paphos Archaeological Park

پارک باستان شناسی کاتو پافوس ترکیبی از زندگی اجتماعی و فرهنگی یونان و روم باستان است. این سایت شهری باستانی است که از دوران ماقبل تاریخ تا قرون وسطی محل زندگی مردم بود. یکی از کشف های قابل توجه در این مکان، شامل چهار ویلا از دوره رومی با موزاییک های تماشایی که هنوز هم دست نخورده مانده، است. پارک (سایتی متعلق به میراث جهانی یونسکو) هنوز تحت حفاری قرار دارد و تلاش می کنند اسرار نهفته داخل آن را کشف کنند. از جزییات عبادت و پرستش مسیحیان اولیه تا جزییات زندگی ساکنان اولیه جزیره در حال تحقیق است.

اطلاعات بیشتر

ساعت بازدید: دوشنبه تا یکشنبه ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۱۷:۰۰ عصر

آدرس: Kato, Paphos, Cyprus

شماره تماس: ۳۳۵۷۲۶۳۰۶۲۱۷+

فضا: فضای باز، جاذبه تاریخی، معماری تماشایی و مناسب برای خانواده ها و کودکان

پارک باستان شناسی کاتو پافوس

قلعه پافوس | Paphos Castle

قلعه پافوس به عنوان قلعه ای برای حفاظت از بندر ساخته شده و به گونه ای جادویی در دریا قرار دارد. این سازه در طول تاریخ چندین بار تخریب و مجدد بازسازی شده و همواره استوار در جای خود ایستاده است. قلعه یکی از دیدنی های قبرس به حساب می آید و هر سپتامبر فستیوال آفرودیت در آن برگزار می شود. پافوس فرهنگی غنی داشته و به همین خاطر، آن را به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا در سال ۲۰۱۷ انتخاب کردند. قلعه نمایشی کامل از قدرت هایی است که قبرس در آن زمان داشته است.

اطلاعات بیشتر

ساعت بازدید: یکشنبه تا دوشنبه ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۱۹:۳۰ عصر

آدرس: Kato, Paphos, Cyprus

فضا: فضای باز، جاذبه تاریخی، معماری تماشایی و مناسب برای خانواده ها و کودکان

قلعه پافوس

کوه المپ | Mount Olympus

دوستداران ماجراجویی، عاشق این مورد از دیدنی های قبرس هستند. کوه المپ معروف مرتفع ترین نقطه در قبرس است و در ارتفاع ۱۹۵۲ متری (۶۴۰۴ فوت) قرار دارد. قله در کوه های تروودوس تقریبا در مرکز جزیره واقع شده است و چشم انداز زیبایی به سرزمین های پر پیچ و تاب اطراف و دریای مدیترانه دارد. از این فرصت برای گرفتن عکس های زیبا از مناظر جزیره استفاده کنید (اما این کار را با احتیاط انجام دهید). در تابستان، مارها در سراسر منطقه به دنبال سایه یا غذا می گردند. اطمینان حاصل کنید که لباس مناسب بپوشید و تجهیزات کامل همراه خود داشته باشید. دافع حشرات ببرید و از مسیرهای پیاده روی در جنگل دور نشوید. اگر تصمیم به بازدید در فصل زمستان را دارید می توانید در این کوهستان زیبا اسکی هم بکنید.

اطلاعات بیشتر

ساعت بازدید: یکشنبه تا دوشنبه ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۱۹:۳۰ عصر

آدرس: Platres , Limassol , Cyprus

فضا: فضای باز، منظره، بکر و مناسب برای ورزشکاران

کوه دیدنی های قبرس المپ

قلعه کلوسی | Kolossi Castle

کلوسی نقش مهمی در تاریخ قبرس بازی کرده و زمین های اطراف آن زمانی که به عنوان مزرعه نیشکر استفاده می شد. امروز، روستاهای اطراف قلعه تاکستان های معروفی دارند. خرابه های کلوسی شامل آشپزخانه، کارخانه شکر، شومینه و اتاق اصلی قلعه است. علاوه بر این، شما می توانید به گشت و گذار در مزارع زیبا و طبیعت اطراف هم بپردازید  و مقصدی ایده آل برای مسافرت های خانوادگی تان خواهد بود.

اطلاعات بیشتر

ساعت بازدید: یکشنبه تا دوشنبه ساعت ۸:۰۰ صبح تا ۱۹:۳۰ عصر

آدرس: Archbishop Makarios Avenue, Limassol , Cyprus

شماره تماس: ۳۵۷۲۵۹۳۴۹۰۷+

فضا: فضای باز، منظره، بکر، جاذبه تاریخی، مناسب برای خانواده ها و کودکان

کارخانه شکر قبرس

مسجد حلا سلطان | Hala Sultan Tekke

مسجد حلا سلطان به عنوان چهارمین مکان مقدس پرستش در اسلام محسوب می شود. اعتقاد بر این است که امه حرام، عمه پیامبر اسلام در اینجا مرده است. مسجد بر روی آرامگاه او ساخته شده است. درهای مسجد برای همه مردم بدون در نظر گرفتن دینشان باز بوده و محلی برای آرامش و تفکر است. شما می توانید حین بازدید از مسجد سری هم به دریاچه نمکی لارناکا که در فاصله کمتر از پنج دقیقه ای قرار دارد بزنید.

اطلاعات بیشتر

آدرس: Tekke Road, Larnaca, Cyprus

شماره تماس: ۳۵۷۲۵۹۳۴۹۰۷+

فضا: فضای داخل سالن، منظره، آرامش بخش، جاذبه تاریخی، مناسب برای خانواده ها، کودکان و ویلچر

مسجد حلا سلطان

دریاچه نمک لارناکا | Larnaca salt lake

دریاچه نمک لارناکا شبکه ای از چهار دریاچه نمکی است و دارای چندین گونه پرنده مهاجر است. در فصل زمستان، دریاچه ها محل مناسبی برای پرندگان صورتی رنگ و پا درازی به نام بلند فلامینگو هستند. در حالی که در تابستان درجه حرارت بالا باعث تبخیر آب شده و پوسته های نمکی برجا می گذارد. پیش از این، نمک استخراج می شد و یکی از بزرگترین صادرات جزیره بود. این موزد از دیدنی های قبرس تنها ۴ کیلومتر (۲٫۵ مایل) از فرودگاه بین المللی لارناکا فالصله دارد.

اطلاعات بیشتر

آدرس: Larnaca, Larnaca, Cyprus

فضا: فضای باز، منظره، موقعیت عکاسی، مناسب برای خانواده ها و کودکان

دریاچه نمک لارناکا

موزه قبرس | Cyprus Museum

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تاریخ تمدن قبرس، موزه بهترین دیدنی های قبرس است. هر چیز که در آن می بینید پیشینه ای شگفت را پشت سر گذاشته و بسیار با شکوه است. با بازدید از مجموعه نه تنها صنایع باستانی منطقه را می بینیید و با تاریخ جزیره آشنا می شوید، بلکه  در می یابید که جزیره قبرس چه نقش مهمی نقش در تمدن بشریت داشته است. حداقل یک ساعت را برای بازدید از راهروهای پر از عتیقه موزه اختصاص دهید. موزه برخی از قدیمی ترین میراث فرهنگی زمین و گنجینه های باستان شناسی منحصر به فرد را نمایش می دهد.

منبع: theculturetrip

اطلاعات بیشتر

ساعت بازدید: سشنبه تا جمعه ساعت ۸:۰۰ صبح تا ۱۸:۰۰ عصر

شنبه ها ۹:۰۰ صبح تا ۱۷:۰۰ عصر

یکشنبه ها ۱۰:۰۰ صبح تا ۱۳:۰۰ ظهر

آدرس: ۱ Museum , Nicosia , Cyprus

شماره تماس: ۳۵۷۲۲۸۶۵۸۵۴+

فضا: فضای داخل سالن، جاذبه تاریخی و قابل دسترسی با ویلچر

کلیسای جامع لیسبون، قدیمی ترین کلیسای شهر
کلیسای جامع لیسبون، قدیمی ترین کلیسای شهر
جزیره ستوان کثیری، جزیره ای ناشناخته در میان ارس
جزیره ستوان کثیری، جزیره ای ناشناخته در میان ارس
منطقه راس الخیمه امارات، گوهری نا آشنا برای ایرانیان
منطقه راس الخیمه امارات، گوهری نا آشنا برای ایرانیان
۷ مورد از ترسناک ترین پل های جهان کدام ها هستند؟
۷ مورد از ترسناک ترین پل های جهان کدام ها هستند؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code