تفریحاتی به یاد ماندنی در سرزمین آب های کریستالی، مالدیو

دیدنی های مالدیو | Maldives Attrction

مالدیو، بخش آفتابی زندگی (Maldives, the sunny side of life)، شعاری است که مالدیو برای افرادی که از این مجمع الجزایر جذاب دیدن می کنند، انتخاب کرده است. سواحل شنی سفید، آب فیروزه ای گرم و لذت بخش و آفتابی که انگار تنها در این بخش از شهر می تابد، این ها مالدیو را تعریف می کنند. دیدنی های مالدیو بسیار زیاد هستند و شما هرچه که بخواهید را در این کشور آسیایی پیدا می کنید، اگر می خواهید در یک هتل لوکس چند روزی به آرامش برسید، اگر هیجاناتی مانند غواصی و اسنورکلینگ شما را راضی می کند و یا می خواهید که در میان بازارهای محلی جالب گردش کنید، به مالدیو بروید. در ادامه این متن الی گشت شما را با بخشی از دیدنی های مالدیو آشنا می کند. با ما همراه باشید:

دیدنی های مالدیو

صخره موز | Banana Reef

مطالب مرتبط:
بهترین جاذبه های فرهنگی ماله، پایتخت مالدیو
چطور از مالدیو با هزینه بسیار کم لذت ببریم؟

در غرب فاروکول هوفوشی (Farukolhufushi)، مکانی خواهید یافت که می توانید، صخره های دریایی شگفت انگیزی به نام صخره موز را تماشا کنید. این صخره ها که درست شبیه موز هستند برای غواصان حرفه ای و مبتدی مناسبند و در آنجا می توانید از غارها، صخره های مرجانی و … لذت ببرید. در انتهای قسمت جنوبی صخره ها، دیواره ای با چند غار کوچک خواهید یافت که پر از ماهی های رنگارنگ و دیدنی است. پس پیشنهاد می شود که اگر علاقه به موجودات دریایی دارید، صخره موز همان جایی است که باید باشید.

صخره موز | Banana Reef

جزیره هولهوماله | Hulhumale

هولهوماله در شمال ماله و فرودگاه قرار دارد که توسط یک گذرگاه به آن ها متصل می شود. جالب است بدانید که این جزیره کاملا مصنوعی است و حدود یک کیلومتر مربع مساحت دارد. این پروژه از سال ۱۹۹۷ به وجود آمد تا برای جمعیت رو به افزایش ماله مفید باشد. شما در این جزیره تجربه خوردن غذای مالدیوی را همراه با خانواده های محلی خواهید داشت و با آن ها می توانید سفری داشته و اسنورکلینگ کنید.

جزیره هولهوماله | Hulhumale

بازار ماهی ماله | Male Fish Market

از دیگر دیدنی های مالدیو به بازار ماهی ماله می توان اشاره کرد که در شمال جزیره و در غرب میدان جمهوری وقع شده و یکی از بهترین روش های ارتباط با مردم محلی است که می توانید آن ها را در زندگی روزمره‌شان تماشا کنید. با اینکه فعالیت بازار ماهی زمان مشخصی ندارد، اما اگر می خواهید زمانی بروید که ماهیگیران بیشتری در آنجا هستند، بهتر است عصر و غروب را انتخاب کنید. محبوب ترین ماهی که در این بازار عرضه می شود، ماهی تن است و دیگر غذاهای محلی را می توانید در اینجا تجربه کنید.

بازار ماهی ماله | Male Fish Market

کاخ مولیاژ | Mulee’aage Palace

این کاخ زیبا به سبک کلونیال یا استعماری (colonial-style) ساخته شده و در مرکز تاریخی ماله قرار دارد. کاخ مولیاژ در سال ۱۹۰۶ توسط سلطان محمد شمس الدین سوم ساخته شد تا سکونتگاه پسرش باشد اما حکومت او قبل از وقوع این اتفاق، سرنگون شد. این ساختمان سپس به عنوان سکونتگاه خصوصی ریاست جمهوی مالدیو انتخاب شد و همچنان همین کاربری را دارد و داخل آن برای بازدید عموم باز نیست؛ اما این کاخ که از دیدنی های مالدیو به حساب می آید دارای نمای بیرونی بسیار زیبایی است که دیدن آن ارزش زیادی دارد.

کاخ مولیاژ | Mulee'aage Palace

موزه ملی | National Museum

موزه ملی در پایتخت مالدیو، ماله و در میان پارک سلطان واقع شده است. این موزه از نوامبر سال ۱۹۵۲ افتتاح شد و با بازدید از آن می توانید مجموعه بزرگی از آثار تاریخی از جمله لباس و پارچه، عکس، صنایع دستی و آثاری از دوره اسلامی را مشاهده کنید. بخش زیرین موزه به دوره قرون وسطی اختصاص دارد و در بخش بالایی، آثاری از دوره مدرن شامل جعبه های لاکی معروف مالدیو را به نمایش می گذارد.

موزه ملی | National Museum

ساحل فولاهادهو | Fulhadhoo Beach

این ساحل در جزیره ای با همین نام واقع شده و تا آنجا توسط قایق های پرسرعت تقریبا ۲ ساعت از ماله راه است. این ساحل تقریبا خالی از سکنه است و تنها ۲۵۰ نفر در روستایی در بخش شرقی جزیره زندگی می کنند. شما با دیدن این ساحل واقعا فکر می کنید که به بهشتی رسیده اید که کسی تا به حال پایش را آنجا نگذاشته است. سواحل سفید بی نظیر، درختان نخل و تالاب هایی با آب فیروزه ای و شفاف، میزبان شما در این ساحل خواهند بود.

ساحل فولاهادهو | Fulhadhoo Beach

ساحل مادهو | Maadhoo Beach

ساحل مادهو در جزیره کودو فینولهو (Kuda Finolhu) در جنوب جزیره مرجانی ماله واقع شده و یک جزیره خالی از سکنه است. تورهای یک روزه ای به این مسیر برگزار می شود که در آن می توانید یک پیک نیک متفاوت در این ساحل داشته باشید، در سواحل شن سفید قدم بزنید و از تماشای آب های کریستالی جزیره لذت ببرید. مسیرهای پیاده روی جالبی در این منطقه وجود دارد که شما را به ماجراجویی در جزیره می برند.

ساحل مادهو | Maadhoo Beach

بازار محلی ماله | Male Local Market

این بازار محلی در کنار ساحل شمالی یک بلوک دورتر از بازار ماهی ماله واقع شده است. در مقایسه با جنب و جوش روزمره این محله، بازدیدکنندگان این منطقه خاص را جایی می یابند که بدون هرگونه دغدغه می توانند خرید کنند. فروشندگان این بازار، محصولات خود را در دکه های شخصی به فروش می رسانند. برخی از خوراکی هایی که در این بازار خواهید دید عبارتند از سبزیجات محلی، آجیل، چیپس، میوه، ترشی، بسته های شیرینی و موزهایی که از طنابی آویزان هستند. در این مورد از دیدنی های مالدیو محصولات بین المللی نیز وجود دارد. برای اینکه بتوانید تخفیف بگیرید، بهتر است که پول محلی و خرد به همراه داشته باشید تا بتوانید هر چیزی که هوس کردید را خریده و امتحان کنید.

بازار محلی ماله | Male Local Market

کاخ تیماژ | Theemuge

این کاخ که در سال ۱۹۹۴ تکمیل شد، در شمال ماله و در بخش شمالی جزیره مرجانی ماله قرار گرفته است و یکی از بهترین دیدنی های مالدیو محسوب می شود. اولین رییس جمهور منتخب دموکراتیک مالدیو، این کاخ را محل سکونت خود قرار داد، اما به دلیل هزینه های بالای نگهداری آن به کاخ قبلی برگشت. تاریخ نگاران معتقدند دوره تمیاژ (Theemuge) اولین حکومت اسلامی مالدیو بوده است.

منبع: vacationidea.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد