بلیط هواپیما

در ایتالیا چگونه رفتار کنیم؟

حمل و نقل و پوشش مناسب در ایتالیا

برای سفر به هر کشوری باید با شیوه های حمل و نقل در آن کشور آشنا شوید تا برای رفتن به نقاط مختلف و جا به جایی به مشکلی برنخورید. همچنین پوشش مناسب در کشور مقصد بسته به فرهنگ و شرایط محیطی مانند آب و هوا و راه ها هم بسیار اهمیت دارد. با الی گشت همراه باشید و با حمل و نقل و پوشش در ایتالیا آشنا شوید:

little italy street

رانندگی کردن یا رانندگی نکردن، مساله این است!

مطالب مرتبط:
ریزه کاری های سفر به ایتالیا
در سفر به ایتالیا حواستان به زمان باشد!

استفاده از خودروهای کرایه شده بدون راننده در شهرهای بزرگ اصلا توصیه نمی شود زیرا شما درگیر ترافیک و محدوده طرح ترافیک (ZTL) می شوید اما برای رفتن به مناطق بیرون شهر و روستاها، اجاره خودرو می تواند گزینه ای مناسب محسوب شود. راننده های ایتالیایی عموما سلطه جو و مهاجم هستند. اما وقتی در تعقیب ماشین دیگری حرکت کنید، رانندگی در ایتالیا چندان اعصاب خرد کن نخواهد بود. جاده ها مناسب بوده و مناظر بین شهری عموما زیبا و دیدنی هستند. معمولا در ایتالیا پیدا کردن جای پارک، دشوارتر از رانندگی بوده در خیابان های این کشور جاهای پارک سفید، رایگان بوده و برای محل های آبی باید پول پرداخت کنید. برای این منظور باید در پارک مترهای نصب شده پول واریز کافی بریزید.

milan buses

انواع حمل و نقل عمومی

بیشتر شهرهای ایتالیا به نوعی هستند که می توانید با پای پیاده در آن گشت و گذار کنید. اما احتمالا در برخی موارد نیاز به استفاده از خدمات حمل و نقل عمومی خواهید داشت. بلیط وسایل حمل و نقل عمومی را باید از دکه های خیابانی یا tabaccaio  تهیه کنید که اعتبار آن ها تنها برای یک سفر و گاهی چند سفره یا دارای محدودیت زمانی است. برای مثال در شهر روم یک بلیط یک و نیم یورویی برای ۱۰۰ دقیقه اعتبار داشته و طی این مدت شما می توانید از هر تراموا ؛ اتوبوس یا خط مترویی  که مایل هستید استفاده کنید. اگر برای چند روز در یک شهر خواهید ماند، استفاده از بلیط های موسوم به travel pass برای شما مقرون به صرفه خواهد بود. در ونیز، هزینه یک سفر با اتوبوس های آبی مبلغ ۷ و نیم یورو است ولی بسیاری از بلیط های یک روزه در این شهر به قیمت ۲۰ یورو فروخته می شوند که فاقد محدودیت استفاده هستند و طی زمان قید شده در آن شما می توانید به طور نامحدود از خدمات حمل و نقلی استفاده کنید.

saint marks basilica

لباس مناسب بپوشید

نوع پوشش شما در کشو ایتالیا که مرکز فشن و مد است، اهمیت زیادی دارد. اما این موضوع را در نظر داشته باشید که برای دیدن محوطه های باستانی و دیدنی های این کشور حتما لباس راحتی به تن داشته باشید. این موضوع به ویژه درباره کفش ها صدق می کند چون شما باید مسافت زیادی را به صورت پیاده بپیمایید. به خاطر داشته باشید که راه رفتن با کفش های رسمی یا کفش پاشنه بلند در مسیرهای ناهموار و سنگ فرش ها به قوزک و پاشنه پای شما فشار زیادی وارد می کند. این نوع لباس پوشیدن برای میهمانی های عصرانه مناسب تر است. در اماکن مذهبی نیز باید مراعات لباس پوشیدن را کرده و اگر از کلیسای سنت پیتر (St Peter’s Basilica) یا سنت مارک (St Marks) در ونیز دیدن می کنید نباید با لباس آستین رکابی که شانه های شما مشخص است یا شلوار کوتاه ظاهر شوید.

بزرگترین اشتباهات مردم هنگام سفر به ایتالیا
بزرگترین اشتباهات مردم هنگام سفر به ایتالیا
پالرمو را از آسمان ببینید + ویدئو
پالرمو را از آسمان ببینید + ویدئو
همراه با این ویدیو از شهر دیدنی ونیز دیدن کنید
همراه با این ویدیو از شهر دیدنی ونیز دیدن کنید
۶ جاذبه دیدنی در ناپل ایتالیا
۶ جاذبه دیدنی در ناپل ایتالیا