تایلند، بهشتی برای معتادان خرید!

راهنمای خرید در تایلند

تایلند، کشور رنگارنگ آسیایی، جایگاه زیباترین بازارهای جنوب شرق آسیا و یکی از بهترین مقاصد دنیا برای عاشقان خرید است. تایلند از دو واژه ی تای و لند به معنی سرزمین حوری تشکیل شده است؛ نامی کاملا برازنده برای این کشور دیدنی آسیایی. درسفر به تایلند، روی توانایی چانه زدنتان حسابی کار کنید، در بازار های شلوغ و رنگارنگ آن، اگر معامله کردن را بلد نباشید، تقریبا به فروشنده ها توهین کرده اید! خرید در تایلند قطعا تجربه ی لذت بخشی برایتان خواهد بود. با الی گشت همراه باشید تا چند توصیه ی خرید در این کشور آشنا شوید.

خرید در تایلند

از کجا خرید کنیم؟

مطالب مرتبط
یکشنبه بازار چیانگ مای، خریدی ارزان و آسان
با دیدن این تصاویر برای خرید به استانبول می روید

بانکوک

پایتخت شلوغ تایلند، بانکوک، به سرعت در حال پیشرفت است. در اینجا می توانید بهترین محصولات تکنولوژی را در مرکز تجارت جهانی خریداری کنید، اما سوخومیت مرکز قدیمی و اصلی خرید در این شهر است. اگر سفر کوله گردی را تجربه می کنید به احتمال زیاد دلتان نمی خواهد تجربه ی خرید در مسیر خائو سان را از دست بدهید. جایی که در آن میتوانید از جواهرات گرفته تا لباس های کپی برند های مشهور و از همه مهم تر سوغاتی های مناسبی پیدا کنید.

برای یک تجربه ی متفاوت به بازار آبی دانمون سادوک بروید. این بازار در فاصله ی ۸ تا ۱۰ دقیقه ای از بانکوک قرار گرفته و می توانید با اتوبوس خودتان را به آنجا برسانید.

بازار تایلندی

چیانگ مای

شهر تاریخی و زیبای چیانگ مای، در شمال تایلند قرار دارد. این شهر، مرکز فرهنگی، گردشگری و اقتصادی تایلند نیز به شمار می آید. در چیانگ مای می توانید بهترین بازار های شبانه را پیدا کنید که از جذاب ترین مراکز خرید تایلند محسوب می شوند. در این بازار های بزرگ می توانید غرفه های مختلفی را بینید که در دو طرف خیابان قرار گرفته اند. بهتر است حواستان به هر دو طرف بازار باشد تا هیچکدام از محصولات جالبی که این بازار برای عرضه دارد را از دست ندهید.

بازار تایلند

چه چیزهایی بخریم؟

در اینجا می توانید لباس های کپی برند های معروف را در بیشتر بازار ها پیدا کنید که قیمت کم، اما  ظاهر بسیار مناسبی دارند. همچنین در تایلند کت و شلوار دست دوزی که مخصوص شما طراحی شده باشد رواج دارد. می توانید به یکی از خیاطی های معروف شهر بروید و یک دست کت و شلوار مخصوص خودتان را تحویل بگیرید. می توانید لباس هایی که از ابریشم تایلندی تهیه می شوند مثل کیف، کیمونو و یا دامن را بخرید. سارونگ پشمی (لباس سنتی تایلندی) را تقریبا در همه جا می توانید با رنگ ها و طرح های متنوعشان پیدا کنید که قیمتی در حدود ۷۸ بات یا ۲ یورو دارند.

سارونگ تایلندی

برای سوغاتی چه چیزی بخریم؟

کوسن های مخصوص تایلندی که ظاهر مثلثی شکل و فوق العاده نرمی دارند گزینه ی بسیار خوبی هستند. در همه جای تایلند می توانید این کوسن ها را در شاد ترین رنگ ها پیدا کنید. همینطور میز چوبی پایه فیلی که در اینجا زیاد می توانید پیدا کنید، گزینه ی خوبی برای عاشقان صنایع دستی است.

میز چوبی تایلندی

منبع: www.gapyear.com

معرفی هتل ۴ ستاره هالیدی این در پاتایا
۴۰ نکته مهم که قبل از سفر به تایلند باید بدانید!
با ۲۰ میوه خارق ‌العاده تایلندی آشنا شوید (بخش اول)
معرفی هتل ۵ ستاره زیگن هتل در پاتایا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code