بلیط هواپیما

راهنمای خرید در تایلند

راهنمای خرید در تایلند

یکی از جذاب ترین فعالیت های گردشگری در تور تایلند، خرید می باشد. از لحظه ای که وارد تایلند می شوید با انبوهی از اقلام برای خرید مواجه خواهید شد. اقلام محلی از محصولات ابریشمی تا کاسه های چوبی و رنگارنگ و متفاوت است.

هر آنچه که به دنبال آن هستید در بانکوک یافت می شود. اما بانکوک تنها گزینه شما نیست و دیگر شهرهای تایلند نیز دارای محصولات تخصصی خود هستند و مراکز خرید بزرگ و شیک را در خود جای داده اند.

به یاد داشته باشید که چانه زنی در همه جا به جز سوپر مارکت ها و هتل ها یک قانون است. حتی در بوتیک های بزرگ و شیک نیز به اندکی مذاکره نیاز است. اما به خاطر داشته باشید که فروشگاههایی با قیمت ثابت نیز چندان گرانقیمت نبوده و نوعی گارانتی دارند.

بازارهای تایلند

فروشگاه های دارای تهویه مطبوع بهترین ایده در شهرهای بزرگ هستند، اما این بازارهای محلی هستند که بهترین تخفیفات را دارند.

بازدید از این بازارها برای جمعیت و لمس هیجان آن ارزش دارد. همراه داشتن یک دوربین را فراموش نکرده و زود به بازار بروید زیرا در میانه روز به شهر ارواح تبدیل می شوند.

یکی از مشهور ترین بازارها در تایلند بازار شبانه است که می توان ابریشم عالی، صنایع دستی، لباس و دیگر محصولات را با قیمت حراج بیابید.

همیشه قیمت ها را از چند غرفه بپرسید تا قیمت اصلی دستتان بیاید، سپس با فروشنده ها مذاکره کنید مطمئناً در پایان روز از تخفیفی که گرفته اید راضی تر خواهید بود.

بهترین خرید ها در تایلند

عتیقه جات: اگر یک مجموعه دار مطلع و آگاه هستید در اینصورت اشیاء ارزشمندی را از فروشگاه های شیک یا بازار Thieves’ Market  تهیه خواهید کرد. متخصصان در موزه ملی در بانکوک در روزهای یک شنبه و دو شنبه با مردم ملاقات می کنند و درباره اصل بودن آثار هنری و عتیقه آموزش می دهند. برای خارج کردن عتیقه های اصل یا گنجینه های هنری از این کشور باید تأییدیه صادرات به همراه داشته باشید.

هنر: نقاشیهای هنرمندان تایلندی در شالیزارهای برنج یا زمینه های برگرفته از معابد در گالری ها و مغازه های شهرهای اصلی به فروش می رسند.

انگ برداری: (نقاشی سایشی) با سنگ معبد روی کاغذ برنجی یک سوغاتی متداول دیگر است.

برنز: برنز در تایلند اهمیت زیادی دارد و امروزه برای لوازم رو میزی و چراغ و مجسمه به کار می رود.

سنگ های قیمتی: بانکوک مدعی است که برترین مرکز جواهرات دنیاست. سنگهای قیمتی مانند یاقوت در این کشور استخراج می شود، در حالی که سایر سنگ ها با قیمت مناسب تر از سایر کشور ها وارد می شوند.

صنایع دستی: صنعتکاران تایلندی با مهارت و حوصله انواع کالاهای دستی را تولید می کنند. هر منطقه دارای اقلام تخصصی خود می باشد.

پارچه و ابریشم تایلندی

سفال

اقلام لعابی

جواهرات

نکته: جواهرات را تنها از فروشگاه های معتبر خریداری کنید.

لباس

چند دلیل خوب برای سفر به شرق آسیا، مالزی
چند دلیل خوب برای سفر به شرق آسیا، مالزی
۱۴ مکان دیدنی شهر دوبی (قسمت اول)
۱۴ مکان دیدنی شهر دوبی (قسمت اول)
سفری به یادماندنی به جنوب شرق آسیا
سفری به یادماندنی به جنوب شرق آسیا
سفری کم هزینه به جنوب شرق آسیا
سفری کم هزینه به جنوب شرق آسیا