راهنمای خرید در میلان ایتالیا

مراکز خرید در میلان

میلان مرکز اصلی مد ایتالیا می باشد و شرکت‌های معروفی در زمینه مد مانند آرمانی، ورساچه، پرادا و … در میلان شعبه های خوبی دارند. معماری میلان حرفی برای گفتن باقی نمی گذارد، خیابان ها با نقاشی های دیواری تزئین شده اند و چندین مناظر زیبا مانند کلیسای جامع دومو در میلان وجود دارد. البته این شهر علاوه بر جاذبه های توریستی و تاریخی فروشگاه های بسیارخوبی برای خرید دارد. این مقصد، محلی جذاب است برای آن هایی که عاشق خرید هستند. به نظر عادی می رسد اما خرید در کشوری غیر از کشور اصلی خودتان همیشه آنقدر خوب است که حتی اگر در زندگی روزمره خود علاقه چندانی به آن نداشته باشید، در دیگر کشورها این اتفاق بسیار خوش آیند است. خرید در میلان بسیار لذت بخش و مفرح است زیرا فروشگاه های معتبر زیادی با کالاهای بسیار متفاوت در این شهر وجود دارند. پس اگر خرید برایتان جذاب است، با الی گشت همراه باشید.

میلان ایتالیا

خرید از طراحان برتر مد

مطالب مرتبط:
هزینه های سفر به میلان
۴ غذای سنتی از میلان

بهترین مراکز خرید در میلان آن هایی هستند که در محله مثل طلایی کوادریلاترو دئورو وجود دارند. در این قسمت خیابان های فوق العاده ای مانند ویا مونتناپلئون و خیابانی موازی در آن به نام ویا دیا اسپیگا با فروشگاه های بسیار زیبا و خوش استایل وجود دارند. این دو با خیابانی به نام ویا سنت آندرئا به هم متصل هستند. باورش سخت است که اگر بدون دیدن مغازه ها از این خیابان ها عبور کنید ۱۵ دقیقه بیشتر وقتتان را نمی گیرد. اما با بودن شعبه هایی از شرکت های گوچی، پرادا، ورساچه، والنتینو و فراگامو در ویا مونتناپلئون و فروشگاه های آرمانی، فندی  و … در سنت آندرئا می توانید به راحتی انتظار یک روز کامل گشت را در این منطقه کوچک داشته باشید.

مد از نوع دیگر در منطقه پیاده روی ویا دی فیوری چیاری (نزدیک موزه براررا) و منطقه ویا سولفرینو یافت می شود. همچنین مغازه هایی در این مناطق هستند که اگر می خواهید قیمت کمتری هزینه کنید می توانید از آن ها بازدید کنید. کفش فروشی های زیادی در اینجا هستند و همچنین لباس های قدیمی تر برندهای معروف را در کورسو بوئنوس آیرس پیدا می کنید که تخفیف خوبی خورده اند. فروشگاه های مستقیمی نظیر آر جی اوتلن (خیابان ویا زومبینی ۳۷) و وستی استاک (در پیازا لاواتر) نیز ارزش دیدن دارند.

خرید در میلان

لوازم خانه

اگر عاشق دکوراسیون هستید به پیازا سن بابیلا در جنوب خیابان مونتناپلئون، کورسو مون فورته، ویا دورینی و خیابان های اطراف آن ها بروید؛ جایی که پر از فروشگاه های لوازم خانگی هستند. در این فروشگاه ها اجناس متفاوتی مثل صندلی، چراغ خواب، لوستر، گلدان و … پیدا خواهید کرد.

فروشگاه های بریکَ برک پورتوبلو رود

منطقه مدرن اطراف ناویگلی در میلان پر از عتیقه فروشی، فروشگاه‌های قومی، مد و فروشگاههای اجناس دسته دوم است.

فروشگاهی در میلان

چه زمانی خرید در میلان مناسب است؟

تخفیف سراسری “سالدی” در ژانویه و تیر برگزار می شود. در این جشنواره تخفیف های ۵۰% و حتی بیشتر را می توانید انتظار داشته باشید. این زمانی است که می توانید آخرین آیتم های مدی که وجود دارند را خریداری کنید.

میلان همچنین دو بار در سال “هفته مد” برگذار می کند که یکی از آن ها در اواخر بهمن ما و دیگری در مهرماه شکل می گیرد. درست است که این اگر در این جشنواره ها به میلان بیایید اجناس بسیرار خوبی را خرید خواهید کرد اما به دلیل معروفیت آن انتظار یک میلان بسیار شلوغ را داشته باشید.

ساعات فعالیت از ۹:۳۰ صبح تا ۱ ظهر و از ۳ تا ۷:۳۰ عصر می باشد. بوتیک ها و فروشگاه های زیادی هم در این جشنواره ها هستند که در ظهرها نیز باز می باشند. دوشنبه ها، خوراکی فروشی ها تنها در صبح و دیگر فروشگاه ها فقط عصر ها باز هستند.

میلان

چه چیزی بخریم؟

بستگی به نرخ ارز، قیمت های فروشگاه های برندهای معروف ایتالیایی از دیگر نقاط مثل لندن یا نیویورک ۲۰ تا ۴۰ درصد ارزان تر هستند. پس می توانید لباس های مورد نظرتان را در لیست خرید بگذارید. کفش نیز ارزش خرید در میلان را دارد: دو فروشگاه معروف آلفانسو گارلاندو در انتهای خیابان ویا مدونیا در مقابل هم قرار گرفته و منتظر شما هستند. اگر وسایل و یا لباس هایی که خریده اید را نمی توانید در طول روز حمل کنید، بیشتر فروشگاه ها این امکان را برایتان در نظر گرفته اند که اجناستان را در زمانی که بخواهید به هتل اقامتتان بفرستند.

در میلان، ملافه و حوله های بسیار خوبی نیز پیدا می شوند. می توانید از فرته (ویا مانزونی ۱۱) دیدن کنید. C&C (ویا دلا اسپیلا ۵۰) کوسن های ابریشمی، رومیزی های پارچه ای، گلدان و دیگر تزیینات بسیار خوبی دارد. فروشگاه “های تک” نیز برای خرید قهوه جوش آلسی و لوازم خانه بسیار مناسب است.

فروشگاه در میلان

کورسو بوئنوس آیرس

کورسو بوئنوس آیرس بلندترین خیابان خرید در اروپا است که می توان آن را با خیابان آکسفورد لندن و یا خیابان کمپس الیه سیس پاریس مقایسه کرد. این خیابان ۱ کیلومتر مسافت دارد و بیش از ۳۵۰ فروشگاه با برندهایی از ایتالیا و سراسر دنیا را در بر گرفته است. علاوه بر بلندترین خیابان خرید در اروپا، کورسو بوئنوس آیرس بلندترین خیابانی است که فروشگاه هایش بیشتر لباس عرضه می کنند. تخفیف های خوبی در این منطقه در فصل های متفاوت گذاشته می شود که فرصت خوبی است که لباس های با کیفیتی با قیمت پایین از قیمت اصلی آن خریداری کنید.

آیا می دانستید؟

فروشگاه بزرگ جیورجیو آرمانی در ویا مانزون میلان، بزرگ ترین فروشگاه این برند در دنیا است.

فروشگاه اصلی پرادا در گالریا ویتوریو امانوئله به تاریخ ۱۹۱۳ بر می گردد.

اگر یک ماشین کرایه کنید، می توانید به سراواله اسکریویا بروید. این مسیر یک ساعته شما را به دهکده ای با بیش از ۱۵۰ فروشگاه برند نظیر بولگاری، پرادا و .. می رساند. که در بیشتر مواقع آن ها تا ۷۰% حراج خورده اند.

مرکز خرید در میلان

خرید در میلان یکی از تفریحات گردشگرانی است که به این شهر می آیند. در تورتان به ایتالیا می توانید این تجربه را به همراه دیگر تفریحات هیجان انگیز موجود در شهرهای متفاوت این کشور داشته باشید.

منبع: thetravelmagazine.net

موزه‌ کاپیتولین در رم
موزه‌ کاپیتولین در رم
راهنمای سفر به سیسیل در ایتالیا
راهنمای سفر به سیسیل در ایتالیا
تاریخچه پاستا ایتالیایی در گذر زمان
تاریخچه پاستا ایتالیایی در گذر زمان
کلیسای جامع میلان، بزرگ ترین کلیسای ایتالیا
کلیسای جامع میلان، بزرگ ترین کلیسای ایتالیا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code