راهنمای سفارت اتریش و اخذ ویزای این کشور

راهنمای سفارت و ویزای اتریش

اتریش، یکی از کشورهای اروپای مرکزی است که دارای فرهنگ و تاریخ قوی و جاذبه های بسیار زیادی برای تمامی افرادی است که علاقه مندند تا به این کشور سفر کنند تا از نزدیک جاذبه ای طبیعی و تاریخی این کشور اصیل اروپایی را ببینند. اگر شما برای اولین بار است که قصد سفر به این کشور را دارید، در ادامه با الی گشت همراه باشید تا راهنمای سفارت اتریش و اخذ ویزای این کشور را به اتفاق هم مرور کنیم.

جاذبه های توریستی اتریش

اتریش

مطالب مرتبط:
این غذاها محبوب اتریشی هاست!
۷ مورد از برترین جاذبه های گردشگری اتریش

اتریش (Austuria) یکی از کشورهای اروپای مرکزی است که با آلمان، جمهوری چک، اسلوواکی، مجارستان، ایتالیا، اسلوونی، لیختن اشتاین و سوئیس، مرز مشترک دارد. اتریش تلفظ فرانسوی نام این کشور است و به زیان آلمانی اوسترریش، تلفظ می شود. البته فارسی زبانان این کشور را نمسا یا نمسه می نامیدند. این کشور پس از پایان جنگ جهانی دوم از سال ۱۹۴۵ به این طرف، یک جمهوری فدرال بوده است. صدر اعظم توسط مردم در اتریش انتخاب می شود. اتریش بعد از کشورهای سوئیس، دانمارک، سوئد، آمریکا، آلمان و ژاپن در مکان هشتم ثروتمندترین کشورهای جهان قرار گرفته‌است. پایتخت این کشور وین است و زبان رسمی این کشور، زبان آلمانی است. طبق آمار، مردم این کشور ۹۸درصد به زبان آلمانی صحبت می کنند. واحد پولی این کشور یورو است. درباره ی پرچم این کشور افسانه ها می گویند که در زمان حکومت دوک لئوپولد پنجم از فرمانروایان اتریش در اواخر قرن ۱۲ام، پس از یک نبرد سخت در حالی که سرتا پای لباس او که به رنگ سفید بود، به خون آغشته شده بود، زمانی که دوک کمربند خود را باز کرد، تنها به صورت نواری در زیر کمربند او به رنگ سفید باقی مانده بود. زمان زیادی نگذشت که این اتفاق تبدیل به سمبلی دراتریش شد و پرچم اتریش را بر اساس آن طراحی کردند.

نقشه و پرچم اتریش

نماد کشور اتریش که یک عقاب تاج دار است از سال ۱۹۱۹ در محافل جهانی به کار می رفته است اما بعدها در سال ۱۹۴۵، زنجیر گششته نیز به این نماد و در قسمت پاهای این عقاب اضافه شد و از آن زمان به بعد، نماد رسمی اتریش شد. عقاب در این نشان سمبل قدرت، تاج تخت و دیوارنمای عقاب به غنوان سمبل مردم طبقه متوسط جامعه، داس سمبل زراعت و کشاورزی، چکش سمبل صنعت و در آخر زنجیر گسسته سمبل آزادی از دیکتاتوری نازیسم است. شما می توانید با حضور در سفارت کشور اتریش بنا بر درخواست خود و به شرط تکمیل بودن مدارک، ویزای توریستی، ویزای تجاری، ویزای دیدار از بستگان، ویزای سفرهای رسمی و ویزای ترانزیت را در صورت تایید سفارت، دریافت نمایید.

اطلاعات کلی از سفارت اتریش در تهران

آدرس: خیابان نیاوران، خیابان باهنر، خیابان مقدسی، خیابان محمود احمدی زمانی، کوچه میر ولی، پلاک ۶_۸٫

آدرس دوم برای دسترسی به سفارت اتریش: نیاوران، خیابان باهنر، خیابان مقدسی، خیابان میری، کوچه میرولی، پلاک ۸-۶

کدپستی: ۱۹۷۹۶۳۳۷۵۵

تلفن بخش کنسولی: ۲۲۷۵۰۰۴۶ ۲۱ ۰۰۹۸

تلفن دیگر امور:  ۲۲۷۵۰۰۴۰  ۲۱  ۰۰۹۸

فاکس:  ۲۲۷۰۵۲۶۲  ۲۱  ۰۰۹۸

پست الکترونیکی: teheran-ob(at)bmeia.gv.at

ویزای شنگن

شرایط و اصول کلی روند درخواست ویزا

کشور اتریش عضو اتحادیه اروپا و معاهده شینگن است و ازاین رو شرایط عزیمت در هنگام ورورد به این کشور از سوی مقامات کنترل مرزی کشور اتریش، کنتر می شود. اخذ ویزا برای اتباع و شهروندان ایرانی به کشور اتریش الزامی است. مدت زمان اعتبار ویزای صادر شده در هر مدت ۶ ماه از سال، نباید بیشتر از ۹۰ روز باشد. همچنین سفارت اتریش در تهران مسئولیت صدور ویزای شینگن برای سفر به جمهوری مالت و جمهوری اسلوونی را بر عهده دارد. درخواست ویزا و اقامت تنها با داشتن وقت قبلی امکان پذیر است.

پرواز به اتریش

مدارک لازم برای اخذ ویزای کشور اتریش

اولین قدم، در دست داشتن فرم درخواستی که به وسیله ی متقاضی به زبان لاتین و خوانا پر شده است.  در ادامه مدارکی همچون ۲ قطعه عکس رنگی اندازه ۳٫۵ x 3.5 سانتی متر  که قدیمی تر از ۶ ماه نباشد، گذرنامه معتبر که حداقل ۳ ماه بیشتر از اعتبار ویزای درخواست شده اعتبار داشته باشد و همچنین ۲ صفحه آزاد داشته باشد و در آخر بیش از ۱۰ سال از تاریخ صدور آن نگذشته باشد. فتوکپی از تمام مدارک و مشخصات را به همراه داشته باشید. اگر ویزای شینگن را قبلا دریافت کرده بودید، حتما ضمن کپی کردن تمام صفحات گذرنامه ی خود، آن را هم کپی کرده و با خود به سفارت ببرید. مدارکی که دال بر اشتغال شما باشد. همچنین گواهی درآمد خود را در صورت موجود بودن به زبان آلمانی ترجمه کرده و همراه داشته باشید. رزرو هتل با امضای آژانس مسافرتی سفرهای ورودی اتریش و تایید مستقیم هتل. توجه کنید تایید هتل نباید به صورت آن لاین باشد. بلیط سفر که البته الزامی نیست را اگر همراه داشته باشید بهتر است. مدارکی همچون صورت وضعیت حساب های بانکی و تاییدیه مالی که دال بر وجود منابع مالی  کافی باشد.

وین پایتخت اتریش

اگر در زمینه تهیه ی مدارک منابع مالی به مشکل بر خوردید و قصد شما اخذ ویزای تفرحی بود و سفر شما توسط یک آژانس هواپیمایی ایرانی ترتیب داده شده باشد، باید دعوتنامه ای از یک شهروند اتریشی داشته باشید. مسافرینی که به سن قانونی نرسیده و قصد تنها سفر کردن را دارند باید رضایتنامه ی محضری والدین و یا قیم قانونی خود و یا حتی حکم دادگاه را به زبان آلمانی ترجمه کرده و به سفارت تحویل دهند. هزینه درخواست ویزا ۶۰ یورور است که البته این مبلغ برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال، ۳۵ یورو و کودکان زیر ۶ سال رایگان است. هزینه رسیدگی به درخواست ویزا باید به یورو پرداخت شود و در صورت رد درخواست شما، هزینه به هیچ عنوان مسترد نمی شود.

این نکات را فراموش نکنید

۱- کلیه مدارک باید به زبان آلمانی ترجمه شوند.

۲- سفارت این حق را دارد تا در صورتی که بخواهد و لازم ببیند، از شما مدارکی اضافه تر از مدارکی که برای شما بازگو شد، درخواست کند.

۳- از مکاتبات بی مورد با سفارت بپرهیزید.

۴- حداقل ۱۴ روز پیش از تاریخ پیش بینی شده ی سفر باید درخواست ها ارائه شوند.

۵- اگر هنگام خروج از مرز مشکل حقوقی برای شما پیش بیاید و شما ممنوع الخروج شوید حتی بعد از صدور ویزا، اجازه ی شما برای ورود به خاک کشور اتریش لغو شده و ویزای شما باطل می گردد.

۶- اگر قصد دریافت ویزای دیدار از بستگان و یا ویزا برای سفرهای رسمی و ویزای ترانزیت را دارید، حتما باید بیمه نامه مسافرتی با پوشش حداقل ۳۰هزار یورو و تقبل بازگشت برای کل مدت زمان اقامت است را به سفارت تحویل دهید.

اخذ ویزای اتریش

۷- شما می توانید از خدمات مشاوره ی سفارت اتریش در زمینه های اتریشیهای مقیم خارج از اتریش، اتریشیهایی که مدت کوتاهی در خارج از اتریش زندگی خواهند کرد و همچنین خارجیانی که تصمیم دارند به صورت کوتاه مدت و یا بلند مدت در اتریش اقامت داشته باشند، دریافت کنید.

۸- برای درخواست  ویزا نوع C و یا ویزا نوع D باید هنگام تماس تلفنی خود، درخواست وقت مصاحبه برای ارائه درخواست «ویزا» نمائید. اما چنانچه در نظر دارید در اتریش به تحصیلات دانشگاهی خود ادامه دهید و یا نوع دیگری از اقامت که بیش از ۶ ماه می باشد را برنامه ریزی می نمائید، شما نیازمند وقت مصاحبه برای ارائه درخواست اقامت هستید و می بایست چنین وقت مصاحبه ای را نیز درخواست نمائید.

۹- تعویض این دو نوع وقت مصاحبه با یکدیگر امکان پذیر نمی باشد..

۱۰- توجه داشته باشید که متقاضیانی که در خواست دریافت ویزای نوع C در جهت بازدید از نمایشگاه با داشتن بلیط ورودی، شرکت در منفرانس ها، دعوتنامه و یا پذیرش از داشگاه های اتریشی و همچنین کسانی که متقاضی سفرهای تجاری و کلیه سفرها با دعوتنامه EVE هستند، با دریافت نوبت مصاحبه از سفارت، از طریق مراجعه به آدرس الکترونیکی: http://www.vfsglobal.com/austria/iran/Schedule-An-Appointment.html

که متعلق به شرکت خدماتی ویزا VFS Global  ارائه نمایید. شما می توانید از این شرکت وقت مصاحبه آن لاین و به صورت حضوری به صورت رایگان بگیرید. آدرس این شرکت، منطقه یک تهران، خیابان مقدس اردبیلی، مرکز خرید پالادیوم، طبقه ۱۱ است. این دعوتنامه اصولا به صورت اتوماتیک ظرف مدت ۴۸ ساعت به سفارت ارسال میشود.

۲۴ ساعت در وین
معرفی هتل یوهان استرائوس وین | ۴ ستاره
تاریخ اتریش
از دانشگاه های برتر اتریش چه می دانید؟
 1. Avatar
  مريم لطفي

  خیلی وقته خواهرم برام دعوتنامه فرستاده اما سایت بسته س و نمیتونم وقت مصاحبه بگیرم لطفا راهنماییم کنید که چه کنم؟

 2. Avatar
  Neda

  من میخوام ویزای پیوست به همسر بگیرم میشه لطفا راهنماییم کنید باید چیکار کنم تو سایت سفارت هیچ اطلاعاتی در این زمینه نیست

 3. Avatar
  ندا

  سلام من ندا هستم و ۳۵ سالمه قصد سفر مهاجرتی دارم چطور میتونم اقدام کنم میشه لطفا راهنمایی کنید. فوق لیسانس هستم و ۸ سال سابقه کار مرتبط دارم. مربیگری آسیایی و مدارک مربیگری نجات غریق معتبر دارم

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code