راهنمای سفر به بخارست

راهنمای مسافرتی بخارست

بخارست در رومانی از آن دست شهرهایی است که اسم آن را کمتر در میان مقاصد سفر گردشگران می شنویم اما این کشور هم برای خودش جاذبه هایی دار که می توانید در سفری چند روزه از آن ها دیدن کنید. قبل از سفر نگاهی به راهنمای سفر به بخارست بیندازید و در ادامه با الی گشت همراه باشید.

بخارست

درباره بخارست

مطالب مرتبط:
در این تصاویر زیبا به کشور رومانی سفر کنید
طراحی های خیره کننده از شهرهای معروف دنیا

بخارست (Bucharest) پایتخت و بزرگ ترین شهر رومانی است و در جنوب شرقی کشور در کرانه رودخانه دامبویتا قرار دارد. این شهر پر رونق مرکز مالی، فرهنگی و صنعتی این کشور به شمار می رود و در آن پیوند بافت های قدیمی و جدید، شهری زیبا با جاذبه های بسیار را پدید آورده است.  این شهر در مقایسه با دیگر شهرهای اروپایی شهری ارزان است و اگر بخواهید می توانید سفری مقرون به صرفه به آن داشته باشید و جاذبه هایش را از نزدیک ببینید.

راهنمای سفر به بخارست

آب و هوای بخارست

چون این شهر در دشت های رومانی قرار گرفته زمستان های بادخیزی دارد، هر چند که با توسعه ساخت و سازهای شهری از شدت وزش این بادها کاسته شده است. دمای هوا در زمستان معمولا زیر صفر است و گاهی تا منفی ۲۰ درجه هم می رود. در تابستان متوسط درجه هوا ۲۳ درجه سانتی گراد است، در اواسط تابستان اغلب در مرکز شهر دما بین ۳۵ تا ۴۰ درجه سانتی گراد است. با اینکه در تابستان میزان ریزش باران کم است اما گاهی طوفان های سهمگین اتفاق می افتد. در طول پاییز و بهار دمای هوا در روز بین ۱۷ تا ۲۲ درجه سانتی گراد است.

شهر زیبای بخارست

اطلاعات کلی درباره بخارست

فرودگاه: فرودگاه بین المللی اورل ولایکو در ۸/۵ کیلومتری شمال مرکز شهر بخارست قرار دارد.

زبان: رومانیایی

واحد پول: لئوی رومانی که با RON نشان داده می شود.

اختلاف ساعت با ایران: زمان در بخارست ۱/۵ از تهران عقب تر است.

شهر بخارست در رومانی

موزه‌ی روستا (Muzeul Satului)

برای اینکه زیبایی های بیرون این شهر را یکجا ببینید سری به روستایی بزنید که موزه فضای باز است. در گوشه گوشه این موزه کلبه هایی زیبا، مزرعه ها و کلیساهایی را می بینید که فضایی زیبا و چشم نواز را به وجود آورده اند. اینجا جایی است که با رفتن به آن می توانید از نزدیک با فرهنگ مردم این کشور آشنا شوید و طعم اصیل غذاهایش را امتحان کنید.

موزه‌ روستا

پارک Herastrau

این پارک مملوء از اکسیژن است و آنقدر فضای سبز خوبی دارد که به آن ریه های شهر بخارست می گویند. در بزرگ ترین پارک بخارست می توانید در دریاچه ای زیبا و پرآب قایق سواری کنید، سوار دوچرخه شوید، سری به باغ وحش بزنید و مجسمه های هنری ببینید. در صورت گرسنگی به سمت شمال پارک بروید در آنجا غذاخوری هایی هست که غذاهای خوشمزه اش زبانزد عام و خاص است.

پارک Herastrau

هزینه های کلی سفر به بخارست

خوب است بدانید که هر لئو حدود ۱۰۰۰ تومان است.

هزینه غذا: برای غذا خوردن در رستوران های این شهر معمولا باید بین ۱۸ تا ۳۰ لئو پرداخت کنید.

غذاهای رومانی

هزینه حمل و نقل: هزینه سفر با مترو، اتوبوس و تراموا ۴ لئو است. در این شهر بهتر است که از سیستم مترو استفاده کنید مترو ۵ خط دارد و برای تهیه کارت سفر یک روزه آن باید ۸ لئو پرداخت کنید. هر سه کیلومتر جابجایی با تاکسی ۷ تا ۱۵ لئو می شود.

بهترین زمان سفر به بخارست در رومانی
بهترین زمان سفر به بخارست در رومانی
بهترین سوغاتی های بخارست؛ رومانی
بهترین سوغاتی های بخارست؛ رومانی
در جستجوی دراکولا، سفری کوتاه به رومانی +‌ویدیو
در جستجوی دراکولا، سفری کوتاه به رومانی +‌ویدیو
گذر ثانیه های شبانگاهی در بخارست + ویدیو
گذر ثانیه های شبانگاهی در بخارست + ویدیو

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code