بلیط هواپیما

راهنمای سفر به بورکینافاسو

راهنمای مسافرتی به بورکینافاسو

بورکینافاسو، کشوری که در غرب قاره آفریقا واقع شده است. این کشور از لحاظ اقتصادی در بین دیگر کشورهای جهان از پایین ترین رتبه برخوردار بوده و در دو دهه ی گذشته خشکسالی شدیدی در این کشور رخ داده است. بورکینافاسو در گذشته جزء مستعمره های فرانسه بوده و در دوران استعمار این کشور نقش ذخیره نیروی کار برای مستعمرات توسعه یافته تر جنوب را داشته است. این کشور به دلیل فرهنگ گردشگر دوستی که بین مردمش وجود دارد، در سال‌های اخیر به یک مقصد ارزان گردشگری جهان تبدیل شده است. حال برای مسافرانی که بورکینافاسو را به عنوان مقصد سفری خودشان انتخاب کرده اند، الی گشت اقدام به جمع آوری اطلاعاتی نظیر جاذبه های دیدنی، هزینه هایی که برای خورد و خوراک و حمل و نقل باید بپردازید، نیز کرده است. با ما در راهنمای سفر به بورکینافاسو کشوری در غرب آفریقا، همراه باشید.

سفر به بورکینافاسو

موقعیت جغرافیایی

مطالب مرتبط:
در سفر به آفریقا چه واکسن هایی بزنیم؟
راهنمای سفارت آفریقای جنوبی و اخذ ویزای این کشور

کشور بورکینافاسو، در بین خشکی ها غرب آفریقا محصور شده است. پایتخت این کشور اوآگادوگو بوده و طبق سرشماری که در سال ۲۰۱۷ انجام شده، جمعیت بورکینافاسو ۲۰,۱۰۷,۵۰۹ نفر بوده است.  مساحت کشور بورکینافاسو ۲۷۴,۲۰۰ کیلومتر مربع می باشد و با توجه به فرهنگ غنی و بهره برداری از موسیقی های جذاب کارشناسان بر این باروند که در سال های آینده به یکی از مقاصد گردشگری در قاره آفریقا تبدیل خواهد شد.

راهنمای سفر به بورکینافاسو

مختصری از تاریخ کشور بورکینافاسو

تاریخ بوکینافاسو کمی در گذر تاریخ فراز و نشیب های متعددی داشته است، این کشور در گذشته مستعمره فرانسه بود و در دوران مستعمراتی، این کشور نقش ذخیره نیروی کار برای مستعمرات توسعه یافته جنوب را بر عده داشت. این کشور در سال ۱۹۶۰ به استقلال رسید و در سال ۱۹۸۴ در نخستین سالگرد به قدرت رسیدن توماس سانکارا نامش به بورکینافاسو تغییر یافت تاریخ سیاسی متلاطمی با یک سری کودتاهای نظامی داشته است.  پس از فشار برای آزادی در سال های .۱۹۹۰ و ۱۹۹۱، قانون اساسی وضع و در سال ۱۹۹۲ نظام چند حزبی دوباره برقرار گشت

راهنمای مسافرتی به بورکینافاسو

اطلاعات کلی کشور بورکینافاسو

زبان رسمی: فرانسوی

واحد پول: فرانک  (CFA)

ولتاژ برق شهری: ۲۲۰ ولت

پیش شماره: +۲۲۶

فرودگاه بورکینافاسو: فرودگاه اوآگادوگو

کشور بوکینافاسو

آب و هوای بورکینافاسو

آب و هوای کشور بورکینافاسو بسیار گرم و خشک می باشد و تنها در مناطق علفزار استوایی گاهی بارندگی رخ می دهد. شمال این کشور نیز نیمه کویری می باشد.

 

هزینه خورد و خوراک در بورکینافاسو

در کشور بورکینافاسو به منظور تهیه غذا در یک رستوران خوب باید  ۲,۵۰۰ CFAرا بپردازید. همچنین اگر بخواهید در یک رستوران متوسط با سرویس میز یک غذای دو نفره میل کنید، باید مبلغ ۲۵,۰۰۰ CFAهزینه نمایید. شما برای تهیه یک همبرگر مک دونالدز می بایست  ۳,۵۰۰ CFA بپردازید. قیمت یک بطری آب معدنی ۵۰۰ CFA می باشد. همچنین اگر اهل خوردن قهوه هستید به ازای هر لیوان قهوه مبلغی معادل ۱,۶۶۶ CFA پرداخت بنمایید.

هزینه خورد و خوراک در بورکینافاسو

هزینه اقامت در هتل های کشور بورکینافاسو

همیشه هزینه اقامت یکی از مهمترین هزینه های در سفر می باشد، به خصوص کشوری مثل بورکینافاسو که بین مقاصد گردشگری ناشناخته تر است به همین دلیل در ادامه چند هتل و حدودی از قیمت های رزرو هتل ها در کشور بورکینافاسو را شرح می دهیم، همچنین لازم به ذکر است که تمامی قیمت های گفته شده در تاریخ ۱۴ بهمن ۹۶ بوده است.
هتل های سه ستاره ۲۸۰,۰۰۰ تا ۴۲۰,۰۰۰ تومان
هتل های چهار ستاره ۴۰۰,۰۰۰ تا ۶۰۰,۰۰۰ تومان
هتل های پنج ستاره ۱,۱۸۶,۰۰۰ تومان به بالا

 

هتل های پیشنهادی در بورکینافاسو 

  • هتل  Laico Ouaga 2000 

هتلی ۵ ستاره در شهر اوآگادوگو، بوکینافاسو می باشد که تمامی امکانات رفاهی برای شما را فراهم آورده است. از جمله امکانات رفاهی در این هتل سیستم وای فای، پارکینگ، صبحانه و همچنین لغو رایگان هتل می باشد.

تلفن: ۰۰۲۲۶۲۵۴۹۹۸۰۰
وب سایت: www.laicohotels.com
آدرس: ۰۱ bp 1603 01 (formerly Sofitel), Ouagadougou 01, Burkina Faso

هتل 5 ستاره در بورکینافاسو
  • هتل Le Silmande Ouagadougou

دیگر هتل که در این شهر می توانید در اقامت داشته باشید، هتل ۴ ستاره Le Silmande می باشد. از جمله امکانات رفاهی در این هتل سیستم وای فای، پارکینگ، صبحانه و همچنین لغو رایگان می باشد.

آدرس: Route de Kaya BP 4733, Ouagadougou 01, Burkina Faso

هتل 4 ستاره در بورکینافاسو
  • هتل  Elite 

این هتل ۳ ستاره در شهر اوآگاردو واقع است، و از امکاناتی نظیر صبحانه رایگان، پارکینگ رایگان، رستوران و سیستم تهویه برای اتاق های بهره می برد.

آدرس: Ave Yennenga, Ouagadougou, Burkina Faso

هتل الیت

هزینه حمل و نقل در بورکینافاسو

سیستم حمل و نقل این کشور شامل اتوبوس، تاکسی و قطار می شود. البته می توانید دوچرخه و موتور هم در شهرهای این کشور اجاره کنید که هزینه اجازه برای دوچرخه حدود ۳۰۰۰CFA و موتور ۶۰۰۰CFA می باشد. سیستم اتوبوس رانی و همچنین تاکسی در کشور بورکینافاسو شهرهای بنین، ساحل عاج، غنا، مالی، نیجر و توگو را به یکدیگر متصل می نماید، هزینه بلیط اتوبوس در این کشور ۴۰۰CFA و هزینه تاکسی  ۳۰۰CFA می باشد. اگر خواستید در کشور بورکینافاسو ماشین اجاره کنید هزینه یک لیتر بنزین ۶۱۶ CFA است.

هزینه های حمل و نقل در بورکینافاسو

شهرهای کشور بورکینافاسو 

اوآگادوگو پایتخت و بزرگ ترین شهر کشور بورکینافاسو می باشد

Bobo-Dioulasso دومین شهر بررگ کشور بورکینافاسو است که در جنوب غربی این کشور واقع شده است.
Gaoua از شهرهای تاریخی و به ثبت رسیده در میراث جهانی یونسکو می باشد.
از دیگر شهرهای بورکینافاسو Banfora، Dédougou، Koudougou، Ouahigouya می باشند.

 

جاذبه های مهم گردشگری بورکینافاسو

  • پارک ملی آرلی Arli National Park

یکی از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری در بورکینافاسو پارک ملی آرلی است، شما در این پارک می توانید از نزدیک حیواناتی مثل شیر، فیل، بوفالو، میمون و گراز را مشاهده کنید. بهترین زمان برای دیدن حیوانات و گردش در پارک، فصول گرم می باشد چون در این زمان حیوانات داخل آب رفته و به راحتی دیده می شوند.

پارک آرلی در بورکینافاسو
  • پارک Parc Bangr Weogo

این پارک، یکی از زیباترین پارک ها در قلب پایتخت کشور بورکینافاسو است. پارک وگو حیوانات و گیاهان بسیاری در آن زندگی می کنند. این پارک خانه موزه ای است که حسابی می توانید در آن سرگرم شوید، انواع رستوران ها و فضاهای مناسب برای ورزش و بازی کودکان در آن وجود دارد.

پارک وگو
  • پارک ملی Deux Balés National Park

پارک ملی Deux Balés National Park که نزدیکی شهر بوبو دیولاسو قرار دارد و اغلب به عنوان یک محیط ذخیره شده در شرق کشور معرفی می شود. در این پارک ملی فیل های آفریقایی دیده می شوند. سایر حیوانات موجود در پارک گاو، بوفالو، تمساح می باشد. البته وجود شکارچیان غیر قانونی باعث کاهش حیوانات در این پارک شده است. دسترسی به این پارک تنها چند ساعت رانندگی از پایتخت می خواهد. بهترین مکان برای بر پا کردن کمپ می باشد.

فستیوال های بورکینافاسو

جشنواره جاز در ماه های اردیبهشت و خرداد برگزار می شود.
جشنواره ماسک و هنرهای تجسمی در ماه فروردین برگزار می شود.

 

بایدها و نبایدهای بورکینافاسو

  • بورکینافاسو یکی از امن ترین کشورهای غرب آفریقا می باشد اما به هر حال مراقب افراد سودجو جیب برها در شهرهای بزرگ باشید. از حمل اشیا گران قیمت و پول زیاد به شدت خودداری کنید.
  • واکسیناسیون جهت تب زرد لازم است. همین طور بیماری مالاریا را جدی بگیرید و قبل از سفر اقدامات لازم را جهت پیشگیری انجام دهید. مننژیت نیز مشکلی بسیار جدی است و انجام واکسیناسیون آن نیز توصیه می شود.
  • آب لوله کشی قابل شرب نیست و حتما باید آب های معدنی خریداری کنید. اگر قصد بازدید از روستا داشتید حتما بطری آب همراه خود داشته باشید.
  • تمامی ادارات و مراکز دولتی ساعت ۱۵ بسته می شود، و بعد از این ساعت هیچ کاری انجام نمی شود.
باورش سخت است اما کوتوله ها حاکم این شهر بودند! + تصویر
باورش سخت است اما کوتوله ها حاکم این شهر بودند! + تصویر
شفشاون، شهر آبی مراکش
شفشاون، شهر آبی مراکش
در سفر به آفریقا چه واکسن هایی بزنیم؟
در سفر به آفریقا چه واکسن هایی بزنیم؟
باور کردنی نیست اما این ها تصاویر یک جشنواره ماهی گیری است! + تصاویر واقعی
باور کردنی نیست اما این ها تصاویر یک جشنواره ماهی گیری است! + تصاویر واقعی