راهنمای سفر به دومینیکا

 راهنمای مسافرتی به دومینیکا | Travel Guide To Dominica

دومینیکا جزیره ای است که در حوزه ی کارائیب واقع شده است. این کشور جزیره ای با توجه به طبیعت بکر و بی نظیری که دارد بین گردشگران و ماجراجویان بسیار محبوب است، همچنین عده بسیاری از افراد این کشور را برای سفر ماه عسل خود انتخاب می کنند. دومینیکا از دیدگاه زمین شناسی جوان ترین جزیره انتیل کوچک است و به همین دلیل در آن فعالیت های آتشفشانی و زمین گرمایی دیده می شود. همین طور دومین دریاچه آبگرم جهان که دریاچه جوشان نامیده می شود در این کشور قرار دارد. کشور دومینیکا به غیر از این که به عنوان بهشت استوایی عنوان گرفته است یک مرکز اقتصادی شناخته شده هم می باشد که شرکت های آن از معافیت مالیاتی ۲۰ ساله برخوردارند. اما قبل از سفر به هر نقطه ای از جهان داشتن اطلاعات کافی درباره آن کشور نیاز است. در راهنمای سفر به دومینیکا الی گشت قصد دارد تا این قبیل از اطلاعات را در یک مطلب به طور جامع تهیه نماید، با در سفر به دومینیکا در جزایر کارائیب همراه باشید.

مطالبی که در این مقاله خواهید خواند.

راهنمای سفر به دومینیکا

موقعیت جغرافیایی کشور دومینیکا

مطالب مرتبط:
برای ورود به این کشورها نیازی به ویزا ندارید- قسمت دوم
اختلاف ساعت ایران با کشورهای مختلف
آب جوشان این دریاچه از کجا می آید؟

کشور دومینیکا جزیره ای در دریای کارائیب است که از جزایر بادپناه و بخشی از منطقه آنتیل کوچک به شمار می رود. این کشور از جنوب با گوادلوپ و از شمال با مارتینیک نیز همسایه است. مسااحت کشور دومینیکا ۷۵۰ کیلومترمربع است و مطابق با آمار سرشماری که در سال ۲۰۱۶ انجام شده این کشور حدود ۷۳ هزار نفر جمعیت نیز دارا بوده است.

سفر به دومینیکا

مختصری از تاریخ دومینیکا

کریستف کلمب در سال ۱۴۹۳ کشور دومینیکا را در سفر دومش کشف کرد. این سرزمین در اختیار بومیان سرخ پوست کارائیبی بود که از نسل بومیان آراواک نیز بودند. کشتی های اسپانیایی در قرن ۱۶ به دلیل جریانات آبی مناسب معمولا در دومینیکا لنگر می انداختند ولی به دلیل مخالفت و مقاومت های مردم دومینیکا، عملاً در آنجا ساکن و مستقر نشدند. تقریبا می توان گفت جمعیت کشور از نسل بردگانی است که در قرن ۱۸ میلادی به دومینیکا برده شدند.

راهنمای مسافرتی به دومینیکا

اطلاعات کلی درباره کشور دومینیکا

زبان رسمیانگلیسی
واحد پولدلار کارائیب شرقی
کد کشور+۸۰۹۱
نوع برق شهریبرق شهری در دومینیکا ۲۳۰ ولت و ۵۰ هرتز است.
اختلاف ساعت با تهران۴ ساعت عقب تر از تهران است.
فرودگاه‌ های دومینیکا·         فرودگاه کنفیلد

·         فرودگاه ملویل هال

شهر روسو در دومینیکا

آب و هوای کشور دومینیکا

دومینیکا به طور عمده در حجم وسیعی از جنگل ها پوشیده شده و خانه ی دوم جنگل های داغ جهان است. این کشور جزیره ای از آب و هوای گرمسیری تحت تاثیر بادهای شمال شرقی برخوردار است. باران های سنگینی در این کشور می بارد و سیلاب را به وجود می آورد، به طور معمول اواخر تابستان طوفان هایی در این کشور رخ می دهد.

دومینیکا

هزینه ی خورد و خوراک در دومینیکا

در ادامه ی راهنمای سفر به دومینیکا به حدودی از قیمت غذا در این کشور بر اساس سایت Numbeo اشاره خواهیم کرد.

برای یک وعده غذا در یک رستوران ارزان قیمت باید هزینه ۳۵۰ دلار دویمینیکا را بپردازید.

برای صرف یک وعده غذای دونفره در یک رستوران متوسط باید ۱۷۷۴ دلار دومینیکا پرداخت کنید.

قیمت منوهای مک دونالد در کشور فنلاند به نسبت ارزان تر است و مبلغ ۳۵۰ دلار دومینیکا می باشد.

برای تهیه آب معدنی ۲۱ دلار دویمینیکا و اگر بخواهید یک فنجان قهوه میل کنید باید بابت آن ۷۴ دلار دومینیکا بپردازید.

هزینه خورد و خوراک در دومینیکا

رستوران های پیشنهادی در کشور دومینیکا

 • رستوران Brickhouse

رستورانی در پایتخت کشور دومینیکا روسو به نام Brickhouse وجود دارد که می توانید در آن انواع غذاهای آمریکایی، کارائیبی و دریایی را میل کنید.

آدرس: ۲۰۵ ۵th Ave SE, Suite 3, Roseau, MN 56751

 • کافه و رستوران Riverside Cafe

کافه و رستوران ریور ساید در کشور دومینیکا محلی مناسب برای استراحت و خوردن غذا و قهوه روزانه می باشد. غذاهایی که در این رستوران میتوانید انتخاب کنید فرانسوی، کارائیبی و همچنین برای کسانی گیاه خوار هستند نیز غذا موجود است. ساعت کاری این رستوران از ۱۰ صبح تا ۵ عصر است.

آدرس: Citrus Creek Plantation – Main Road | Taberi, La Plaine Taberi, Dominica

 • رستوران The Champs

در رستوران د چامپس می توانید انواع غذاهای دریایی کارائیبی را میل کنید و مانند رستوران قبلی اگر گیاه خوار نیز هستید می توانید از غذاهای گیاهی این رستوران نیز بهره ببرید. قبل از رفتن به این رستوران تماس بگرید تا از حضور آن ها در رستوران مطلع باشید.

تلفن: ۰۰۸۰۹۱۷۶۷۴۴۵۴۴۵۲

آدرس: Blanca Heights, Picard, Portsmouth, Dominica

رستوران برک هوس

هزینه حمل و نقل در دومینیکا

هزینه بلیط تک سفره ۲۵ دلار دومینیکا

هزینه بلیط ماهانه حمل و نقل ۱۵۰۰ دلار دومینیکا

هزینه تاکسی زمانی درون آن می نشینید۱۷۰ دلار دومینیکا و به ازای هر یک کیلومتر ۱۵۰ دلار دومینیکا به مبلغ اضافه می گردد. اگر بخواهید تاکسی منتظر شما بماند۲۵۰ دلار دومینیکا باید پرداخت نمایید.

هزینه یک لیتر بنزین در این شهر ۶۰ دلار دومینیکا

حمل و نقل در دومینیکا

شهرهای کشور دومینیکا

 • شهر وسو | roseau

پایتخت و بزرگتریم شهر دومینیکا در اطراف دریاچه کارائیب برای ادیان سنت جورج ساخته می شود. این شهر دنیایی از زیبایی و رنگ های متنوع است که در سبب شده جذابیت ویژه ای برای کسانی که به گردشگری به این شهر سفر می کنند داشته باشد. در شهر وسو منظره های پر زرق و برق و طبیعت محصور کننده ای داراست که باعث شده شهری هیجان انگیز و چشم نوازی را داشته باشد. مردم این شهر چهره سنتی شهرشان را با دنیای مدرن فرانسه مخلوط کردند و ترکیب خارق العاده ای به وجود آوردند.

روسو
 • شهر پورتسموث | Portsmouth 

دومین شهر بزرگ و بندری کشور دومینیکا پورتسموث است که در گذشته های دور به عنوان پایتخت دومینیکا مطرح بوده اما به دلیل مشکلاتی که وجود داشته این انتخاب منتفی شده است. شهر پورتسموث پر از پارک ها و کاخ هایی است که زیبایی آن ها بی حد و اندازه بوده و در کوچه پس کوچه های شهر می توانید بهشت را مشاهده کنید. در این شهر می توانید به خرید، عکاسی و بدست آوردن آرامش مشغول باشید. همچنین می توانید در روزهای سه شنبه، جمعه و شنبه سری به بازار کشاورزان بزنید و از گشت و گذار در بین مردمان بومی لذت ببرید.

پورتسموث
 • شهر کالیبیشی | Calibishie

سرزمینی که نام آن کالیبیشی است، از اولین مسافری که به این سفر کرده نام خود را قرض گرفته است. از زیباترین مناطق جهان سواحل آرامش بخش و جنگل های محصور کننده اش است که هر گردشگری را به سمت خود جذب می کند. اینجا به سرزمین صخره ها شهرت دارد و زیبایی هایش زبانزد عام و خاص است. کالیبیشی برای یک سفر عاشقانه و دونفره بهترین شهر است. در این شهر می توانید به تماشای ماهی گیران بروید و از ورزش های هیجان انگیز بهره ببرید. همچنین باید بدانید که اهالی این شهر بسیار مهمان نواز هستند و می توانید شبی را مهمان آن ها در کالیبیشی باشید.

دیگر شهرهای کشور دومینیکا سانتیاگو، لاوگا و سان پدرو هستند که بسیار زیبا و دلنواز می باشند.

شهر کالیبیشی

جاذبه های گردشگری در دومینیکا

 • پارک ملی مورن ترویس پیتون

در کشور دومینیکا پارکی به نام مورن ترویس پیتون که لقب جواهر دومینیکا را به خود گرفته نیز وجود دارد. این پارک جنگل هایی پوشیده شد از سرخس های غول پیکر و ارکیده های وحشی است. دلایلی که سبب برجسته شدن این پارک و ثبت آن در میراث جهانی یونسکو شده نیز وجود ۱۷۰۰۰ هکتار شامل آبشار ویکتوریا، ترافالگار فالز، دریاچه بوئری غبارآلود، استخر زمرد، دره غرق شده در بخار، حوضچه های آب جوش و چشمه های آب گرم است. یکی از بهترین امتیازات برای بازدید از این پارک روستای Laudat است که در ۱۱ کیلومتری Roseau واقع شده است.

پارک ملی
 • دریاچه بویل

دریاچه بویل یکی از محبوب ترین جاذبه های دومینیکا است و این حوضچه همواره پر از آب های فوران کننده و سبز خاکستری است که از طریق یک پیاده روی ۳ ساعته دردسترس است. زمین شناسان بر این باورند که این دریاچه جوشان با ۶۳ متر وسعت،  دومین دریاچه جوشان در جهان است. درجه حرارت در لبه دریاچه از ۸۲ تا ۹۲ درجه سانتی گراد است و نقطه جوش در مرکز قرار دارد.

دریاچه بویل
 • آبشار ویکتوریا

چشمگیرترین آبشاری که در دومینیکا وجود دارد آبشار ویکتوریا است که در پارک ملی مورن ترویس پیتونز نیز واقع شده است. این آبشار توسط رودخانه سفید تشکیل شده و از یک صخره به یک استخر آب گرم وارد می شود. این آبشار زیبا و رودخانه ارزش دیدن را دارند. شما می توانید در پایان با استراحت در استخر آب گرم لذت ببرید.

آبشار ویکتوریا
 • آبشار ترافالگار

قدم زدن میان آبشارهای دوقاو از محبوب ترین مواردی است که در دومینیکا انجام می شود. این دو آبشار به عنوان مادر و پدر شناخته می شوند و فاصله بین آنها ۱۰ تا ۱۵ دقیقه پیاده روی از طریق جنگل است. ترافالگار از میان کوه ها سرچشمه گرفته است و به یک چشمه آب معدنی داغ سرازیر می شود. شما می توانید در استخر های آب گرم و سرد واقع در میان سنگ های گوگرد به ابتنی بپردازید.

آبشار ترافالگار
 • پارک ملی کابریت

در شمال غربی دومینیکا، پارک ملی کابریت واقع شده است که پوشیده از جنگل های گرمسیری، سیلاب، سواحل با ماسه سیاه و صخره های مرجانی است. این شبه جزیره دیدنی، شامل منظره ای پانوراما از بالاترین نقطه  است و صخره های دریایی نیز از ویژگی های جذاب برخوردار است و برای غواصی بسیار مناسب هستند.

 • تپه های مرجانی شامپاین | Champagne coral hills 

دومینیکا برای غواصی و شیرجه در آب بسیار معروف است.  تپه های مرجانی شامپاین در بخش ساحل جنوب غربی کشور قرار گرفته اند. فعالیت ژئوترمال باعث ایجاد هزاران حباب از زیر سنگ ها می شود. ماهی مرکب، اسب های دریایی، باراکاودا و ماهی ترومپت فقط برخی از گونه های موجود در آب های گرم در این بخش هستند. شما می توانید در سواحل شامپاین به شنا کردن بپردازید وهمچنین به اتاق های متعدد، حمام و میان وعده های خوشمزه دسترسی داشته باشید.

تپه های مرجانی شامپاین

بایدها و نبایدها در دومینیکا

 • کشور دومینیکا امینیت بالایی برخوردار است و نکته ای باید بدانید این است که مارها و حشراتی که در این منطقه هستند سمی نیستند. ولی اگر می خواهید ماجراجویی کنید و مناطق ناشناخته و نادر در این کشور بروید بسیار جوانی احتیاط را رعایت کنید.
 • شنا در اقیانوس اطلس به دلیل جریان های قوی توصیه نمی شود و خطرناک است. پس به جد در این از شنا خوداری کنید به خصوص اگر شنا هم بلد نیستید.
 • آب لوله کشی در این کشور قابل شرب است.
 • دومینیکا در ایران سفارت ندارد و برای اخذ ویزای این کشور باید به کشورهای بلژیک، چین، کوبا و بریتانیا مراجعه کنید. لازم به ذکر است اتباع ایرانی جهت ورود به دومینیکا به ویزا نیاز ندارند و امکان اقامت ۳۰ روزه با پاسپورت ایرانی در دومینیکا بدون دریافت ویزا وجود دارد .

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد