بلیط هواپیما

راهنمای سفر به زاگرب پایتخت کرواسی

سفر به زاگرب

شهر زاگرب در کرواسی شاید چندان مقصد شناخته شده ای برای گردشگران ایران نباشد اما در همان نگاه اول می توان فهمید هر آنچه که از یک شهر اروپایی انتظار دارید را می توانید در این شهر پیدا کنید، از فرهنگ و هنر و تاریخ گرفته تا موسیقی و غذاهای لذیذ و سواحل زیبا. زاگرب شهر بزرگی نیست اما به اندازه ای دیدنی و دلنشین است که قویا سفر به زاگرب پیشنهاد می شود پس تعجبی هم ندارد که تعداد گردشگران شهر روز به روز در حال بیشتر شدن باشد. اصلا زاگرب ساخته شده تا در کوچه و خیابان های بی نهایت دلنواز آن قدم بزنید و لذت ببرید. از نظر جاذبه های طبیعی هم که دیگر حرفی نمی ماند، زاگرب پایتختی چهار فصل است که از همه ی جنبه های طبیعتی کوه و دشت و دریای آن می توان لذت برد. آنچه که برای سفر به زاگرب نیاز دارید بدانید را در ادامه ی همین مطلب از الی گشت دنبال کنید.

سفر به زاگرب

اطلاعات مهم در سفر به زاگرب

مطالب مرتبط:
طعم غذاهایی متفاوت در کرواسی
بازگشایی پناهگاه جنگ جهانی دوم در کرواسی

شهر زاگرب به عنوان پایتخت کشور کرواسی، ۱ ساعت  نیم از تهران عقب تر است. زبان رسمی این کشور، زبان کروات و واحد پول آن، کونا است. شهر زاگرب دارای یک فرودگاه بین المللی به نام فرودگاه زاگرب است. شهر زاگرب آب و هوای بسیار خوبی هم دارد و به همین دلیل در هر وقتی از سال طرفداران خود را دارد، با این حال بهترین زمان سفر به این شهر را در ادامه میتوانید ببینید.

بهترین زمان سفر به زاگرب

کرواسی کشوری چهار فصل است و آب و هوای قاره ای دارد بنابراین تابستان های آن گرم و خشک و زمستان هایش سرد است. با این حال بهترین زمان سفر به شهر زاگرب در فصل تابستان است چون گردشگران زیادی برای لذت بردن از آفتاب و سواحل به این کشور می روند و به همین دلیل فصل شلوغی هم هست.

راهنمای سفر به زاگرب

جاذبه های گردشگری زاگرب

پایتخت زیبای کرواسی یعنی زاگرب، جذابیت های بی نظیری برای عرضه دارد که در زیر تعدادی از محبوبترین آنها معرفی می شود و پیشنهاد می کنیم در صورت سفر حتما در برنامه ی سفرتان قرار دهید:

منطقه ی قرون وسطایی :Gornji Grad یکی از دیدنی ترین منطقه های زاگرب، منطقه ی قرون وسطلایی Gornji Grad است، منطقه ای که با قدم زدن در آن با آن خیابان های سنگ فرش شده و خانه هایی با بام قرمز، دقیقا حس آن دوران را می دهد. این منطقه مهم ترین و پر بازدیدترین جاذبه ی زاگرب است و از دیدنی های بسیار آن می توان کلیسای جامع و ساختمان پارلمان و موزه و کلیساهای بسیار را نام برد.

منطقه ی قرون وسطایی Gornji Grad

کلیسای جامع زاگرب: کلیسای جامع زاگرب در قرن سیزدهم میلادی ساخته شده است و به خاطر مناره های مزینش مشهور است. یکی دیگر از دیدنی های این کلیسا، گنجینه ی مذهبی و اشیای مقدس است که باید حتما دید.

تئاتر ملی کرواسی: تئاتر ملی کرواسی در شمال غربی زاگرب قرار دارد و یکی از زیباترین نمونه های معماری کرواسی است. این بنا به سبک روکوکو و نئو باروک ساخته شده است و به رنگ زرد است. پیشنهاد می کنیم در سفر به زگرب از یکی از نمایش های این تئاتر دیدن کنید و جدای از لذت بردن از نمایش، فضای داخلی کم نظیر این مجموعه را هم ببینید.

پارک ماکسیمیر (Maksimir): پارک ماکسیمیر پارکی بزرگ و سرسبز به وسعت ۱۸ هکتار و بزرگترین پارک زاگرب است. در بازدید از این پارک که به سبک باغ های قدیمی انگلیسی طراحی شده، گذرگاه های زیبا و عمارت های قدیمی آن را از یاد نبرید.

برج Lotrščak: قدمت این برج به قرن سیزدهم بر می گردد و تقریبا می توان گفت سمبل زاگرب است. این برج برای حفاظت از دروازه ی شهر ساخته شده و از بالای آن می توان چشم انداز زیبایی از شهر داشت.

هزینه‌های رایج در سفر به زاگرب

هزینه  اقامت: برای یک اقامت ارزان باید سراغ هاستل های شهر بروید که هزینه ای بین ۱۰۰ تا ۳۲۵ کونا دارد. برای اقامت در یک هتل منتوسط باید بین ۴۵۰ تا ۸۰۰ کونا بپردازید و هزینه اقامت در یک هتل لوکس حدود ۸۵۰ کونا می شود.

هتل های زاگرب

هزینه‌ غذا: هزینه صرف غذا در کافه حدود ۶۰ کونا و در یک رستوران خوب حدود ۱۲۰ کونا می شود.

هزینه‌ غذادر زاگرب

هزینه حمل و نقل عمومی: ارزانترین راه جابه جایی در شهر زاگرب از طریق وسایل حمل و نقل عمومی است که بین ۱۰ تا ۱۵۰ کونا می شود. یک روش دیگر تاکسی است که کمی گرانتر از اتوبوس و تراموا است و حدود ۳۰ کونا می شود.

با این ۷ روش، اتفاقات سفر را مدیریت کنید
با این ۷ روش، اتفاقات سفر را مدیریت کنید
چمدانی برای فصلی سرد
چمدانی برای فصلی سرد
گشت و گذار در پکن
گشت و گذار در پکن
الفبای سفر به برزیل شهر زیبای ریودوژانیرو
الفبای سفر به برزیل شهر زیبای ریودوژانیرو