راهنمای سفر به مالدیو

آشنایی با مالدیو، سرزمین جزیره ها

وقتی حرفی از کشور مالدیو می شنوید چه چیزی در ذهنتان نقش می بنند؟ کشوری شلوغ و پر ترافیک و یا گوشه ای از بهشت؟ جایی با هزاران جزیره و آب های شیشه و فیروزه ای؟ تصویر دوم شما درست است. مالدیو، مجموعه ای از جزایر در جنوب غرب اقیانوس هند است که بی نظیرترین مقصد توریستی و تفریحی را رقم زده است. در این جزایر خبری از شلوغی و خستگی نیست. بر عکس گوشه ای دنج برای روزهای پر از آرامش زیر نور آفتاب و سایه درختان نخل در سواحل نقره فام در انتظار شماست.
با الی گشت همراه باشید تا درباره سفر به مالدیو راهنماییتان کنیم.

مطالب مرتبط:
جاذبه های گردشگری مالدیو
۶ مقصد رویایی برای زوج های جوان
سفر به مالدیو

در مالدیو چه کنیم؟

آب های نیلگون مالدیو فرصت خوبی برای تجربه ورزش ها و تفریحات آبی است. در اینجا می توانید در دنیای زیر آب با ماهی های رنگارنگ غواصی کنید، در جای جای مالدیو با آموزش های لازم غواصی و اجاره وسایل غواصی می توانید از این تجربه لذت ببرید. در کنار غواصی؛ شنا، اسنورکلینگ، قایق سواری و … نیز برایتان مهیا است. در مالدیو زمانی را سفر تماشای جاذبه های این کشور کنید و از خرید در بازارهای محلی آن لذت ببرید. در کنار همه ی اینها برای اقامت در مالدیو هتل های ساحلی و ریزورت ها بهترین گزینه هستند، مالدیو بهترین ریزورت ها دنیا را دارد. برای اینکه در مالدیو از جزیره ای به جزیره دیگر بروید می توانید از هواپیماهای دریایی استفاده کنید که روی آب فرود می آیند، سوار شدن در این هواپیماها بسیار لذت بخش است.

انواع ورزش های آبی - اسنورکلینگ

وضعیت آب و هوا

در مالدیو انتظار آب و هوای گرمسیری داشته باشید. از اردیبهشت تا آذر ماه آب و هوای مالدیو مرطوب و شرجی است و از آذر به بعد هوا خشک تر می شود. انتظار هوای سرد را در هیچ موقع از سال نداشته باشید، گرچه با نزدیک تر شدن به فصل سرما دمای مالدیو کمتر می شود اما به سرما نمی رسد. سفر به مالدیو در تابستان ها به علت دمای بالای هوا شاید کمی آزاردهنده باشد. به علت دمای مناسب مالدیو، همیشه می توانید تن به آب بزنید و از ورزش های آبی نهایت لذت را ببرید.

هزینه سفر

از آنجائیکه مالدیو مقصدی توریستی و لوکس به حساب می آید سفر به آن چندان ارزان نیست، اما به تمام هزینه ای که برای آن می پردازید، می ارزد. در کنار هزینه های روزمره برای اقامت اگر سراغ ریزورت ها رفتید باید بدانید اقامت فوق العاده ای تجربه می کنید و البته کمی گران.

ریزورت های مالدیو

خرید در مالدیو

یکی از قسمت های جذاب هر سفر بخش خرید آن است. پیشنهاد می کنیم در ماله پایتخت مالدیو به گشت و گذار در بازارهای محلی آن بروید. جایی که انواع متنوعی از جنس های کشورهای تایلند، چین و هند را می توانید پیدا و خریداری کنید. در بازارهای محلی مالدیو انواع ماهی ها و خوراکی ها خوشمزه، ادویه، وسایل تزئینی، اجناس چوبی، پارچه، عطرهای هندی و … به فروش می رسند.

شکم گردی در مالدیو

از آنجائیکه مالدیو با دنیا آب ارتباط نزدیکی دارد خوشمزه ترین غذاهای دریایی را در اینجا امتحان خواهید کرد. می توانید به سراغ رستوران های بومی و بین اللمللی بروید و غذاهای مختلفی را سفارش دهید. در غذاهای بومی مالدیو، برنج های محلی با ترکیبی از سبزیجات و گوشت های مختلف دیده می شود.

برخی از جاذبه های مالدیو

  • مسجد السلطان
  • موزه ملی مالدیو
  • مولیاژ و مِدهو زیارت
  • مولی آگه
  • جزیره مافوشی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد