alexaa

راهنمای سفر به نورنبرگ

نورنبرگ دومین شهر بزرگ ایالت باواریا آلمان (بعد از مونیخ) است و به خاطر معماری قرون وسطایی با شکوه، موزه تاریخ آلمانی، گذشته فراموش نشدنی نازی‌ها و بازار معروف کریسمس خود شناخته می‌شود. این شهر در ۱۷۰ کیلومتری شمال مونیخ قرار گرفته است. در حدود سال ۱۵۰۰، نورنبرگ یکی از پیش‌رو ترین شهرهای اروپا بود و قصر امپراتوری بزرگ آن قلعه‌ای مستحکم از امپراتوری مقدس روم است. اگرچه امروزه نورنبرگ حدود نیم میلیون جمعیت دارد، این شهر تاریخی با بناهای قرمز خود، به گردشگران این احساس را می‌دهد که در شهری کوچک‌تر حضور دارند. در ادامه با ما همراه باشید تا الی گشت راهنمای سفر به نورنبرگ شما باشد.

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به مارسی در فرانسه
راهنمای سفر به جیپور

بعد از دو جنگ جهانی، ۹۰٪ نورنبرگ تخریب شده بود. با این حال این شهر بازسازی شد. البته این بازسازی به یک معجزه می‌ماند، چراکه حجم این تخریب ها بسیار بالا بودند. از آنجایی که این شهر یک تقاطع مهم در مسیرهای تجارت در قرون وسطی بود،‌ نورنبرگ تبدیل به شهری ثروتمند شد و همین امر منبجر به جاری شدن هنر و علم در این شهر شد. نورنبرگ و شهرهای اطراف آن محل استقرار برخی از مشهورترین کارخانه‌های آلمانی مانند آدیداس، فابر-کاستل، پوما، پلی‌موبیل و خیلی دیگر از غول‌های صنعتی جهان هستند.

راهنما سفر به نورنبرگ

اطلاعات کلی

فرودگاه

فرودگاه نورنبرگ در ۵ کیلومتری این شهر قرار گرفته است. و دسترسی از فرودگاه به شهر بسیار آسان است. سرویس‌های حمل و نقل هر چند دقیقه از فرودگاه به سمت شهر و برعکس در حال حرکت هستند. این مسیر ۱۳ دقیقه طول میکشد و ۲.۴ یورو هزینه دارد. اگر تاکسی شخصی بگیرید، هزینه آن ۱۶ یورو می‌شود.

حمل و نقل زمینی اتوبوس

از نورنبرگ می‌توانید با استفاده از اتوبوس به بخش‌های مختلف اروپا سفر کنید

راهنما سفر به نورنبرگ

حمل و نقل ریلی

حمل و نقل با قطار به‌صورت منظم از نورنبرگ به سمت سایر شهرها در جریان است. هزینه و ساعت حرکت قطار از نورنبرگ به شهرهای زیر به شرح زیر است:

برلین: ۱۰۰ یورو. ۵ ساعت مسافت. حرکت هر ساعت

فرانکفورت: ۵۵ یورو. ۲.۵ ساعت مسافت. حرکت هر ساعت

هامبورگ: ۱۳۰ یورو. ۴.۵ ساعت مسافت. هر ۹ ساعت

مونیخ: ۳۵ الی ۵۵ یورو (بسته به سرویس). ۱ ساعت مسافت. هر ۲ ساعت

وینا: ۱۰۳ یورو. ۵ ساعت مسافت. حرکت هر ۲ ساعت

حمل و نقل دریایی

بندر نورنبرگ در ۶ کیلومتری جنوب غربی شهر قدیمی قرار دارد. در طول سال بیش از ۵۰۰ کشتی کروز در نورنبرگ پهلو می‌گیرند.

راهنما سفر به نورنبرگ

پول رایج: پول رایج در آلمان یورو است.

زبان: زبان رسمی در نورنبرگ آلمانی است. ولی تسلط به زبان انگلیسی در طول سفر به شما کمک خواهد کرد.

شماره‌های ضروری نورنبرگ

پلیس: ۱۱۰

آتش‌نشانی: ۱۱۲

خدمات ضروری:‌ +۴۹ (۰)۹۱۱ ۱۹۲۹۲ / ۱۱۶ ۱۱۷

فرودگاه: +۴۹ (۰)۹۱۱ ۹۳۷۱۲۰۰

راه‌ آهن نورنبرگ:‌ +۴۹ (۰)۱۸۰۶/ ۹۹۶۶۳۳

آب و هوا نورنبرگ

گرم‌ترین ماه‌های سال ژوئن، جولای و آگوست هستند.

سردترین ماه‌های سال ژانویه و فوریه هستند و میانگین دما ۲ درجه است.

پر بارش ترین ماه‌های سال جولای و دسامبر هستند. برای مثال در دسامبر صبح ها دما تا -۱ درجه می‌رسد و حدود ۱۸ روز آن بارانی است.

بهترین زمان برای سفر

بهترین زمان برای سفر به نورنبرگ ماه‌‌های مِی و سپتامبر هستند. برای مثال در سپتامبر، بعد از ظهرها دما به زیر ۱۴ درجه می‌رسد.

راهنما سفر به نورنبرگ

هزینه سفر

سفر اقتصادی و ارزان: اقامت شبی ۲۲ یورو‌؛ غذا روزی ۱۳ یورو؛‌ حمل و نقل شهری روزی ۴.۵ یورو؛ سرگرمی و بازدید از جاذبه‌ها روزی ۳٫۶ یورو

سفر متوسط و معمولی: اقامت شبی ۵۰ یورو‌؛ غذا روزی ۲۹ یورو؛‌ حمل و نقل شهری روزی ۹٫۷ یورو؛ سرگرمی و بازدید از جاذبه‌ها روزی ۸٫۱۹ یورو

سفر لوکس: اقامت شبی ۹۶ یورو‌؛ غذا روزی ۵۶ یورو؛‌ حمل و نقل شهری روزی ۱۹ یورو؛ سرگرمی و بازدید از جاذبه‌ها روزی ۱۵ یورو

شکم گردی در نورنبرگ

نورنبرگ دو غذای اصلی و مشهور دارد. سایر غذاهای موجود در منو رستوران‌ها به صورت رسمی به این شهر تعلق ندارند و غذاهای عمومی هستند. از این رو،‌ در این راهنما سفر به نورنبرگ، صرفاً این دو غذا را به شما معرفی می‌کنیم.

سوسیس‌های مشهور و دوست داشتنی نورنبرگ

حین بازدید از نورنبرگ حتما باید براتورست های این شهر را امتحان کنید. تنها یکبار امتحان این سوسیس ها کافیست تا بهفمید چرا اینقدر مشهور و دوست داشتنی هستند و شهرت آن ها به فراتر از مرزهای آلمان رفته است. در سراسر جهان، هر روز بیش از ۳ میلیون عدد از این سوسیس های کوچک تولید و مصرف می شوند.

این سوسیس‌ها در هر وعده برای افراد به تعداد۶، ۱۰ و یا ۱۲تایی ارائه می‌شوند و همراه با سس خردل خورده می‌شوند.

راهنما سفر به نورنبرگ سوسیس

شیرینی زنجفیلی نورنبرگ

این شیرینی ها هم در سراسر دنیا شهرت دارند و نام آن‌ها با کریسمس عجین شده است. این شیرینی‌های خوشمزه برای اولین بار توسط راهبان فرانکونی پخته شد و تاریخ آن به قرن چهاردهم باز می‌گردد.

ولی شهرت نورنبرگ به عنوان خانه اصلی این شیرینی‌های زنجفیلی به‌خاطر این است که در زمان‌ های گذشته که این شهر تقاطع مسیرهای تجاری بود، دسترسی به ادویه‌جات در آن راحت تر بود و بنابراین این شیرینی‌ها در نورنبرگ بیشتر یافت می‌شدند. دستور پخت این شیرینی از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌شود و یک راز به حساب می‌آید.

راهنما سفر به نورنبرگ

جاذبه‌های دیدنی نورنبرگ

قصر اپراتوری

این قصر سنگی یکی از مهم‌ترین کاخ‌های امپراطوری در زمان امپراتوری روم باستان بوده است. خاندان و بزرگان زیادی در این قصر و این شهر زندگی می‌کردند. نورنبرگ محل اقامتی بسیار محبوب برای فرمانروایان عصر خودش بود و حتی تا قبل از جنگ ۳۰ سال، کاربرد و اهمیت خود را داشت.

راهنما سفر به نورنبرگ قصر

حیاط صنعتگران

در پشت دیوارهای عظیم این شهر، رسوم صنعت گری همچنان در کلاس های کوچک برگزار و منتقل می‌شود. شیشه‌گران، چرم دوزان، طلا و نقره سازها، نقاش‌های روی شیشه و حتی عروسک‌سازها در این منطقه کارهای خود را برای بازدیدکنندگان به نمایش می‌گذارند و آن‌ها را می‌فروشند. در روزهای قبل از کریسمس این حیاط پر از اجناس رنگارنگ است و نمایشگاه های زیبایی در آن زمان در این حیاط برگذار می‌شود.

Nuremberg-The-Two-Drifters-Craftsmans-Courtyard

کلیسا St. Lorenzkirche

ساخت این کلیسا در سال ۱۲۵۰ شروع شد. در ابتدا این بنا کوچک تر بود ولی بعدها به مساحت آن افزوده شد. این کسی در واقع کلیسای قدیم امپراطوری نورنبرگ در جنوب آلمان بود. این کلیسا به Saint Lawrence اهدا شده است. در طول جنگ جهانی دوم این کلیسا به شدت آسیب دید، ولی آن را بازسازی کردند.

مکان‌های دیدنی زیاد دیگری در نورنبرگ وجود دارند که برجسته‌ترین آن‌ها شامل موزه ملی آلمانی، خانه‌ ی آلبرشت دورر،‌ موزه حمل و نقل ریلی دوییچه بان، مرکز مستندسازی زمین‌های گردهمایی حزب نازی، کلیسای بانوی ما، موزه اسباب بازی، باغ وحش نورنبرگ،‌ قبرستان St. John و کلیسای سنت زیبایْدوس اشاره کرد.

بایدها در نورنبرگ

  • هنگام آشنایی با افراد دست بدهید. دست ندادن نشانه بی ادبی است
  • در حضور افراد حرف‌های سیاسی بزنید و در گفتگوهای جدی شرکت کنید. آلمانی ها چنین روحیه‌ای دارند و از آن استقبال می‌کنند.
  • در ابتدای هر تماس تلفنی نام خود را بگویید.
  • افراد را با احترام خطاب کنید (از ضمیر احترامی Sie استفاده کنید). اگر به حدی صمیمی شدید که نیازی دیگر نیازی به این کار نبود، خودشان به شما می‌گویند که به آنها تو (Du) بگویید.
  • خیلی از رستوران ها و مراکز از کارت‌های اعتباری پشتیبانی نمی‌کنند. بنابراین همیشه پول نقد همراه داشته باشید.

نبایدها در نورنبرگ

  • هرگز دیر نکنید. چراکه آلمانی ها بسیار زمان شناس هستند و همیشه به موقع می‌آیند.
  • قبل از اینکه میزبان به شما بفرمایید بگوید (Guten Appetit) خوردن غذا را شروع نکنید.
  • در هنگام رانندگی هرگز وارد بخش‌های مخصوص دوچرخه سواری نشوید. آلمانی ها خیلی روی این مسئله حساس هستند.
  • با بی توجهی از خیابان‌ها رد نشوید. چراکه هیچ ‌کس این ‌کار را نمی‌کند و جریمه خواهید شد.

 

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد