راهنمای سفر به کرابی

سفر به کرابی

یکی از استان های خوش آب و هوای تایلند که چندین سال است طبیعت بکر و دست نخورده ی آن، عامل اصلی در جذب گردشگری است، استان کرابی است. سفر به کرابی برای آن دسته از افرادی که به دنبال طبیعت بکر و زیبا، آب و هوای مطلوب و خوش، سواحل شنی تمیز وسیع، آب های شفاف، کوه های پوشیده از درخت و حیات دریایی دیدنی هستند، بهترین انتخاب است. این ها فقط مروری کوتاه از دیدنی های این منطقه ی زیبای تایلند بود پس تعجبی ندارد که گردشگری آن تا این اندازه خواهان داشه باشد. در یکی دیگر از راهنماهای سفر، الی گشت مطلب جامع و کاملی را از کرابی و آنچه که برای سفر به آن لازم است بدانید، آماده کرده است. با ما همراه باشید:

سفر به کرابی

موقعیت جغرافیایی کرابی

مطالب مرتبط:
پوکت یا کرابی؟ سفر به کدام یک بهتر است؟
جاذبه های باورنکردنی کرابی

کرابی یکی از استان های کشور تایلند در جنوب شرقی آسیاست که مساحتی به تقریب ۴۷۰۸ کیلومتر مربع دارد و در جنوب این کشور قرار گرفته است. مرکز استان کرابی، شهر کرابی است.

کرابی یکی از توریستی ترین مناطق تایلند محسوب می شود.

شهر کرابی

مختصری از تاریخ کرابی

کرابی یک شهر بندری و ماهیگری است که شاید بتوان آن را قدیمی ترین سکونتگاه مردم تایلند در بین شهرهای دیگر دانست. استانی که در جنوب دریای آندامان قرار گرفته است و شاید قدیمی ترین تاریخ سکونتگاه های تایلند را در بین بقیه ی استان ها داشته باشد. کرابی صخره ها و غارهای بسیاری دارد که روی دیواره های آنها می توان نشانه هایی از نقاشی های باستان را دید. همچنین در کشفیاتی که در این منطقه شده است، ابزارهای نقاشی و سفالگری کهنی کشف شده است که به ۲۵۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰ قبل ازمیلاد مسیح بر می گردد.

اطلاعات کلی در سفر به کرابی

کرابی ۳٫۵ ساعت با تهران اختلاف ساعت دارد و از آن جلوتر است. زبان رسمی مردم این شهر تایلندی و واحد پول آن بات است. کرابی دارای یک فرودگاه بین الملی به نام فرودگاه بین المللی کرابی KBV است و بد نیست اطلاعاتی هم در مورد شماره تلفن های اضطراری آن داشته باشید.

پلیس: ۱۹۱، آملولانس: ۱۶۶۹، آتشنشانی: ۱۹۹، پلیس گردشگری: ۱۱۵۵

آب و هوای کرابی و بهترین زمان سفر به آن

کرابی هم مانند خیلی از مناطق دیگر تایلند آب و هوای گرمسیری دارد و میانگین دمای هوا، ۲۷ درجه یا بالاتر است. کرابی دو فصل گرم و خشک و خنک و مرطوب را دارد اما حتی در فصل گرم و خشک آن هم باید انتظار بارش باران را داشته باشیم. هوای گرم و خشک در ماه های مارس و آپریل و هوای خنک و مرطوب در ماه های سپتامبر و اکتبر است.

بهترین زمان سفر به کرابی با توجه به آب و هوای آن، از ماه ژانویه تا ماه مارس است و بنابراین در این ماه ها، با گردشگرهای زیادی هم روبرو می شوید و طبیعتا قیمت هتل ها و خدمات هم بیشتر می شود. ماه های می تا اکتبر به دلیل بارش زیاد باران، زمان مناسبی برای سفر نیست.

آب و هوای کرابی

هزینه های کلی در سفر به کرابی

هزینه اقامت در هتل و هاستل: با توجه به توریستی بودن کرابی، در آن محل های اقامتی زیادی را می توانید پیدا کنید. اگر بخواهید در هاستل هایی با اتاق های چند نفره اقامت کنید، باید هزینه ای برابر ۱۵۰ تا ۳۲۰ بات را بپردازید اما در صورت اقامت در اتاق خصوصی باید هزینه ای معادل ۲۷۵ تا ۵۰۰ بات را پرداخت کنید.

در مورد اقامت در هتل هم باید گفت که انواع اقسام هتل ها را با رنج قیمت متفاوت می توانید انتخاب کنید، قیمت های حدودی با کمی اختلاف بصورت زیر هستند. اقامت در هتل ۱ ستاره: ۷۰۰ تا ۱۵۰۰ بات. اقامت در هتل ۲ ستاره: ۴۵۰ تا ۲۵۰۰ بات. اقامت در هتل ۳ ستاره: ۶۰۰ تا ۴۸۰۰ بات، اقامت در هتل ۴ ستاره: ۸۰۰ تا ۸۲۸۰ بات و اقامت در هتل ۵ ستاره: ۲۵۴۶ تا ۲۱۱۸۰ بات.

اقامتگاه های کرابی

هزینه خورد و خوراک: برای صرف یک وعده ناهار می توانید از غذاهای خیابانی که هم ارزان و هم خوش مزه هستند، استفاده کنید که هزینه ای بین ۴۰ تا ۱۲۰ بات دارند. در صورتی هم که بخواهید در یک رستوران خوب محلی یا بین المللی غذا میل کنید، باز هم نیاز به پرداخل هزینه ی زیادی نیست، تقریبا بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ بات.

غذا در کرابی

هزینه حمل و نقل عمومی: اتوبوس، موتور و تاکسی و حتی قایق از وسایل مرسوم حمل و نقل در سفر به کرابی است. هزینه ی یک بلیط تک سفره با اتوبوس چیزی حدود ۴۰ بات می شود. تاکسی ها مشخص هزینه ی بیشتری دارند و برای رسیدن از فرودگاه کرابی تا خود شهر ۵۰۰ بات پول لازم خواهید داشت. یک پیشنهاد مفرح و عالی، کرایه ی موتور سیکلت در کرابی است که بهترین راه برای گشت و گذار در این شهر فوق العاده است. ۱ روز کرایه ی موتور برایتان ۱۵۰ بات آب می خورد.

حمل و نقل در کرابی

جاذبه های مهم گردشگری

کرابی از ان دسته مناطقی است که خود استان را می توان جاذبه دانست! هر جای آن بروید به چیزی بر میخورید که دلتان را می رباید، با این حال برای اینکه سردرگم نشوید، بد نیست با تعدادی از مهم ترین جاذبه های گردشگری کرابی آشنا شوید.

غارها و سواحل ریلی (Railay Beach): از بهترین جاذبه های گردشگری کشور تایلند، ساحل ریلی است. برای رسیدن به این ساحل باید از کرابی سوار قایق شوید و بعد خودتان را در یکی از طبیعت های منحصر بفرد خداوند پیدا می کنید. هر آنچه که فکرش را بکنید در این ساحل پیدا می کنید از آب های شفاف گرفته تا غارهای کم نظیر، صخره های آهکی و طبیعت بکر…

غارها و سواحل ریلی

کوه پودا (Koh Poda): از محبوبترین مجمع الجزایر کرابی است که با قایق ۲۵ کیلومتر تا آن راه است. چشم انداز زیبا از طبیعت و شن های نرم ساحل در کنار آب های گرم و شفاف آن را به بهشت غواصان تبدیل کرده است.

جزایر فی فی (Phi Phi Islands): نمی توان از تایلند گفت اما حرفی از جزایر فی فی به میان نیاورد. جزایر فی فی، از دیدنی ترین جاذبه های نه فقط تایلند بلکه سرتاسر جنوب شرقی آسیاست که زیبایی حیرت انگیز در کنار آبهای خیره کننده، از آن یکی از بهترین مناظر طبیعی دنیا را ساخته است.

خلیج فانگ نگا (Phang Nga Bay): یکی از بهترین مناطق گردشگری در سفر به کرابی خلیج فانگ نگا بی است که بیشتر تصاویری که از تایلند در مجلات و غیره دیده می شد، از همین خلیج است. در ضمن یکی از فیلم های معروف جیمزباند هم در این جزیره فیلمبرداری شده است. روستاهای بومی بخش جالبی از دیدنیهای فانگ نگا بی است که دیدن آن از واجبات سفر به کرابی است!

غار وات تام سوا (Wat Tham Sua): از معروف ترین غارهای کرابی است که یکی از بناهای مذهبی تایلند را هم در دل خود دارد، برای رسیدن به یکی از اصلی ترین جاذبه های این منطقه که گفته می شود جای پای یکی از افراد مقدس و مورد احترام تایلندی هاست، باید ۱۲۷۷ پله نفس گیر را بالا بروید. اما نتیجه عالی است!

خلیج مایا (Maya Bay): خلیج مایا هم در جزایر فی فی قرار دارد و سواحل زیادی در دور و اطراف خود را دارد. این هم یکی دیگر از بهترین جاذبه های گردشگری کرابی است، جایی با سواحل شنی سفید نرم در کنار آب های روان و دنیا زیر آب حیرت اور که حتما باید ببنید.

خلیج مایا

بایدها و نبایدها در سفر به کرابی

  • بایدی که در سفر به کرابی وجود دارد، انتخاب خود کرابی به عنوان یک مقصد گردشگری است. چون هم بسیار دیدنی است و هم جای ارزانی نیست و می توانید با هزینه ی کم ۴ تا ۵ روز در آن بمانید و خوش بگذرانید. بهتر از این می شود؟
  • در سفر به کرابی، تجهیزات شنا و غواصی را فراموش نکنید . یادتان باشد که جذابیت اصلی این شهر، سواحل و آب های زمردین آن است.
  • از نظر ما و افرادی که سفر به کرابی داشته اند، هیچ نبایدی برای سفر به این منطقه ی حیرت آور از تایلند وجود ندارد به جز شرایط آب و هوایی که باید مد نظر داشته باشید و در فصل های باران زا سفر نکنید.
بهترین هتل های ۴ ستاره پاتایا
معرفی تورهای نوروز ۹۸ الی گشت
۱۰ مورد از بهترین رستوران های حلال در پوکت
معرفی فرودگاه سووارنابومی بانکوک

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code