بلیط هواپیما

راهنمای سفر به کوبا

راهنمای مسافرتی کوبا

با شنیدن اسم کوبا ناخداگاه ذهن ها سمت ماشین های رنگی و قدیمی دهه ۵۰ میلادی می رود ماشین هایی که شاید هیچ کس فکرش را هم نمی کرد روزگاری تبدیل به نماد و جاذبه گردشگری منحصربفرد این کشور شوند. شهرهای زیبایی مثل هاوانا، سواحل شنی سفید و مناظر طبیعی زیبای این کشور گردشگران زیادی دارد که اصلی ترین منبع درآمد آن هستند. با راهنمای سفر به کوبا با الی گشت همراه باشید.

کشور زیبای کوبا

درباره کوبا

مطالب مرتبط:
زنده باد کوبا و ماشین های رنگی اش!
۳ مکان جذاب برای بازدید در کوبا

کوبا کشوری است که از مجمع الجزایری در دریای کارائیب تشکیل شده و پایتختش هاوانا است. این کشور که حدود ۱۱ میلیون جمعیت دارد در سال ۱۴۹۲ توسط کریستف کلمب کشف شد. کوبا بزرگ ترین جزیره کارائیب است و در بین دریای کارائیب و اقیانوس اطلس شمالی در ۱۴۵ کیلومتری کی وست، بین جزایر کیمن و باهاما قرار دارد. این کشور در غرب هایتی، شرق مکزیک و شمال غربی جامائیکا ست.

کوبا

آب و هوای کوبا

بیشتر مناطق کوبا به دلیل وزش بادهای بسامان و جریان های ساحلی گرم آب و هوای گرمسیری دارند. در هاوانا که بیشترین تعداد گردشگر را دارد میانگین دما در دی و بهمن ۲۲ درجه و در مرداد ۲۸ درجه سانتی گراد است. در این شهر دما معمولا به زیر ۱۰ درجه سانتی گراد نمی رود.

آب و هوای کوبا

اطلاعات ضروری درباره کوبا

واحد پول: واحد پول این کشور پزو (Peso) است و با CUP نشان داده می شود.

زبان: زبان رسمی کوبا اسپانیایی است اما با آن زبانی که در اسپانیا صحبت می شود کمی فرق دارد. آن ها معمولا بخش آخر کلمات و حرف S را تلفظ نمی کنند.

فرودگاه: فرودگاه بین الملی خوزه مارتی مهمترین فرودگاه کوبا است و در ۱۵ کیلومتری جنوب غربی هاوانا قرار دارد.

اختلاف ساعت با ایران: ساعت در کوبا ۸ ساعت و نیم از ایران عقب تر است.

کشور زیبای کوبا

شهرهای مهم کوبا

هاوانا: پایتخت و بزرگ ترین شهر این کشور است و حدود ۲ میلیون جمعیت دارد.

هاوانا

باراکوآ (Baracoa): شهر ساحلی و اولین پایتخت کوباست.

پینار دل ریو (Pinar del Rio) : این شهر در غرب کوبا در منطقه بزرگ پرورش تنباکو قرار دارد و مرکز صنعت سیگار به حساب می آید.

سانتیاگو د کوبا: دومین شهر بزرگ کوبا و از شهرهای ساحلی و زیباست.

سانتیاگو د کوبا

جاذبه های کوبا

هاوانای قدیم: هاوانای قدیم تکه ای از تاریخ کوباست و آنقدر جذاب است که در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. با قدم زدن بر روی خیابان های سنگفرش و تماشای ساختمان های باروک و نئوکلاسیک به آسانی می توانید تصور کنید که کوبا در ۲۰۰ سال پیش چه ظاهری داشته است.

هاوانای قدیم

ساحل وارادرو (Varadero): وارادرو یکی از معروف ترین مقاصد ساحلی کوباست. این ساحل در شبه جزیره هیکاکوس قرار دارد و درختان نخل و سواحل سفیدش گردشگران زیادی را به این محل می کشاند.

ساحل وارادرو

هزینه های کلی در کوبا

هزینه غذا: هزینه غذا در رستوران های ارزان قیمت برای یک نفر ۵ دلار و در رستوران های با درجه متوسط برای دو نفر حدود ۱۵ دلار است.

هزینه حمل و نقل: برای خرید بلیط یک طرفه وسایل حمل و نقل باید ۰٫۴ دلار هزینه کنید. قیمت تاکسی چندان گران نیست، ورودی آن ۰٫۸ دلار است و به ازای هر یک کیلومتر ۰٫۵ دلار به آن اضافه می شود.

تاکسی در کوبا

غذاهای کوبا

کراکت پنیری: کوبا در دنیا به داشتن کراکت های پنیری و خوشمزه معروف است. این کراکت ها توپ های پنیری و سوخاری هستند که داخل آن ها با کمی ژامبون پر می شود.

کراکت پنیری

Huevos habaneros: همان نیمرو است که بر روی آن سس سوفریتو ریخته می شود این سس با گوجه فرنگی، پیاز، سیر و فلفل درست می شود.

غذای Huevos habaneros
جورجیا، ایالتی با عجایب هفتگانه
جورجیا، ایالتی با عجایب هفتگانه
یک عامل انسانی باعث بروز چنین پدیده ی جالبی شده! + تصویر
یک عامل انسانی باعث بروز چنین پدیده ی جالبی شده! + تصویر
آمریکا از مسافران و گردشگران درخواست عجیبی دارد!
آمریکا از مسافران و گردشگران درخواست عجیبی دارد!
سفر به همیلتون، پایتخت آبشارهای جهان
سفر به همیلتون، پایتخت آبشارهای جهان