بلیط هواپیما

راهنمای متروی بارسلونا

متروی بارسلونا

بیشتر شهرهای توریستی دنیا مترو دارد و این می تواند رفت و آمد به قسمت های مختلف شهر را آسان تر و ارزان تر کند. بارسلونا شهری است که با معماری خیره کننده ساختمان ها و بناهای تاریخی اش گردشگران زیادی دارد و بیشتر آن ها برای رفتن به جاههای مختلف شهر از مترو استفاده می کنند اگر می خواهید با متروی شهر بارسلونا و خطوط آن آشنا شوید با الی گشت همراه شوید.

بارسلونا
مطالب مرتبط:
کارهایی که می توانید در بارسلونا انجام دهید
مجذوب دیدنی های بارسلونا شوید!

متروی بارسلونا بخشی از سیستم حمل و نقل شهری و قطار زیرزمینی تندرویی است که تقریبا در همه قسمت های مرکز بارسلونا و حومه این شهر کشیده شده است. این مترو ۱۲ خط دارد که دو شرکت مختلف آن ها را مدیرت می کنند. در حال حاضر، خطوط L9 و L10 در حال ساخت هستند و بخش های مختلف این دو خط در بین سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۶ افتتاح شده و قرار است که در آینده نزدیک به طور کامل درست شوند. از سال ۲۰۰۹ تا به حال سه خط L11،L9 و L10 قطارهای اتوماتیک و بدون راننده دارند.

تاریخچه متروی بارسلونا

اولین بار در سال ۱۸۶۳ بود که یک شرکت خصوصی قطار شهری را در این شهر راه انداخت. بعدها در دهه ۱۹۲۰ دومین و سومین سیستم ریلی در این شهر افتتاح شد.

متروی بارسلونا

خطوط مختلف متروی بارسلونا

خطوط متروی بارسلونا به خودی خود اسمی ندارند و معمولا آن ها را با رنگ، شماره و یا اسم محل تشخیص می دهند:

 • خط ۱ (ایستگاه Hospital de Bellvitge – ایستگاه Fondo): این خط با طول ۲۰ کیلومتر و ۷۰۰ متر ۳۰ ایستگاه دارد و در سال ۱۹۲۶  افتتاح شده است.
 • خط ۲ (ایستگاه Paral·lel – ایستگاه Badalona Pompeu Fabra): این خط با طول ۱۳ کیلومتر و ۷۰۰ متر ۱۸ ایستگاه دارد و در سال ۱۹۹۵ افتتاح شده است.
 • خط ۳ (ایستگاه Zona Universitària – ایستگاه Trinitat Nova): این خط با طول ۱۸ کیلومتر و ۴۰۰ متر ۲۶ ایستگاه دارد و در سال ۱۹۲۴ افتتاح شده است.
 • خط ۴ (ایستگاه Trinitat Nova – ایستگاه La Pau): این خط با طول ۱۷ کیلومتر و ۳۰۰ متر ۲۲ ایستگاه دارد و در سال ۱۹۷۳افتتاح شده است.
 • خط ۵ (ایستگاه Cornellà Centre – ایستگاه Vall d’Hebron): این خط با طول ۱۹ کیلومتر و ۱۶۸ متر ۲۶ ایستگاه دارد و در سال ۱۹۵۹ افتتاح شده است.
 • خط ۶ (ایستگاه Catalunya – ایستگاه Sarrià): این خط با طول ۴ کیلومتر و ۸۸۴ متر ۸ ایستگاه دارد که دو تای آن با خط L7 مشترک است . این خط در سال ۱۹۲۹ افتتاح شده  است.
 • خط ۷(ایستگاه Catalunya – ایستگاه Av. Tibidabo): این خط با طول ۴ کیلومتر و ۶۳۴ متر ۷ ایستگاه دارد که دو تای آن با خط L6 مشترک است . این خط در سال ۱۹۵۳ افتتاح شده  است.
 • خط ۸ (ایستگاه Espanya – ایستگاه Molí Nou-Ciutat Cooperativa): این خط با طول ۱۱ کیلومتر و ۲۶۶ متر ۱۱ ایستگاه دارد و در سال ۲۰۰۰ افتتاح شده است.
 • خط ۹ : این خط به دو بخش تقسیم و از (ایستگاه Aeroport T1- ایستگاه Zona Universitària) و (ایستگاه La Sagrera – ایستگاه Can Zam) تشکیل شده است. این خط در مجموع ۲۴ ایستگاه دارد (خط مربوط به فرودگاه ۱۵ ایستگاه دارد) و در سال ۲۰۰۹ افتتاح شده است.
 • خط ۱۰(ایستگاه La Sagrera – ایستگاه Gorg): این خط که در سال ۲۰۱۰ افتتاح شده ۵ کیلومتر و ۵۷۰ متر است و ۶ ایستگاه دارد که سه تای آن با خط L9  مشترک است.
 • خط ۱۱ (ایستگاه Trinitat Nova– ایستگاه Can Cuiàs): این خط در سال ۲۰۰۳ افتتاح شده و ۵ ایستگاه دارد.
 • خط ۱۲ (ایستگاه Sarrià – ایستگاه Reina Elisenda) : این خط در سال ۲۰۱۶ افتتاح شده و الان فقط ۲ ایستگاه دارد.

گردشگران بیشتر از خط L9 استفاده می کنند که داون تاون بارسلونا را به فرودگاه وصل می کند که در این خط برای رسیدن به فرودگاه ۱۵ ایستگاه مختلف وجود دارد.

مترو

ساعت کاری متروی بارسلونا

دوشنبه تا پنج شنبه: ۵ صبح تا ۱۲ نیمه شب

جمعه: ۵ صبح تا ۲ صبح

شنبه : از ۵ صبح آغاز به کار می کند و کل شب هم باز است.

یکشنبه: ۵ صبح  تا نیمه شب

قیمت بلیط متروی بارسلونا

تک سفره: ۲٫۱۵ یورو

تک سفره از فرودگاه: ۴٫۱۰ یورو

بلیط ۱۰ سفره: ۹٫۹۵ یورو

بلیط ۵۰ سفره در مدت ۳۰ روز: ۴۲٫۵۰ یورو

منبع: en.wikipedia.org و tmb.cat و mapametrobarcelona.net

در اسپانیا چه غذاهایی بخوریم؟
در اسپانیا چه غذاهایی بخوریم؟
رامبلا، خیابانی در بارسلونا که دوست ندارید به انتهایش برسید!
رامبلا، خیابانی در بارسلونا که دوست ندارید به انتهایش برسید!
کازا ویسنس، خانه ای که تبدیل به موزه می شود + تصویر
کازا ویسنس، خانه ای که تبدیل به موزه می شود + تصویر
۲۰ جاذبه معروف شهر سویل در اسپانیا
۲۰ جاذبه معروف شهر سویل در اسپانیا