راهنمای متروی پاریس

چگونه از متروی پاریس استفاده کنیم؟

وقتی از پاریس بازدید می کنید، ایده خوبی است که یاد بگیرید چطور از مترو (ترن زیرزمینی) استفاده کنید. متروی پاریس با ۳۰۱ ایستگاه، یکی از گسترده ترین سیستم های حمل و نقل زیرزمینی در جهان است و همین موضوع باعث شده تا رفت و آمد با آن در سطح شهر برای توریست ها بسیار راحت باشد. در ادامه ی این مطلب از الی گشت، با تمام جزییات استفاده از متروی پاریس آشنا خواهید شد تا در صورت سفر به شهر زیبای پاریس و استفاده از مترو بتوانید راحت راهتان را پیدا کنید:

متروی پاریس
مطالب مرتبط:
تصاویری جالب از مقایسه شهر قدیمی و جدید پاریس
رمانتیک ترین رستوران های پاریس

در پاریس، قطارها از ساعت ۵:۳۰ شروع به کار می کنند و تا ۰۱:۱۵ (و حدود ۰۲:۰۰ صبح در روز جمعه/ شنبه) کار می کنند. قطارها هر چند دقیقه می آیند، بنابراین شما به ندرت باید بیش از ۵ دقیقه برای قطار بعدی صبر کنید. مترو هر روز حدود ۶٫۷۵ میلیون نفر مسافر را جا به جا می کند اما معمولا فقط در طول ساعت پرکار شلوغ است. اگر می توانید در ساعات ۱، ۴ و ۱۳ از خطوط مترو اجتناب کنید.

چگونه بلیط بخرید

برای سوار شدن به مترو بلیط لازم است. اکثر مردم در ایستگاه ها بلیط می خرند و عموما پنجره بلیط فروشی را در هر ایستگاهی می بینید اگر چه گاهی اوقات به نظر می رسد کارکنان به مدت ۵-۱۰ دقیقه محو می شوند و یا صف بلیط در ایستگاه های شلوغ بسیار طولانی می شود. برای صرفه جویی در زمان، هر ایستگاه دستگاه بلیط فروشی نیز دارد. این دستگاه های خودکار، سکه (برخی پول نقد هم می گیرند) و کارت های اعتباری را هم قبول می کنند، بنابراین اگر نمی خواهید در صف صبر کنید، از این دستگاه ها استفاده کنید. دستگاه ها چند زبان دارند و بنابراین هیچ نگرانی از این بابت وجود ندارد. همچنین می توانید بلیط را از دکه ها (مکان هایی که سیگار می فروشند) و روزنامه فروشی ها خریداری کنید.

داخل ایستگاه متروی پاریس

استفاده از مترو

بسیاری از ایستگاه ها یک نقشه ی بزرگ مترو در ورودی و در سکو دارند، برخی نیز نقشه محله ها را دارند که نشان می دهد هر خروجی در کجا قرار دارد. مترو برای گشتن در اطراف شهر عالی است اما تنها بدی آن را شاید بتوان پله های بسیار و راهروهای طولانی دانست.

ایمنی مترو در چه سطحی است؟

معمولا مترو بی خطر است اما همیشه این امکان وجود دارد که تعدادی جیب بر درست مثل هر شهر دیگری، در آن وجود داشته باشد. جیب برها معمولا سوار قطارهای شلوغ می شوند و بنابراین می توانند راحت تر وسایل را از کیف بردارند. پس تا زمانی که کیفتان را نزدیک به خود و زیر بازوی خود نگه دارید، اوضاع خوب است!

مترو در پاریس

چند نکته ی دیگر در سفر با متروی پاریس

– نقشه های رایگان در پنجره بلیط فروشی ها وجود دارد.
– هنگام استفاده از پله برقی در سمت راست بایستید، چرا که مردم در سمت چپ راه می روند.
– بلیط خود را تا زمانی که ایستگاه را ترک کنید، نگه دارید. اعضای هیات RATP اغلب بلیط ها را بررسی می کنند و اگر نتوانید ثابت کنید که بلیط معتبری دارید، ممکن است جریمه شوید.
– زمانی که در قطار در حال بسته شدن است، صدایی نواخته خواهد شد. فقط ۲-۳ ثانیه وقت دارید و پس از آن در روی شما بسته می شود چه به طور کامل در قطار رفته باشید یا نه!

تابلوی مترو در پاریس

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code