با بعضی از رستوران های ایرانی در استانبول آشنا شوید

رستوران های ایرانی در استانبول

استانبول بدون شک شهر مورد علاقه ی ایرانیان است برای یک سفر بی حاشیه و بدون زحمت البته، این شهر مقصدی بسیار نزدیک و آشنا نیز محسوب می شود. از خوبی ها و مزیت های ترکیه و استانبولش هر چه بگوییم؛ گویی کم گفته ایم اما بگذارید تا از غذاهایش برای شما بگوییم اما نه غذاهای ترکی! درست است که غذاهای ترکی بسیار خوشمزه اند و اتفاقا با مزاج غذایی ایرانیان و البته سلیقه های غذایی ما یکسان است اما به هر حال بی شک خیلی از افراد هستند که دوست دارند که حتی در سفر به استانبول از غذاهای ایرانی هم میل کنند. از آن جا که استانبول شهری برای همه ی سلیقه ها و آدم هاست، به هر حال باید به عنوان پنجمین شهر محبوب گردشگری و یکی از شهرهای محبوب ایرانی ها، رستوران هایی دارد که دارای منوهای ایرانی است. ما امروز در الی گشت که یکی از بهترین تورهای استانبول را برگزار می نماید، می خواهیم رستوران های ایرانی در استانبول را مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

کباب ایرانی

رستوران نایب استانبول | Nayeb Restaurant

مطالب مرتبط:
آشنایی با معروف ترین جاذبه های گردشگری استانبول
۱۰ کاری که در سفر به استانبول نباید فراموش کنید!
معرفی بهترین رستوران های غذای دریایی در استانبول

اولین رستورانی که در بین رستوران های ایرانی در استانبول می خواهیم به شما معرفی نماییم، رستوران نایب در استانبول است. نایب یکی از رستوران های ایرانی در استانبول است که گزینه ای مناسب برای رفتن به یک رستوران با روح ایرانی و خوردن غذای ایرانی در سفر به استانبول می باشد. این رستوران ایرانی دارای ظرفیتی برابر با ۱۲۰ نفر است و سرویس دهی مناسب و خوبی هم برای مشتریان و مراجعینش دارد.

ساعت کاری این رستوران از ساعت ۹ صبح تا ساعت ۲۴ نیمه شب است. منوی این رستوران ایرانی کاملا از آیتم های غذاهای ایرانی تشکیل شده است و هیچ غذای بین المللی و ترکی را به مشتریانش ارائه نمی کند. کسانی که به این رستوران مراجعه کرده اند و از این رستوران خدمات غذایی دریافت کرده اند، راضی بوده و آن را به دیگران نیز توصیه نموده اند.

رستوران نایب استانبول

منوی این رستوران برای وعده های صبحانه و شام انتخاب های گوناگون و مختلفی را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. از جمله برنامه هایی که این هتل برای مشتریان خود در نظر گرفته است، پخش موسیقی زنده است. این رستوران در منطقه ی فاتح استانبول قرار گرفته است.

آدرس رستوران: ترکیه، استانبول، منطقه ی فاتح، آکسارای، میدان فندک زاده، خیابان ملت

Millet Cad. Findikzade Meydani | Aksaray, Fatih, Istanbul, Turkey

رستوران شیراز | Şiraz Restaurant

رستوران بعدی که در شهر استانبول است و در خود روح ایران و غذاهای بی نظیر ایرانی را دارد و در زمره ی رستوران های ایرانی در استانبول قرار می گیرد، رستوران شیراز است. اگر شما در استانبول روزی هوس کردید تا غذایی کاملا ایرانی میل نمایید، در میان گزینه هایتان سری هم به رستوران شیراز در خیابان علی صراف بزنید.

این رستوران علاوه بر این که ایرانی است، حسی ناب از شیراز را از ابتدا و همان مولوکول های هوایش نیز منتقل می کند. کسانی که در سفرشان به شهر استانبول به این رستوران رفته اند، تجربه ی حضورشان را از این رستوران به این گونه بیان کرده اند که این رستوران را کاملا مکانی دنج و آرام دیده اند. پرسنلی که در این رستوران به شما سرویس می دهند، رفتاری کاملا حرفه ای و البته صمیمی دارند که حضور در این رستوران را برای شما دلنشین می سازد. در منوی این رستوران انواع و اقسام غذاهای اصیل ایرانی را با پختی بسیار خوب و با کیفیت در اختیار مشتریان خود می گذارند. منوی کاملا ایرانی این رستوران را از دست ندهید.

رستوران شیراز

البته ذکر این نکته برای شما می تواند مفید باشد که بدانید این رستوران غذاهای ترکی را نیز در منوی خود گنجانده است.

ساعت کاری این رستوران از ساعت ۱۵ بعد از ظهر الی ۲۴ نیمه شب است و منوی غذایی این رستوران برای وعده های ناهار و شام است. دوست دارید تا به استانبول سفر کنید و علاوه بر گردش، یک شکم گردی حسابی در بین رستوران های ایرانی در استانبول و رستوران های ترکی و بین المللی داشت باشبید؟

تور استانبول الی گشت یکی از بهترین و کامل ترین تورها را به مقصد استانبول برگزار می کند. برای سفر به استانبول با الی گشت همین الان اقدام کنید و پاییز این شهر را از دست ندهید.

آدرس رستوران شیراز: ترکیه، استانبول، خیابان علی صراف شماره ۷، خیابان مودا

Moda Cad. Sarraf Ali Sokak No. 7 A, Istanbul 34200 , Turkey

رستوران ریحون | Reyhun Iran Restaurant

رستوران ریحون از نگاه وب سایت معروف و معتبر تریپ ادوایزر نیز یکی از رستوران های ایرانی در استانبول است که کیفیت بسیار مناسبی را در اختیار مشتریان و مراجعینش قرار می دهد. رستوران ریحون از جمله رستوران های ایرانی در استانبول است که در میدان معروف استانبول قرار گرفته است.

این رستوران در واقع در بین میدان معروف تقسیم و خیابان معروف استقلال قرار گرفته است. البته خوبی ها و حسن های این رستوران تنها محدود به جای گیری جغرافیایش نیست بلکه، وقتی شما به عنوان یک مشتری وارد این رستوران می شوید، با محیطی کاملا ایرانی و البته مدرن و صمیمی روبرو می شوید. یکی از نکات بسیار جالبی که در این رستوران بسیار افراد را تحت تاثیر قرار می دهد، عکس هایی است که بر روی دیوارهای این رستوران قرار گرفته است و البته موضوع تمامی این عکس ها نیز ایران است.

رستوران ریحون

از خوبی هایی که رستوران ریحون را به عنوان یکی از رستوران های ایرانی استانبول بسیار معروف کرده است این است که هم بسیار کیفیت غذاهایش بالاست و هم حجمی که به عنوان یک پرس غذا به مراجعینش می دهد، بسیار زیاد و قابل توجه است. این رستوران دارای منوی غذاهای ایرانی، حلال، استیک و آسیای میانه است. ساعت کاری این رستوران، از ساعت ۱۲ ظهر تا ۲۳ قبل از نیمه شب است.

رستوران ریحون معمولا برای وعده ی ناهار و شام باز است و اگر بخواهید می توانید از سرویس بیرون بر این رستوران نیز استفاده نمایید و در هر کجا که هستید و تمایل دارید از غذاهای این رستوران میل نمایید.

آدرس: ترکیه، استانبول، خیابان ینی کارسی شماره ۸، محله توم توم

Tomtom Mahallesi, Yeni Carsi Caddesi No 8 A , Istanbul 34434, Turkey

رستوران آسمان | Asuman

یکی دیگر از رستوران های ایرانی در استانبول که بسیار مود اقبال ایرانیان است، رستوران آسمان است. قبل از هر چیزی ذکر این نکته برای شما ضروری است که به این مسئله دقت داشته باشید که رستوران های ایرانی در استانبول کم نیستند و می توان از آنها یک لیست بلند و بالا ارائه نمود اما در بین این رستوران ها، این هایی که برای شما در این متن معرفی نمودیم از آن های دیگر مشهورتر هستند و افراد بیشتری از آن استقبال نموده اند.

به بحث اصلی باز می گردیم. در بین رستوران های ایرانی در استانبول غذاهای رستوران آسمان نیز، بسیار معروف است. در این رستوران ایرانی که در قلب گردشگری استانبول قرار گرفته است، برای میل کردن وعده های ناهار و شام نیز می توانید مراجعه نمایید.

رستوران آسمان

از خوبی های این رستوران این است که غذاهایش را گویی در ایران می پزند و گویی در آشپزخانه ی جادوییشان، بو و عطری از ایران را چاشنی غذاهایشان می کنند.

در این رستوران، منوی غذاییشان کاملا با غذاهای ایرانی پر شده و همگی هم البته دارای قیمت مناسبی نیز هستند. این رستوران از ساعت ۱۲ ظهر تا ۲۱ شب باز است.

آدرس: ترکیه، استانبول، فاتح، آکسارای، بلوار آتاتورک، شماره ۱۵۸

Ataturk Bulv. No 158 Aksaray, Fatih, Istanbul, Turkey

رستوران شهرزاد | Restaurant Shahrzad

یکی دیگر از رستوران های ایرانی در استانبول که بسیار مورد پسند ایرانیان است، رستوران شهرزاد در میدان تقسیم است. این رستوران ایرانی، یک محیط بسیار جالب و بزرگ را دارا می باشد. رستوران شهرزاد یکی از رستوران های بزرگ ایرانی در استانبول است که در مراجعه به آن بی شک با محیطی بسیار آرام و دوست داشتنی رو برو خواهید شد.

این رستوران هر چه را که بخواهید در اختیار شما قرار خواهد داد تا خاطره ای خوب برای شما از این رستوران در ذهنتان باقی بماند. البته این نکاتی را که برای شما بازگو نمودیم، تنها نقاط مثبت و گفتنی این رستوران نیست بلکه از جمله ی دیگر نقاط قوت این هتل، طعم بسیار عالی و کیفت بسیار زیاد غذاهایش نیز می باشد.

رستوران شهرزاد

شما می دانید که می توانید این اطمینان را داشته باشید که در این رستوران، غذایی ایرانی و با کیفیت را نوش جان کرده اید و البته در سفرهای بعدی خود به استانبول بی شک، باز هم به سراغ این رستوران برای چشیدن غذاهایش خواهید رفت!

منوی غذایی رستوران شهرزاد، از غذاهای اصیل و بسیار خوشمزه ی ایرانی و البته اصیل ترین و بهترین غذاهای آسیای میانه تشکیل شده است اما به نسبت کیفیتی که این رستوران دارد، قیمت غذاهایش کاملا مناسب است و در نتیجه شما می توانید اطمینان داشته باشید که غذایی با کیفیت را با قیمتی مناسب و در رستورانی خوب میل نموده اید. ساعت کاری این رستوران از ساعت ۸ صبح الی ساعت ۲۴ نیمه شب است.

آدرس: ترکیه، استانبول، تقسیم شماره ۲۴

Sehit Muhtar Mah. Taksim Akarcasi Sok | No:24 Taksim, Istanbul 34435 , Turkey

بهترین کافه های استانبول
معرفی هتل کلاس استانبول | ۴ ستاره
معرفی هتل رامادا مرتر استانبول | ۵ ستاره
معرفی هتل کرون پلازا اوریا پارک استانبول | ۵ ستاره
  1. Avatar
    sara

    سلام،
    یه سؤالی داشتم،ممنون میشم راهنماییم بفرمایید،
    آیا این رستوران های ایرانی برای شب یلدا برنامه ای دارند؟مثل پکیج یلدا(انار و هندونه و فال حافظ و….)از این قبیل برنامه ها

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code