در این رستوران های کلمبو غذاهای سالم بخورید!

بهترین رستوران ها در کلمبو

خوردن غذاهای سالم و سلامت در کلمبو، پایتخت سریلانکا اصلا کار سختی نیست چون این شهر پر از کافه ها و رستوران هاست که دست شما را در انتخاب غذاهای متنوع باز گذاشته اند. تنوع رستوران ها در حدی است که بعضی از آن ها غذاهای گیاهی و بعضی از آن ها غذاهای کلاسیک دارند که کاملا با مواد تازه و طبیعی درست شده اند. سریلانکا پر از غذاهای برنجی و کاری است اما به غیر از رستوران های کلاسیک و محلی که غذاهای اروپایی هم سرو می کننند گزینه های زیادی هم برای انتخاب غذاهای سالم دارید. می خواهیم درباره بهترین رستوران های کلمبو که در عین حال غذاهای سالمی هم دارند حرف بزنیم، الی گشت را همراهی کنید.

رستوران های کلمبو

کافه کومبوک | Cafe Kumbuk

مطالب مرتبط:
کلمبو، بزرگ ترین شهر سریلانکا
غذاهایی که سفر به سریلانکا را متفاوت می کنند

کافه کومبوک یکی از سالم ترین رستوران های شهر است و با دکوراسیون راحت و صمیمی فضایی را به وجود آورده که مشتری ها بتوانند ساعت ها در آن بمانند. بیشتر غذاها با محصولات ارگانیک درست می شود و منو با تغییر فصل کاملا عوض می شود. در این کافه آنقدر سرگرم خوردن غذاهای خوشمزه و تماشای دکوراسیون منحصربفرد می شوید که هیچ وقت حوصله تان سر نمی رود! بهترین غذای این کافه، برگر عدس با نان زغالی است که طرفداران زیادی دارد و در عین حالی که یک غذای منصربفردی است طعم بینظیری هم دارد. این کافه یکی از بهترین کافه ها برای دور کاری است و یک محیط راحتی را به وجود آورده تا در حالی که در حال انجام کار هستید غذاهای خوشمزه بخورید. از طرفی، اینجا هم از نظر غذا و هم از نظر محیط جای عالی برای گرفتن عکس های اینستاگرامی است.

ساعت کاری: سه شنبه تا شنبه: ۸ صبح تا ۶ عصر، یکشنبه: ۸ صبح تا ۵ عصر

آدرس: ۶۰ Horton Place, Cinnamon Gardens, Colombo, 00700, Sri Lanka

کافه های معروف

کافه سوپر فود | SuperFood Café

یکی از جدیدترین رستوران هایی که به تازگی به لیست رستوران های کلمبو اضافه شده کافه سوپر فود است. این کافه در خیابان کوچکی در کنار جاده اصلی قرار دارد و در آن می توانید صبحانه های خوشمزه با نان های توست کلاسیک بخورید و برای ناهار هم انواع و اقسام غذاهای خوشمزه در اختیارتان است. اگر به دنبال یک غذای خوشمزه و در عین حال ارزان هستید این کافه یکی از بهترین گزینه هاست.

ساعت کاری: سه شنبه تا جمعه: ۹ صبح تا ۳ عصر، شنبه و یکشنبه: ۹ صبح تا ۵ عصر

آدرس: ۳۳ Macleod Road, Colombo, Sri Lanka

رستوران های خوب کلمبو

آشپزخانه کومبوک | Kumbuk Kitchen

آشپزخانه کوچک کومبوک در محوطه ی بازار گود مارکت در داخل مجموعه ی لاکپاهانا در روبروی میدان مسابقه قرار دارد. می توانید بعد از اینکه چند ساعتی را در بازار گود مارکت گذراندید و یک عالمه محصولات ارگانیک خریدید بر روی صندلی های حیاط این کافه بنشینید و با سفارش یک پرس غذای خوشمزه هم گرسنگی تان را  برطرف و هم کمی استراحت کنید. آب انبه یکی از نوشیدنی های محبوب این کافه است که با ترکیب انبه، زردچوبه، زنجبیل و شیر نارگیل درست می شود. این کافه پر از برگرهای مخصوصی است که گیاهخواران را عاشق خود کرده و مخصوصا در آخر هفته ها پر ار خوراکی های مخصوص مثل کرپ می شود.

ساعت کاری: دوشنبه تا جمعه: ۸ صبح تا ۵ عصر، شنبه و یکشنبه: ۸ صبح تا ۸ شب

آدرس: Reid Avenue, Cinnamon Gardens, Colombo, 00700, Sri Lanka

غذاهای سریلانکا

لایف فود| Life Food

در مرکز شهر کلمبو یک دریاچه ی دوست داشتنی به اسم بیرا (Beira Lake) هست که به احاطه ی کافه ها و رستوران ها درآمده. یکی از بهترین رستوران های این ناحیه لایف فود است که منوی آن پر شده از سالاد، غذاهای برنجی، غذاهای نودلی، آب میوه و البته صبحانه های خوشمزه. این رستوران با ترکیبی از غذاهای سریلانکایی و میانماری جایی عالی برای خوردن غذاهای سالم و پرانرژی است. مطمئنا چشم انداز رویایی دریاچه باعث شده تا خیلی ها این رستوران را به رستوران های دیگر شهر ترجیح دهند هر چند که غذاهی خوشمزه و سالم آن هم حتما شما را از این انتخاب راضی می کند.

ساعت کاری: دوشنبه تا جمعه: ۷:۳۰ صبح تا ۱۰:۳۰ شب، شنبه و یکشنبه: ۸:۳۰ صبح  تا ۹ شب

آدرس: ۶۱ Perahera Mawatha, Colombo, 00200, Sri Lanka

غذاهای خوشمزه

کافه وو | The VOV Coffee Lounge

همیشه رستوران های گیاهی با غذاهای تازه و ارگانیک از سالم ترین رستوران های شهرند و طرفداران پروپا قرص خودشان را هم دارند. اینجا یکی از جدیدترین رستوران های گیاهی است که با مجموعه ای از غذاهای گیاهی و دسرهای خوشمزه بهترین غذاها را برای محلی ها و گردشگران کلمبو فراهم کرده است. یکی از محبوب ترین غذاهای این رستوران ناسی گورنگ و تورتیلاهای مکزیکی با خامه ی ترش است. گزینه های این رستوران متنوع  است و همه ی غذاها با توجه به طعم و مزه تقسیم بندی شده اند.

ساعت کاری: سه شنبه تا یکشنبه: ۱۰ صبح تا ۱۰ شب

آدرس: ۲۲/۳ Ramakrishna Road, Colombo, Sri Lanka

بهترین گزینه های غذایی

رستوران کورومبا | Kurumba

این رستوران با بهترین آب میوه ها این امکان را به شما می دهد تا بشقاب خود را پر از میوه های فصل کنید، چه چیزی سالم تر از این؟ این رستوران با انواع و اقسام گزینه های گیاهی بهترین جا برای کسانی است که به دنبال غذاهای گیاهی و سالم اند.

ساعت کاری: دوشنبه تا شنبه: ۱۱ صبح تا ۹ شب

آدرس: ۴۲۷ Elvitigala Mawatha, Colombo, 00500, Sri Lanka

غذاهای میوه ای

رستوران اربان گرین | Urban green

در این رستوران شانس این را دارید تا غذاهای اصیل سریلانکایی که با تازه ترین مواد اولیه درست شده اند را امتحان کنید. در میان غذاهای منو چشمتان به تعدادی غذای دریایی و نودل هم می افتد که می توانند تنوع خوشمزه ای را به رژیم غذایی تان وارد کنند.

ساعت کاری: دوشنبه تا جمعه: ۶:۳۰ صبح تا ۱۰:۳۰ شب، شنبه و یکشنبه: ۷:۳۰ صبح تا ۱۰:۳۰ شب

آدرس: ۱۰ Unity Place Road, Colombo, 00300, Sri Lanka

منبع: theculturetrip.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد