رستوران و بازارگردی در خلیج آبی موریس

آشنایی با بازار و غذاهای خلیج آبی

شما در این بخش جنوبی موریس می توانید روح واقعی جزیره موریس را مشاهده و در سواحل بین منطقه (Souillac) تا (Le Morne) از طبیعت بکر و دست نخورده لذت ببرید. از دیگر موارد قابل ذکر و دیدنی این منطقه می توان به شهر ماهیبورگ (Mahébourg)، منطقه طبیعی (Île aux Aigrettes) و کوهستان با ابهت شیر (Lion Mountain) اشاره کرد. با الی گشت همراه باشید و با بازارها و غذاهای موریس آشنا شوید:

مطالب مرتبط:
خلیج آبی موریس، بهشتی دست نخورده
تجربه ی بی نظیر اقامت در جزیره موریس
shoppin in mauritian

خرید و بازارگردی

خرید و بازارگردی در جزیره موریس یک تجربه جالب است. در این جزیره شما همراه با خرید کردن در تاریخ و زمان حرکت کرده و با تطور فرهنگی رخ داده در این جزیره در گذر زمان آشنا می شوید. وجود برندهای مشهور دنیا ؛ مجسمه ها و طبل های آفریقایی،  ساری ها و لباس های رنگارنگ هندی ، همه و همه نشان دهنده تنوع بسیار زیاد فرهنگی در جزیره موریس است. در بازارهای این جزیره شما می توانید از هنر سنتی و صنایع دستی موریس تا لوکس ترین برندهای روز دنیا را پیدا کرده و تهیه کنید. در شهرک ها و مراکز اقامتی این جزیره ده ها پاساژ و مراکز خرید مختلف وجود دارد.  در این جزیره همچنین تعدادی منطقه آزاد و معاف از مالیات نیز طراحی شده که در آن اجناس مختلف با قیمتی بسیار مناسب به فروش می رسند.  بازار مهم دیگری که می توان به آن اشاره کرد، بازار سنتی و رنگارنگ جزیره است که در آن همه چیز یافت شده و البته شما در حین خرید از مغازه ها و دست فروشان این بازار نباید چانه زدن را فراموش کنید.  این بازار، بازار ماهیبورگ (Market of Mahebourg) نام داشته و در هیچ منطقه ای در جزیره موریس شما با روح اصیل و فرهنگ سنتی جزیره مانند این بازار رو به رو نخواهید شد. در این بازار در کنار اجناس بین المللی، شما می توانید با تولیدات ویژه و منحصر به فرد جزیره نیز آشنا شده و در صورت نیاز خریداری کنید.  در سراسر این بازار، رنگ بندی، ترکیبات بدیع و تنوع و تجربیات جدید در انتظار شما خواهد بود . انواع میوه ها و سبزیجات استوایی که قطعا بسیاری از آن ها را برای نخستین بار در این محل خواهید دید؛ در کنار انواع ادویه جات و گیاهان دارویی و … به فروش می رسد. در بازار  ماهیبورگ همچنین می توانید انواع پوشاک، هنرهای دستی، ماهی های تازه و یا ماهی های خام و پاک شده که در ادویه های مخصوص موریسی خوابانده شده و آماده طبخ هستند را خریداری کنید.

caripoule mauritian food

غذاهای محلی

شما در جزیره موریس، حواس پنج گانه خود را به ضیافت میهمان می کنید؛ دیدن مناظر زیبا، شنیدن صدای طبیعت و اقیانوس، لمس شن های ساحلی و آب زلال دریا و از همه مهمتر غذاهای خوش عطر و خوش طعمی که در این جزیره انتظار شما را خواهند کشید؛ بخش های مختلف این ضیافت را تشکیل می دهند. افراد خبره در خوراک شناسی، می توانند انواع طعم ها و غذاهای مختلف موجود در این محل را شناسائی کرده و از آن ها لذت ببریند. ترکیب غذاهای مختلف که ناشی از اختلاط فرهنگی و نژادی مردم این جزیره است، تنوع غذائی گسترده ای از انواع غذاهای هندی، اروپائی و به ویژه فرانسوی، آفریقایی ؛ چینی و … را به شما ارائه می دهد. پیشنهاد ما در این جزیره به شما، صبحانه محلی، ناهار هندی، عصرانه دریایی و شام چینی است. راستی فراموش نکنید بسیاری از غذاهای موریس پر ادویه هستند و اگر شما با این موضوع مشکل دارید، می توانید از سرآشپز رستوران خود درخواست کنید برای شما غذای کم ادویه تهیه کند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code