بلیط هواپیما

رودخانه سنگی روسیه دنیا را متعجب کرد + تصاویر

رودخانه سنگی بیگ استون در روسیه | Big Stone

روسیه جاذبه های خاص، زیبا و منحصر بفرد کم ندارد، حتی جاذبه هایی که ساخت بشر هم هستند، در این کشور شما را به وجد می آورند چه برسد به جاذبه های طبیعی آن. برای مثال کافیست نگاهی به شهر مسکو و میدان سرخ آن بیندازید تا با انبوهی از دیدنی های خیره کننده مثل کلیسای رنگارنگ آبنباتی شکل روبرو شوید. اما رودخانه سنگی بیگ استون در روسیه (Big Stone) چیز دیگریست. رودخانه ای که به جای آب، سنگ در آن روان است! این رودخانه یکی از اصلی ترین و مهم ترین جاذبه های گردشگری روسیه است. در ادامه همراه الی گشت باشید و از این رودخانه عجیب بیشتر بدانید.

رودخانه سنگی بیگ استون در روسیه
مطالب مرتبط:
قلعه طاعون در روسیه! + تصویر
در آربات، معروفترین خیابان روسیه چه خبر است؟

رودخانه بیگ استون در روسیه (Big Stone)، رودخانه ای بسیار عجیب از سنگ های روان است که در کوه های  Taganay در قلمرو Chelyabinsk Oblast قرار گرفته است. رودخانه بیگ استون در روسیه حدود ۶ کیلومتر طول و ۲۰۰ متر عرض دارد و در بخش هایی، پهنای آن به ۷۰۰ متر هم می رسد. از نظر طولی می توان گفت تقریبا بزرگترین رودخانه سنگی جهان است.

بیگ استون چطور به وجود آمد؟

این باور وجود دارد که در ۱۰۰۰۰ سال پیش، فرو ریزش صخره ای بسیار بزرگی اتفاق بعد از آخرین انجماد اتفاق می افتد. در آن زمان، یخ ها سرتاسر کوه های Taganay را می پوشانند. در اثر حجم زیاد و بسیار سنگین یخ ها، بالای این کوه پودر شده و به میلیون ها تخته سنگ بزرگ تقسیم می شود. این تخته سنگ ها از بالای کوه به پایین می سرند و رودخانه سنگی بیگ استون را به وجود می آورند. به این پدیده، «رودخانه» گفته می شود چرا که دقیقا شبیه یک رودخانه است و هزاران سال است که به همین شکل باقی مانده است.

رودخانه سنگی بیگ استون روسیه

این رودخانه بوسیله ی سنگ های بزرگی از کوارتزیت تشکیل شده است و گاهی عمق این سنگ ها در رودخانه به ۶ متر هم می رسد. رودخانه سنگی بیگ استون روسیه، تنها رودخانه ی سنگی از این نوع در دنیا نیست و در سرتاسر جهان، رودخانه های مشابهی مانند این وجود دارد.

برای مثال در خارج از روسیه و در کوه های ویتوشای بلغارستان، می توان نمونه ای نظیر بیگ استون پیدا کرد. یکی دیگر از رودخانه های سنگی، رودخانه ی سنگی ویتوشکا است که حدود ۳۰۰ متر عرض دارد.

رودخانه سنگی ویتوشا بلغارستان

و حتی رودخانه هایی با عرض های بسیار بیشتر اما طول کمتر هم در نقاط دیگر دنیا دیده شده اند. می توانید تصاویر جالبی از این رودخانه ببینید.

در شهر ممنوعه پکن چه چیزی ممنوع بوده است؟
در شهر ممنوعه پکن چه چیزی ممنوع بوده است؟
جاذبه های گردشگری بالی (قسمت اول)
جاذبه های گردشگری بالی (قسمت اول)
جنجالی ترین جاذبه دنیا، خطوط صحرای نازکا
جنجالی ترین جاذبه دنیا، خطوط صحرای نازکا
در لیست سفرهایتان، بازدید از باکو را از قلم نیندازید!
در لیست سفرهایتان، بازدید از باکو را از قلم نیندازید!